Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szét szedik a házasságunkat...

Szét szedik a házasságunkat anyósék. Mi erre a megoldás?

Figyelt kérdés

Ház vásárlás/építés előtt állunk de nem" akarják hagyni "hogy elmenjünk. Ideiglenesen éltünk a mellettük lévő házrészben, meg mondtuk hogy átmeneti és fizettünk mindent rendesen, közben spóroltunk. A férjem a közelben akar nézni vagy építeni, én nem. Engem nem fogadtak be, mert nem osztottam anyós véleményét mindenben, főleg a gyereknevelés terén.

Nem rossz a viszony, de nem bízom benne, kritzálás megy ezerrel a hátam mögött, meg a férjem manipulálása.

Eddig azt mondta a férjem hogy megyünk teljesen rajta volt. De mióta ők is tudnak róla, hovy ténylegesen nézegetjük folyamatosan tömik a fejét a férjemnek. Aki már nem igazán akar menni messzire, igy ennyire közel meg nem lehet élni, mert nrm hagyják. Szó szerint mindenbe beleszólnak.

Mit tudnék tenni?

Mi lenne erre a megoldás?

Rengeteget vitatkozunk már sokszor nemnis beszélgetünk mert monden temának ez a vége. El vagyok keseredve.


2020. febr. 11. 22:41
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem is választás elé kell állítani, mert bár nem ez a legszebb módszer, de anyósodék viselkedése miatt más megoldás nincs. Ha lehet manipulálni, az gond. Döntsön, hogy saját életet akar, vagy az anyjáéknak ugrálni.
2020. febr. 12. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
91%
Ne engedj! Inkább most váljatok el, amíg nincsen ház amin osztozkodni kell, mint később, ha megvan a ház.
2020. febr. 12. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
91%

Én azt mondtam a férjemnek: ugyanakkora jogom van nekem a szüleim mellett lakni, mint neki az ő szülei mellett.

A gyerekeknek ugyanakkora joguk van mindkét nagyszülőhöz.

Az én szüleim ugyanakkora eséllyel szorulhatnak majd gondoskodásra, mint az övéi.

Úgyhogy döntsön: vagy az én szüleim mellé költözünk, vagy a kettőnk szülei közé kb. félútra.

Az utóbbit választotta :) ez olyan 50 km mindkettőnk szülőházától, kocsival egy óra alatt ott vagyunk, de biztonságos távolság, mindenkinek jó így.

2020. febr. 12. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk is hasonló volt, teljessen tele észleltek a fejét. Sajnos lehetett is. Gyerekkel költöztem tőlük 100 km-re.
2020. febr. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
86%

Én azt nem értem, minek kell anyós nyakára fialni? Főleg így az elején, amikor még meg se történt a szülőkről való leválás a férjed részéről.

Beköltöztök a férjed anyjáékhoz, látszik hogy anyuci a főnök, irányítja a fiát. A fia is ragaszkodik hozzá.

Te oda szülsz egy gyereket, és csodálkozol hogy sz4r a helyzeted.


Mi a megoldás? A férjednek kellene leválni az anyjáról és a maga urának lennie.

Választás elé kellene állítani, hogy vagy te vagy anyuci. Nincs más megoldás.

Ha engedsz, akkor sose fogsz "megszabadulni" az anyucikájától. Mindig ő fogja irányítani a kapcsolatotokat a férjeddel, mindig ő marad az első.

2020. febr. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
37%
A férjed is sajnálom. Ezek szerint, ha a mama felé hajlik, akkor mamlasz. Ha viszont a te zsarolásodnak enged, akkor mamlasz... Hisz így egész életében egy nő fogja zsarolni. Gratulálok.
2020. febr. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
87%

Hogyan lehetne a nők hülye fejébe beleverni, hogy egy ponton túl már nem a szülők hibája, hogy irányítható mama pici fia lett a fiukból?

Nem a szülei teszik tönkre a házasságotokat, hanem a férjed! Ha ő nem tökös, neked kell annak lenned és kiállni a külön életetekért. Ha megy veled, akkor fontosabb vagy neki, happy end, de ha hezitál, maradni akar, akkor azért nem kár. De ezeket még gyerekszülés előtt kellett volna tisztázni.

Na meg olyan érdekes, hogy az első (és eddig utolsó) kommentedben a férjedet véded, aztán mikor mindenki felnyitja a szemed, eltűnsz, nem válaszolsz. Mit hittél, majd itt szidjuk anyósodékat, mikor egyértelmű, hogy ki a legnagyobb birka nálatok? Vagy megy a férjed veletek messzebb, vagy válás. Ennyi. Nincs más köztes megoldás! A köztes az volt, ami most van.

2020. febr. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
74%
+1 az előzőnek... szó szerint én is valami ilyesmit akartam írni.
2020. febr. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
83%
Jobban jársz, ha egy igazi férfit keresel, nem egy magát manipulálni hagyó anyuci kicsi fiát.
2020. febr. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
88%
Tök egyszerű a képlet...Anyósék háza a kör közepe egy térképen....rajzoltok rá egy 5-10 km-es sugarú kört.A körön belül nem vesztek házat,akkor sem,ha "de nagyon jól néz ki,de jó lenne ez nekünk"és ehhez te is tartsd magad......Akkor közel is vagytok,meg nem is...Kocsival 10-15 perc,ha van valami,de gyalog v. biciklivel azért nem fog átmenni...Én megmondanám a férjemnek,hogy ez egy kompromisszumos megoldás,-figyelembe van véve az amit ő szeretne és az is amit te-v. ezt így elfogadja és minden jó lesz,v. gondolkozzon el,a következő lépésen...
2020. febr. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!