Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogos amit csinálok?

Jogos amit csinálok?

Figyelt kérdés

A férjem apósommal együtt vezet egy céget. Messze se lakunk tőle, a szomszéd utcában. A cég irodája is itt van egy harmadik utcában.


A probléma az, hogy apósom úgy viselkedik velünk, mint a gyerekekkel, hiába van nekünk is egy 2 éves gyerekünk.


Pl.: múltkor utaztunk el, és hiába mondtam neki, hogy pénteken azért nem dolgozok, hogy ki tudjak takarítani, ő 1 hétig zaklatott facebookon is meg élőben is, hogy kitakarítottam-e már? Mikor idegből rávágtam, hogy nem, közölte, hogy fel jön és leellenörzi.


Facebookon a képeimhez bunkó és lealcsonyító dolgokat irogatott, pl mikor kiraktam a karácsonyi körmömet, hozzá írta, hogy hát tavaly is ilyen volt, pedig nem.


A takarítós résznél betelt a pohár nálam és letiltottam facebookról, és nem megyek le hozzájuk mindennap az irodába, csak ha muszáj.


A férjem szerint túlreagálom, és hát neki csak ilyen a stílusa, vicces akar lenni. És hogy ez milyen rosszul esik az apjának.


De egyébként őt is ugyanúgy gyerekként kezeli, pl. Beszól, hogy hova visz el minket kocsival, Beszól, hogy milyen ruhát vesz fel munkába, Beszól, ha nincs levágva a haja, stb.


De ő ezt nem látja, vagy nem érdekli, sőt lehet, hogy még élvezi is, mert 10 évig nem beszéltek, nem volt szinte apja. Azóta békültek ki, mióta megszületett a gyerek.


Én vagyok a hülye amiért nem letiltottam facebookról, mert nem akarom, hogy a családom lássa, hogy viselkedik velünk, illetve amiért nincs kedvem lemenni hozzájuk munka után?


2020. jan. 31. 06:56
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem picit túlreagalod igen. Pl nekem a körmömre anyu szokta mondani, hogy múltkor is ilyen volt 🙄😀Ilyenekert letiltani valakit nagyon gyerekes. Vannak dolgok amiken muszáj túllépni és nem kattogni. Ezek nem problémák hanem hisztik csak.
2020. jan. 31. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
84%
Nos, azért kezel gyerekként, mert úgy viselkedsz. Bakker ki enm kakkantja le, hogy mi após véleménye a karacsoyni műkörömről ????? Azt se nagyon értem, mi az hogy zaklat facebookon hogy kitakarítottál e. Eleve épeszű ember nem osztja meg minden pillanatát mással, el se kellett volna neki mondani, hogy takarítasz. Azt is elmondod neki, ha tampont cserélsz ? Vislekedj felnottkent es ugy is fognak kezelni.
2020. jan. 31. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Mert mentünk el itthonról egy hétre, és múltkor is ez volt, hogy "takarítsak ki, zárjátok el a vizet" stb, amiket magunktól is tudunk, de azért neki muszáj volt ezzel zaklatni. Most hogy megint mentünk el, ezeket a zaklatásokat meg akartuk előzni azzal, hogy előre szólunk hogy igen azért nem dolgozunk énteken, mert pihenünk, takarítunk, stb.


Facebookon meg nem csak a körmös miatt tiltottam le. Az csak az utolsó csepp volt a pohárban, de állandóan ilyen burkolt megjegyzéseket tesz, mikor raktam ki egy képet rólam meg a gyerekrőll, egy rokonom hozzászólt, hogy milyen szépek vagyunk, erre odaírta, hogy bárcsak főzni is ilyen jól tudnék, mikor hisztizett a 2 éves dackorszakos gyerek, közölte, hogy azért hisztizik mert nem tudom megnevelni, meg ilyenek. Mikor kiraktam egy videót, hogyan játszik a gyerek, hozzászólt, hogy ezért ilyen Elkényeztetett, stb. Csak nem akartam mindent leírni, mert túl hosszú lét volna, és senki nem olvasta végig. Ígyis csak a körmös részig jutott mindenki.

2020. jan. 31. 07:29
 4/31 anonim ***** válasza:
69%
Nézd kérdező, gyerekes vagy, azért kezel így az apósod. Amíg a facebook ennyire fontos, addig gyerek vagy
2020. jan. 31. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Persze, hogy fontos a Facebook mivel az összes rokonomtól és a férjem fél rokonságától 8 órányi kocsiútra lakunk. Boccs, hogy nem elég a rokonainknak, hogy évente 2x látnak minket, hanem szeretnék tudni, hogy hogy vagyunk, mit csinálunk azalatt míg nem vagyunk ott.
2020. jan. 31. 07:34
 6/31 A kérdező kommentje:
Ja és egyébként nem érdekelne a Facebook, de ezeket a rokonaim is látják, és már meg is kérdezték, hogy "ennek az embernek egy kedves szava nincs hozzád?" most azért vagyok gyerekes mert nem akarom leégetni magam a rokonaim előtt?
2020. jan. 31. 07:44
 7/31 anonim ***** válasza:
60%
Miért nem privátba küldesz a rokonoknak videót és képet? Miért kell minden képet videót feltölteni??
2020. jan. 31. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
70%
Oke, kislány. Látom nem esik le. Megegyszer: Gyerek vagy, gyerekként vislekedsz és agyilag is gyerek vagy. A nem fontos a facebook azt jelenti, hogy nem kell ám lajkokat vadászni meg felrobbanni a méregtől, ha valaki neked épp nem tetszőt ír. Égetni meg az égeti magát, aki hülyeséget ír, nem akinek írjak. Fel kell nőnöd
2020. jan. 31. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Mert mondjuk egyszerűbb egy embert ignorálni aki bunkó, mint 30-40 embernek külön küldözgetni a dolgokat?


De úgy látom, hogy itt mindenkinek belefér, hogy bunkó, degradáló dolgokat mondjon meg irogasson róla az apósa.


Nem hisutiztem, nem bunkóztam vissza, egyszerűen csak letiltottam facebookról, és kerülöm a társaságát. Ebben semmi gyerekes nincs, az lenne a gyerekes, ha bele állnék az egészbe és "visszaütnék".


De nem akarok konfliktust, mert a férjem szereti őt. És ezt tiszteletbe tartom. Nem akarom, hogy a férjemnek választania kelljen köztem és az apja között akit 10 évig nem látott, mert már ott tartottam, hogy vissza költözöm a családomhoz akik szeretnek, és nem vágnak indokolatlanul olyan dolgokat a fejemhez, ami bántó.


De kár volt leírni a facebookos sztorit, ha az nem lett volna benne, fura módon mindenki nekem adott volna igazat, de ha meglátja valaki a Facebook szót, már egyből vérszemet kap.


Az pl senkinek nem jutott el a tudatáig, hogy nem csak facebookon csinálja ezt, hanem mindenhol. Ha meglát minket az utcán és a gyerek földhöz vágja magát,mert elfáradt és nyűgös, közli, hogy nem tudom megnevelni a gyereket, ha úgy megyek le, hogy kicsípem magam, akkor be szól, hogy nem bálba megyek, ha nem sminkelem ki magam akkor meg trampli vagyok. Ha befestetem a hajam, az a baj, hogy állandóan fodrászhoz járok, ha nem megyek, az a baj, hogy "hogy néz ki a hajam, a fiam jobbat érdemelne".

2020. jan. 31. 08:10
 10/31 anonim ***** válasza:
54%
😂😂😂
2020. jan. 31. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!