Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Temetésen illik fényképezni?

Temetésen illik fényképezni?

Figyelt kérdés
Meghalt férjem dédmamája. A temetést anyósom intézte az anyukájával (de főleg anyósom a nagymama kora miatt). Anyósom megkért, hogy készítsek néhány képet a temetésen. Azt mondta, hogy ő nem biztos, hogy olyan állapotban lesz, készítsem én. De nekem ez olyan fura. Még sose láttam, hogy fotózott volna valaki temetésen. Szerintem nem illik, nekem kellemetlen. De bennem van az is, hogy anyósom ezt az egy dolgot kérte tőlem, teljesítenem kéne. Nem csak a sírt kellene lefotóznom a temetés után, hanem temetés közben.
2020. febr. 10. 10:58
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
71%
Atyauristen, dehogy! En bele nem mennek.
2020. febr. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
84%

Nem szokás, max a végén a sírt, esetleg közben, de nagyon diszkréten.


Vannak országok ahol babonából nem fényképezik a halottat és a koporsót sem, mert úgy tartják, hogy akkor a fényképben ragad a lelke.

2020. febr. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
65%
Diszkréten csinálj néhány képet! Inkább a sírra, és a szertartást végzőkre koncentrálj. Esetleg a szertartás előtt közölheted a megjelentekkel, hogy a család szeretne néhány fényképet készíteni, kéred megértésüket. Így aki érzékeny arra, hogy fotózzák, majd igyekszik úgy elhelyezkedni, hogy ne látszódjék.
2020. febr. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
70%
Ha gond nélkül meg akarod úszni akkor bízd rá a sírásókra a fotózást is, azokat úgyis mindenki utálja...
2020. febr. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
93%
Én már láttam olyat, hogy a végén lefényképezték a sírt a sok virággal, pont azért, hogy az idős rokon, aki esetleg nem lehet ott, láthassa. Diszkréten. De a temetés közben nem fotózunk, ezt én visszautasítanám. Egy darab képet vállalnék, a sírt a koszorúkkal, miután véget ért a szertartás.
2020. febr. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
98%
En Nemetorszagban elek. Par honapja voltam temetesen. Volt fenykepesz. Inkabb azt orokitettel meg, hogy milyen sokan voltak, meennyire sokan szerettek az elhunytat.
2020. febr. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
18%
Abszolút bunkóságnak tartom, aki temetésen fényképez. Az ember azért örökít meg valamit, mert emlékezni akar rá. Ő talán arra akar emlékezni, hogy végre megvan az örökség? Ha anyósod annyira fényképeket akar, miért nem csinálja ő?
2020. febr. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
84%
A barátomék szoktak fényképezni temetésen, illetve ha mennek a temetőbe csinálnak millió képet a sírról amit meglátogatnak. Nekem ez nagyon fura volt. Nem látom értelmét...
2020. febr. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
80%
Amyukám barátnője anyukám temetésén videózott, nem akartunk szólni neki. Nyitott koporsó volt, azt is filmezte. Nem értem azóta se, azt hiszi elkérjük a felvételt vagy ő akarja újra nézni. Elég morbidnak gondoltam.
2020. febr. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám szórásos temetése pénteken volt az Új köztemetőben.

Már alapból van fotós a temetőben, aki jött, hogy készítsen-e képeket. Nem kértem.

Viszont Anyukám unokatestvére fényképezett közben, észre sem vettem, nem oda figyeltem. Bevallom, utólag örültem neki, mert nekem még az sem jutott eszembe, hogy a "ravatalt" lefotózzam.

Szórás közben is csinált képeket, abból a szögből szivárvány látszik, mintha Anyukám búcsúzna..


Valahol szokás, valahol nem, ha ezt szeretné, neki ez fontos, tedd meg.

2020. febr. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!