Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Temetésen illik fényképezni?

Temetésen illik fényképezni?

Figyelt kérdés
Meghalt férjem dédmamája. A temetést anyósom intézte az anyukájával (de főleg anyósom a nagymama kora miatt). Anyósom megkért, hogy készítsek néhány képet a temetésen. Azt mondta, hogy ő nem biztos, hogy olyan állapotban lesz, készítsem én. De nekem ez olyan fura. Még sose láttam, hogy fotózott volna valaki temetésen. Szerintem nem illik, nekem kellemetlen. De bennem van az is, hogy anyósom ezt az egy dolgot kérte tőlem, teljesítenem kéne. Nem csak a sírt kellene lefotóznom a temetés után, hanem temetés közben.
2020. febr. 10. 10:58
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
57%
Nyáron az egyik barátnőm élőben jelentkezett be instán a keresztapja temetéséről. Én teljesen ledöbbentem. Nem tudnék a temetés közben ott fotózgatni, meg járkálni fel-alá és kattintgatni. Felajánlanám anyósnak, hogy hívok fotóst. Így talán elkerülném az anyóssal való konfortálódást és a rokonok rosszalló pillantását.
2020. febr. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
74%
Néhány évtizeddel ezelőtt,mikor ritka lehetőség volt a fényképezés,felöltöztették az elhunytat mintha élne,majd kitámasztották,mellé ült a család és tádámm már készült is a családi fotó. Durva,mikor az ember próbálja kitalálni melyik a halott a képen. Ehhez képest néhány fénykép a koporsoról,semmiség.
2020. febr. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, eszerint van ahol belefér, van ahol nem. Még gondolkozom rajta, de számomra még mindig nagyon fura.

Igen, szerencsére szép kort élt meg a dédi. 99 éves volt, férjem 31 éves. Szerencsések vagyunk, hogy eddig velünk volt és még az ükunokája (lányunk) is ismerhette!

2020. febr. 10. 21:45
 24/33 anonim ***** válasza:
26%
Én több temetésen láttam már, hogy fotóztak,d e minden esetben 7-8 éves gyerekek, mert ők nem élik meg a dolgot, és nekik elnézik
2020. febr. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
69%
ne haragudjatok miert ne lehetne,az elet resze a temetes is
2020. febr. 11. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
39%
Nálunk is előfordult már, hogy fotóztak a temetésen. Ha ezt kérte anyósod, és amúgy nem gonoszkodik veled, bírd ki, és készítsd el a képeket!
2020. febr. 11. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
55%
A temetés rohadtul nem az a hely, ahol fényképezgetni kellene! A közeli hozzátartozók iszonyatos fájdalmat élnek át. Nem értem, mi megörökíteni való van abban, ha valakinek taknya-nyála egybefolyik a sok sírástól.
2020. febr. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
71%

Én azt olvastam, hogy anyósod megkért, hogy készíts néhány képet a temetésen.

Akkor valószínűleg ő nem tartja "illetlennek".

Elhiszem, hogy neked fura, de valószínűleg megbízik benned, hogy szép képeket készítesz majd, ezért neked szólt és nem a fiának.

A legtöbb ember nem tud mit kezdeni ilyen helyzetekkel. Ez is érthető. De ha másik oldalról nézed, neki a nagymamája volt, akit feltehetőleg szeretett és ezért szeretné megörökíteni az utolsó útját. És ezt rád bízta. Legyél erős, és nyugodtan készítsd el a képeket. Esetleg, ahogy itt valaki írta előttem, szólni kell a jelenlevőknek, hogy ha nem szeretnék, hogy rajta legyenek a képeken, akkor úgy és olyan távolságra álljanak.

2020. febr. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
78%

27!

Nyilván nem a síró családtagokat szokás megörökíteni ilyenkor.

2020. febr. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
56%

Utolsó, akkor olvasd el a 13. hozzászólást.

Amúgy hogy lehet fotózni, hogy senki ne legyen rajta? A kérdező zavarjon el mondenkit, hogy bocsiii most fényképezek?!

2020. febr. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!