Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Temetésen illik fényképezni?

Temetésen illik fényképezni?

Figyelt kérdés
Meghalt férjem dédmamája. A temetést anyósom intézte az anyukájával (de főleg anyósom a nagymama kora miatt). Anyósom megkért, hogy készítsek néhány képet a temetésen. Azt mondta, hogy ő nem biztos, hogy olyan állapotban lesz, készítsem én. De nekem ez olyan fura. Még sose láttam, hogy fotózott volna valaki temetésen. Szerintem nem illik, nekem kellemetlen. De bennem van az is, hogy anyósom ezt az egy dolgot kérte tőlem, teljesítenem kéne. Nem csak a sírt kellene lefotóznom a temetés után, hanem temetés közben.
2020. febr. 10. 10:58
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
94%

És ha őszintén megmondanád, hogy kérjen meg mást, mert neked ez kellemetlen?

Neked szinte nem is rokonod. Nehogy a végén rajtad csámcsogjanak. Láthatod, itt is éltető a vélemény.

2020. febr. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%
*éltető = eltérő
2020. febr. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
82%

Nem fotóznék! Amikor apám meghalt, anyu húga minden lefényképezett temetés közben. Azt is, ahogy ülünk sorban a közvetlen hozzátartozók és sírunk. Én észre sem vettem, mert marhára nem az érdekelt, mi van körülöttem. Utólag jött mutogatni a képeket 2 nap múlva, de olyan vidámsággal, mintha ő lenne a szuperfotós. Minden képhez fűzött valamit. Elő is hívatta. Bejöttem a szobámba. Látni sem bírom őket azóta sem.:((

Ne vállald el!

2020. febr. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező!


Ahány ház, annyi szokás.

Pl. a mi családunkban nem szokás, de feleségem nem vér szerinti rokonságában az apa temetésén direkt fotós lett hívva! (Éspedig pont az a férfi, aki a mi esküvői fényképezésünket csinálta.)

Tehát van, aki ezt így akarja intézni. Ebben nem lehet és nem is érdemes igazságot tenni. Ha neked ez kellemetlen, akkor legjobb, ha megbeszélitek, hogy inkább a férjed fotózzon. Őt úgyis sokkal többen fogják ismerni, és tudni fogják, hogy családtag, tehát a család döntése alapján csinálja, nem magánakcióból.

2020. febr. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
20%
De régebben ilyen nem volt, hogy temetésen fotóztak volna. Ez csak most néhány éve lett divat. Csak divatból meg szerintem hülyeség fotózni. Meg elég nagy illetlenség is. Most akkor ennyi erővel készíthet fotókat valakinek a halálos ágya mellett is. Csak kérdés hogy ki akarja visszanézni ezeket a temetési fotókat? Szerintem nem sokan kíváncsiak rá. Ez nem egy olyan családi esemény, amit meg kell örökíteni.
2020. febr. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
14%
Egyik ismerősömnek meghalt az anyukája és amíg várta a kiérkezőket, nyomott egy szelfit a halottal, pedig imádta.
2020. febr. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
82%

15-re:

Azért, ha végiggondoljuk, egy híres ember temetésén természetes, hogy készülnek fotók, vagy akár videófelvétel. Lehet, hogy valaki pl. a temetési beszédeket (akár pap, akár az elhunytat méltató barátok, kollégák beszédét) fel akarja venni videóra. Újságokban is szokott lenni kép temetésekről. Ilyen logikával érthető, ha valaki az apja/anyja temetéséről készült fényképet meg akarja őrizni.

Szóval nem kell ezen megbotránkozni vagy sznobizmust vagy pláne perverziót (nekrofil) keresni.

2020. febr. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
94%

13. vagyok. Goldmund73! Értem, amit írsz, ezzel egyet is értek. De a kérdező eleve ózdkodik a dologtól, nem szeretne fotózni.

Azért írtam, hogy ne vállalja el. Különben meg én nagyon utáltam, hogy a legintimebb gyászomban a tudtomon kívül a nagynéném a képembe fotózott, utólag megjegyezte, milyen csinos voltam. Agyam eldobom. Hát igen, ahány ház..

2020. febr. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
49%
*ódzkodik
2020. febr. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
76%

Ne vallald el! Ne adj eselyt arra h rajtad csamcsogjanak! Ez az egyik.. a masik,hogy nem is illik.. a harmadik hogy gondolom nem allt hozzad kozel. Bar szamomra meglepo hogy ilyen szep kort megelt! A leiras alapjan ti idosebbek vagytok mint mi! Es a mi nagyszuleink 80+ evesek!! Tehat az o szuleik 100+ evesek lennenek ha meg velunk lehetnenek!:( Nagyon durva h a dedszuloje ilyen sokaig elt! De jo hogy ismerhette a dedunokajat sokat az unokajukat se ismerik :(


Szoval baromira nem illik fotozni. Foleg egy halottat ha nem hamvasztasos!!! Mondd meg h neked nem megy lelkileg es kesz!

2020. febr. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!