Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Temetésen illik fényképezni?

Temetésen illik fényképezni?

Figyelt kérdés
Meghalt férjem dédmamája. A temetést anyósom intézte az anyukájával (de főleg anyósom a nagymama kora miatt). Anyósom megkért, hogy készítsek néhány képet a temetésen. Azt mondta, hogy ő nem biztos, hogy olyan állapotban lesz, készítsem én. De nekem ez olyan fura. Még sose láttam, hogy fotózott volna valaki temetésen. Szerintem nem illik, nekem kellemetlen. De bennem van az is, hogy anyósom ezt az egy dolgot kérte tőlem, teljesítenem kéne. Nem csak a sírt kellene lefotóznom a temetés után, hanem temetés közben.
2020. febr. 10. 10:58
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
52%

Már elnézést kérek, de igenis lehet fotózni! Mifelénk Európában nem alakult ki szokásként, de nem számít illetlenségnek sem, ha rokon vagy felkért profi fotós csinálja. Ha jól értem, te rokon vagy, szóval nem látom akadályát a dolognak.


Pár tanács: Értelemszerűen nem az elhunytat kell agyon fotózni, hanem magát, mint eseményt kell megörökíteni: A misét, a ravatalozást, a tömeget, amikor viszik a koporsót a sírhoz, a leeresztést, a hozzátartozók búcsúját (unokák szoktak virágot dobni, szerintem ez nagyon szép és megható pillanat, még ha abban a pillanatban nem is az). Maga a földelés annyira nem érdekes szerintem, de utána a sírhelyet tele virággal mindenképpen érdemes még lefotózni. Azt hiszem ennyi.


Még valami: Kis templomoknál nehéz jó szögből fényképezni a helyszűke miatt, ilyen helyen nyugodtan lépj fel az oltár lépcsőjére a fénykép erejéig, nem fognak szólni érte.

2020. febr. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
71%
Mikor közeli családtag temetése volt akkor sem fényképeztünk. Igaz valaki csinált képeket de én nem is nagyon néztem meg azokat sem illetve nem kértem belőle. Bármennyire is hihetetlen nekem/nekünk meg se fordult a fejünkben, hogy egyáltalán fényképezni kellett volna. Az utolsó boldog képeket őrizzük mi becsben. Én azt is morbidnak tartom aki facebookra más sírjáról tesz ki képet. Belegondolva, ha meghalnék én nem örülnék ha a temetésemről képek készüljenek.
2020. febr. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
60%
Nálunk kifejezetten az illemre rámenő öregeknél dívik a fotózás. Nekem így semmi fura nincs benne, gyerek koromban mikor nézegettem képeket, egy rakás képet láttam mamáméknál ravatalokról, halott dédimamáról stb. stb.
2020. febr. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!