Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyóst pénzelni?

Anyóst pénzelni?

Figyelt kérdés

Párom 30 F én 25 N


Az anyós Óvoda dajka a fizetése 110 nettó

A felteso miatt az exférje küld haza 80e ft gyerektartást (külföldön dolgozik)

Párom amíg otthon élt le kellett adnia 40e Ft rezsi+albérleti pénz ezt így egybe


Párommal 3 hónapja költözünk össze,szóval nekünk is el kell a pénz, festés, lakás felújítás,hitelt fizetni...,de párom a mai napig az a 40 e Ft haza küldi az anyjának segítségképp, én kértem tőle,hogy ha nem muszáj,ne küldjön haza mert itt is elkell a pénz nekünk,de folyton csak vita van belőle, már a fejéhez vágtam hogy tök felesleges volt akkor felvenni 10millio Ft hitelt, maradhattunk volna anyósnál is,de közben én vagyok a hibás

Kinek van igaza

És ha nekem páromat hogyan győzhetném meg hogy anyós próbáljon meg már a saját lábára állni és spórolni, persze ha nem gáz lenne segítenénk valahogy,de ez szerintem nem normális,hogy anyós ugyan úgy elkéri



2020. febr. 21. 14:20
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
8%

#11

Kamuzik. Ha kb ugyanannyit keresnének külön számlán lennének és akkor nem érdekelné hogy a pasikája támogatja az édesanyját.

2020. febr. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
77%

Ohh de ismerős történet. Ugyanez volt nálunk is pontosan 60 ezret adott haza anyunak mert ő nem tud megélni a nyugdijbol. A másik két tesó 0 forinttal támogatta az anyjukat.

Először külön kasszara mentünk majd később a párom a sarkára állt és közölte, hogy ok adjuk a havi pénzt de legyen akkor a ház az ő nevére iratva. Hát igyis lett.

Megoldás nálatok : Különkassza

2020. febr. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
51%
Ezt eleve a hitel felvétel előtt kellett volna letisztázni. Most aztán marha jól jártál, hogy egy surmó mellé vettél fel 10m hitelt. Már csak 57 hónapig kell elviselned. Vagy eladhatjátok a lakást/házat. Nem lehettek olyan sok ideje együtt, ha ennyire nem ismered az élettársadat. Nekem is van párom, de nálam alap, hogy amióta együtt élünk megtiltottam, hogy pénzt fogadjon el a szüleitől, és én sem adok nekik. Senki nyomora nem érdekel. Tudnak dolgozni, nem betegek, csak nem akarnak. Olyan emberen, pedig, aki nem akar azon semmilyen szín alatt nem szándékozok segíteni. A párom ezt elfogadta. Ha meggondolja magát az ajtó nyitva áll bármikor és lehet távozni.
2020. febr. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
24%
Döntsd el hogy most a párod adja segítségképp vagy az anyja ugyanúgy elkéri... Pont nem mindegy. Ahogy az sem hogy míg az anyósod anyagi helyzetével, havi bevételével tisztában vagyunk, addig a kiadási oldalról semmit nem mondtál. Továbbá egyáltalán nem mindegy az sem, hogy 120-150-180vagy netán 200+ ezerből küldi a 40et a palid. Azt meg hogy kinek van igaza? Pfff.
2020. febr. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
63%

"Hitelt úgy fizetjuk hogy ő is én is 100-100ft fizetünk ki így 5 év alatt letudtuk és tervezhetjuk a babát"


Akkor ezek szerint külön kasszán vagytok!

Ha ő kifizeti a közös kötelezettségekből a részét, nem jogos beleszólnod, hogy önmagán megspórolva támogatja az anyját!

Én elhiszem, hogy jobb lenne, ha gyorsabban haladnátok, vagy jobban örülnél, ha rád költené, de külön kassza esetén nincs jogod előírni, hogy mit csinál a pénzével.

Kivéve, ha qrvákra vagy narkóra költi.

2020. febr. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
47%

#15

A 7-es válaszában leírta.

2020. febr. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 A kérdező kommentje:

Nem kamuzok

Párom irodában dolgozik úgy kap 230

Én 220 úgy hogy gyárban délelőtt délután műszakkal +műszak pótlék+bejárás


Most átvészeltem vele a dolgot mindenkinek saját nem közösködunk, húzzta a száját,de ez van nem érdekel


Anyós kéri a pénz a párom meg ezt annak veszi hogy segítség az anya számára szóval ő így gondolja

Attól még hallom a telefonban hogy kéreget


Hát ne haragudj de egy Óvoda dajka nem kap 250 nettot

Az ember kb arányt tudd mondani

2020. febr. 21. 15:31
 18/41 anonim ***** válasza:
61%
Mondanám, hogy oke, 40 anyósnak, akkor 40 megy az én anyámnak is
2020. febr. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
17%
Tuti ufó vagyok,de én teljesen normálisnak tartanám, ha a férjem támogatná az anyukáját és a testvéreit. Az 200e-ből két gyerekkel nem egyszerű.
2020. febr. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
87%
Na, ennek a kapcsolatnak sincs nagy jövője! Az nem vetődött fel a párodban hogy neked is vannak szüleid? De ezt az anyagikat már az összeköltözés, és a hitelfelvétel előtt kellett volna tisztázni.
2020. febr. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!