Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogos amit csinálok?

Jogos amit csinálok?

Figyelt kérdés

A férjem apósommal együtt vezet egy céget. Messze se lakunk tőle, a szomszéd utcában. A cég irodája is itt van egy harmadik utcában.


A probléma az, hogy apósom úgy viselkedik velünk, mint a gyerekekkel, hiába van nekünk is egy 2 éves gyerekünk.


Pl.: múltkor utaztunk el, és hiába mondtam neki, hogy pénteken azért nem dolgozok, hogy ki tudjak takarítani, ő 1 hétig zaklatott facebookon is meg élőben is, hogy kitakarítottam-e már? Mikor idegből rávágtam, hogy nem, közölte, hogy fel jön és leellenörzi.


Facebookon a képeimhez bunkó és lealcsonyító dolgokat irogatott, pl mikor kiraktam a karácsonyi körmömet, hozzá írta, hogy hát tavaly is ilyen volt, pedig nem.


A takarítós résznél betelt a pohár nálam és letiltottam facebookról, és nem megyek le hozzájuk mindennap az irodába, csak ha muszáj.


A férjem szerint túlreagálom, és hát neki csak ilyen a stílusa, vicces akar lenni. És hogy ez milyen rosszul esik az apjának.


De egyébként őt is ugyanúgy gyerekként kezeli, pl. Beszól, hogy hova visz el minket kocsival, Beszól, hogy milyen ruhát vesz fel munkába, Beszól, ha nincs levágva a haja, stb.


De ő ezt nem látja, vagy nem érdekli, sőt lehet, hogy még élvezi is, mert 10 évig nem beszéltek, nem volt szinte apja. Azóta békültek ki, mióta megszületett a gyerek.


Én vagyok a hülye amiért nem letiltottam facebookról, mert nem akarom, hogy a családom lássa, hogy viselkedik velünk, illetve amiért nincs kedvem lemenni hozzájuk munka után?


2020. jan. 31. 06:56
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

Nem vagyok apósomra ráutalva. Mint írtam, dolgozom ("nem mentem aznap dolgozni mikor takarítottam"), ha akarnék simán hazaköltözhetnék a családomhoz közel, mert ott is el tudnám tartani magamat és a gyereket. Ezt is írtam. Csak azért vagyok itt ahol vagyok, mert a férjem nagyon szerette volna az apjával közösen vinni a vállalkozást, én hülye meg szeretem a férjemet, és bárhol találok munkát, így belementem.


Nem hisztizek, nem vergődök. Pont ez a lényeg. Egyszerűen csak fogtam és ignoráltam apósomat, mindenhonnan. A férjemnek is kB 2x hoztam fel, nyugodt hangnemben, hogy amit az apja csinál, az nekem sok, rosszul esik. Engem mindig arra tanítottak és úgy neveltek, hogy ha nem tudok valami kedveset mondani, akkor fogjam be a számat és inkább ne mondjak semmit. Az egész családom ilyen. Ezért nem tudják se ők, se én megemészteni azokat amiket facebookon csinál. Ha nem tud kedves dolgot hozzászólni a képeihez, akkor miért érzi úgy, hogy a bunkó ságait feltétlenül meg kell osztani az ismerőseimmel.


Az elején kitörölgettem a kommentjeit, de utána elkezdett messengeren zaklatni, hogy miért tettem, miért csinálom ezt, stb stb, én meg felidegesítettem magam és letiltottam. Azóta is könnyebb így, nyugodtak a napjaim.


Szerintem egy látszat kedveskedésnek, csipkelődésnek, semmi értelme nincs. A gyereket nem tiltom tőle, ha akarná, de nem akarja, bármikor elviheti, a férjem bármikor leviheti hozzá, neki nem ezzel van a problémája, hogy nem látja az unokáját, hanem az, hogy sérti az önérzetét, hogy nem foglalkozom vele, így csak a fiába tud belerúgni és csak őt tudja kontrollálni engem nem.

2020. jan. 31. 10:36
 22/31 anonim ***** válasza:
89%
Én a férjed nem értem. Ha szóltál neki töbször is, hogy az apja bunkó veled, akkor neki kéne valamit lépnie. El se tudnám képzelni, hogy egy ilyen helyzetben vagy én vagy a párom ne kezelnénk a szüleinket.
2020. jan. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
83%

Oké nagyokosok gyerekes a kérdező, de a vén após felnőttként viselkedik?

Mit ellenőríz, szólogat be? 10 évig nem beszélt vele a fia, csak az unoka születése után, akkor ki itt a hunyó?

2020. jan. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

Igen, a férjemnek kéne lépnie, de szerinte amit apósom csinál az nem gond. Mindig csak azt mondja, hogy ne foglalkozzak vele, meg hogy ő mindig is ilyen volt.


Neki ez oké, nekem nem. Ilyen helyzetben most mit lehet tenni azon kívül, hogy én ignorálom, ő meg foglalkozik vele. Elválni nem fogok azért, mert bunkó az apja, őt meg nem zavarja. Szerintem ez nem válóok, mert a férjem hűséges, szeret minket, rendes ember, csak nem ugyanolyan az értékrendünk. Na bumm. Egy férfi se lesz tökéletes, hiába válok el. Igazából még szerintem ez egy pitiáner probléma, ahhoz képest, ha egy csalfa, léhűtő, iszákos ember lenne. Csak hát kellemetlen ez az egész, mert látom a férjemen, hogy szomorú amiért nem jó a kapcsolatom az apjával, és nem tudom, hogy tényleg többet kellene-e neki tűrnöm a béke kedvéért. De az se jó, ha csak gyűlik gyűlik bennem a harag, és egyszer annyira felgyűlik, hogy fogom a gyereket és szó nélkül elköltözöm. Ezt azért nem szeretném megvárni.

