Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Apám nem akarja, hogy a...

Apám nem akarja, hogy a családi ünnepeknél ott legyen a párom, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Már másfél éve együtt vagyunk a párommal, senki sem panaszkodott rá itthon, nem mondták, hogy baj lenne vele. Egy normális srác, 24 éves, dolgozik, nem pofátlan, jól nevelt, udvarias, de azért humoros is. Soha senki nem mondta nekem, hogy baja lenne vele, erre apám a 60. szülinapjára sem hívta meg (másnap apám haverja tartotta a 60-dikat egy vendéglőben, oda persze a párom is jöhetett), majd hugom 17-jére sem jöhet most az apai nagyszüleimhez.

Az anyai nagyszüleim minden alkalomra hívják.

Mit lehet tenni?



2020. jan. 17. 21:37
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
86%
Egyáltalán milyen a kapcsolata a szüleiddel főleg apáddal. Az hogy előtted nem mond róla semmit még lehet vele baja. Amugy miért minket kérdezel? Nem egyenesebb lenne apádat megkérdezni mi a baja? Valami biztos van ha nem hívja, az én páromat az első naptól ugy tekintették mint egy családtagot és mindenhova vittem is magammal ahogyan ő is.
2020. jan. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
79%

"Ha ezt csinálná gyerekem talán jobb is, ha soha a büdös életben ki nem megy nappal emberek közé, mert akkora beégés lenne neki, hogy az aktuális fa.z fontosabb, mint a család. A többiek háta mögött szépen kiröhögnék, hogy az aktuális dugópajti miatt nem jött. Ez nem szülőnek kínos, hanem a gyereknek....."


Rettenetesen ostoba és primitív vagy, mindent elmond rólad, hogy számodra valakinek a párja az csak "aktuális dugópajti".

Az, hogy a te életedben csak dugópajtik voltak, mert másra nem kellettél senkinek, nem jelenti azt, hogy ezzel mindenki így van.

És nem, nem a gyereknek lenne égő kimenni az utcára...biztos vagyok benne, hogy rajtad már az egész város röhög és ujjal mutogat a hátad mögött.

Az ilyen szülő és ember szánalmas és nyomorult.

2020. jan. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
86%
Aki nem áll ki a párja mellett, az nem érdemli meg, hogy bárkitől is őszinte érzelmeket kapjon.
2020. jan. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
35%
Az "együtt vagyunk" az együtt lakást is jelent (és hol?), mert ha nem akkor érthető, hogy apád nem tartja családtagnak, és a szűk családi eseményen nem kíván idegent látni, beavatni családi dolgokba. Együttélés, pláne esküvő után ez megváltozik.
2020. jan. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
10%

És a barátod arra vágyik,hogy egy 60 éves fószer szülinapi partyjára menjen?


Őszintén nem értem valaki miért vágyik ilyen kényszer családi rendezvényekre.

2020. jan. 18. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
3%

Apád a hugodtól akarja távol tartani a jóhumorú szerelmedet. Nem vetted észre?

De ne csinálj nagy ügyet belőle, hiszen mostmár a párodhoz jobban tartozol, mint apádhoz, nem?

2020. jan. 18. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
15%
Mert miért kéne ott lennie a kannak, aki éppen aktuálisan kezelget? Majd ha a férjed vagy legalább a vőlegényed lesz akkor viheted! Én se engedném, hogy a lányom mindenféle jött-ment kanokat hordjon a családi összejövetelekre.
2020. jan. 18. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
70%
Másfél év nem egy aranylakodalom de nem is aktuális dugópajti meg jött ment kan. Mennyi megkeseredett bunkó van itt. Azért kellene meghivni mert egyszerűen udvariatlansag ha nem teszik. Ha az én szüleim csinálnak ezt biztos hogy én sem mennék el. De mondjuk az én szüleim nem tennének ilyet mert nem bunkók.
2020. jan. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
92%

Kérdezd meg, hogy mi az oka.

Nálunk is vannak olyan rokonok, akik úgy gondolják, hogy családi ünnepeken csak azoknak van "helyük", akik hivatalosan is családtagok (azaz a partnerek házasság után).

Lehet, így gondolkozik apád is, és akkor ebben nincs ellenszenv, csak egy régimódi logika / elv.

2020. jan. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
54%
"Majd ha a férjed vagy legalább a vőlegényed lesz akkor viheted! Én se engedném, hogy a lányom mindenféle jött-ment kanokat hordjon a családi összejövetelekre."-khmmm... a párom szüleinek szerencsére nem ilyen XVIII. századi netto idióta nézetei vannak, úgyhogy evidens, hogy minden családi ünnepre elvárnak, holott nem vagyunkl se házasok se jegyesek.
2020. jan. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!