2020. jan. 31. 11:35
 25/31 anonim ***** válasza:
45%
Nem olvastam mindent végig nem tudom mi tettél már és mit nem de ezeken a túl a következőt tennem: nem a férjem nem a fiam nem az akárki hanem én ülnek le beszélni apossal mert nekem van problémám Nem a férjemnek és elmondanám neki, hogy nézze én értem, hogy ezek a megjegyzések jószándékúak vicceskedoek (mert hat nyilván ezt feltételezzük és nem rosszat) de ez nekem nem fér bele, ez melett Bem mondanám meg neki a továbbiakban hogy takarítok pl. Hanem valami általánossá az pl. Sok tenni valóm van otthon , pár dolgot el kell inteznem stb. A messengeres üzenetekre ha azt mondja leelllenoriz annyit írnék vissza hogy János maga olyan vicces 😂😂 ez esetleg a nyilvános képeknél is működik, de ha ez nem a te asztalod megteheted azt is hogy beallitod , hogy o ne lássa a posztjaidat nem szép dolog, de meg mindig jobb mint tiltani.
2020. jan. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
23%

Messenger csoportról hallottál már kérdező?


Nem mellesleg ilyen fészbúkfüggő, szőke plázacicusokat hogyan kéne kezelni, ha nem gyerekként? Gondolom, ha elmész kakilni, azt is megosztod...

2020. jan. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:

Utolsó. Én hallottam, és szerinted az 50-60 éves rokonaim hallottak-e róla? :) örülök, hogy arra sikerült megtanítani őket, hogy meg tudják nézni a képeket amiket felrakok. Még a videóchatelés elfogadásával is gondok vannak.


Se szőke nem vagyok se plázacica. Ha az lennék egyértelmű lenne, hogy a boltba se megyek smink, meg beszárított haj nélkül, de sajnos egy 2 éves gyerek mellett ilyenekre nincs időm, így sokszor muszáj "tramplinak" lennem, ha csak a közelbe ugrok le.

2020. jan. 31. 16:00
 28/31 anonim ***** válasza:
21%

Minek közölted hogy takarítás miatt veszel ki szabadnapot? Megmondod hogy x napon szabadságot szeretnék kivenni, hogy miért senkinek semmi köze hozzá. Egy normális munkahelyen sem kell megindokolni hogy miért veszel ki szabadnapot, csak kb két héttel előre kell szólni.

A másik meg hogy minek kell facebookra kirakni a karácsonyi körmöt? Komolyan nem értek egyes embereket hogy minden sz*rt kiposztolnak facebookra aztán meg hőbörögnek, ha beszólnak érte. Hát ez ilyen jobb ha elfogadod, ha valamit a többiek orra alá tolsz facen akkor nem biztos hogy mindenkinek tetszeni fog és mindenkinek jó véleménye lesz róla.


Szerintem mindketto esetnél te reagáltad túl. Mindkettő esetnél csinalhattad volna máshogy, és akkor nem lett volna ez a "beszólogatás".

2020. jan. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
77%

"Nem mellesleg ilyen fészbúkfüggő, szőke plázacicusokat hogyan kéne kezelni, ha nem gyerekként?"


De rossz lehet neked hogy itt kell levezetned a frusztrációdat.


Ami a kérdést illeti és a válaszokat, a kérdező azt rak ki Facebookra amit akar. Mindenki azt rak ki amit akar. Aposnak akkor sincs joga beszologatni. Nehogy már el kelljen tűrni bárkinek is a parasztkodasat. Attól hogy kirak valamit egy közösségi oldalra nincs joga ezt csinálni az aposanak. És igenis nettó bunkóság. Én a helyedben elbeszelgetnek vele hogy vegyen visszább az arcabol. A saját apámnak nem turnem el hogy leellenorizze hogy takarítottam e nemhogy az aposomnak. Vicc. Mit gondolnak az ilyen emberek?

2020. jan. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

én megértelek, mert ki nem állhatom apósékat (olyat terjesztettek rólam ami nem igaz),de:

több ponton is hibát vétettél:

-a facebookon be lehet állítani hogy ki NEM láthatja a posztjaidat anélkül, hogy ő ezt tudná (így nincs sértődés)

-fölösleges minden szirszart megosztani vele, nem kell megmondani mikor-mit csinálsz így támadási felületet adsz

- nem kell elfogadnod a férjed véleményét, mert még ha hűséges jó férj stb. akkor is amit tesz( vagyis semmit sem tesz) megalázó számodra és a fontossági ranglistán letol téged apuci alá

- végezetül nem kell ezeket felvenni és nem kell apóssal törődni,DE mielőtt ezt megteszed igenis el kell mondanod ezt miért teszed(egyrészt jól esik, másrészt tisztázod a te érzéseidet após felé és meghúzol egy határt)

2020. febr. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!