Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyóst pénzelni?

Anyóst pénzelni?

Figyelt kérdés

Párom 30 F én 25 N


Az anyós Óvoda dajka a fizetése 110 nettó

A felteso miatt az exférje küld haza 80e ft gyerektartást (külföldön dolgozik)

Párom amíg otthon élt le kellett adnia 40e Ft rezsi+albérleti pénz ezt így egybe


Párommal 3 hónapja költözünk össze,szóval nekünk is el kell a pénz, festés, lakás felújítás,hitelt fizetni...,de párom a mai napig az a 40 e Ft haza küldi az anyjának segítségképp, én kértem tőle,hogy ha nem muszáj,ne küldjön haza mert itt is elkell a pénz nekünk,de folyton csak vita van belőle, már a fejéhez vágtam hogy tök felesleges volt akkor felvenni 10millio Ft hitelt, maradhattunk volna anyósnál is,de közben én vagyok a hibás

Kinek van igaza

És ha nekem páromat hogyan győzhetném meg hogy anyós próbáljon meg már a saját lábára állni és spórolni, persze ha nem gáz lenne segítenénk valahogy,de ez szerintem nem normális,hogy anyós ugyan úgy elkéri



2020. febr. 21. 14:20
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
75%
Szóljál anyóskának, hogy nem 110 ezerből kell tengődni, meg a gyerektől elvárni hogy eltartsa, keressen másik munkahelyet! Pl Lidl, mindig van felvétel, 3330 bruttóval minimum, az nettóban kétszer annyi, ami most van neki! Ha több pénz kell, akkor keresse is meg! Ne a fiától várja!
2020. febr. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
58%
Szakítanék.Még most az elején.
2020. febr. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
73%

Érdekes. Anyám megtud élni egyedül a 150 ezerből. Nem dúskál nyilván, de megél és nem kér pénzt és nem is venné el.


Az anyja miért veszi el?


Miért nem keres másik munkát akkor? Te tudsz 2 műszakban lenni, ő nem mehetne ilyenre el akkor? Én 3 műszakban dolgozom 165-170 ezerért. Ezen is csak most emeltek, mert sokan felmondtak már nálunk.


Mi is a férjemmel kb 400 ezerből szoktunk élni. Én 170 ezer körül kapok most már, ő meg 250 körül mikor hogy. Van hogy 300 neki. Hitelt fizetünk. Közös a megkeresett pénz, hiszen egy pár vagyunk és a lakás is közös. Itt már nincs tiéd enyém... Ha gyerek lesz, mi lesz? Összevesztek majd ki mennyit fizetett a gyerekre? Hogy lehet ezt így csinálni? Egyszerűen nem tudom milyen indíttatásból különcködnek manapság sokan ha állítólag KÖZÖSEK a tervek!


Ha ilyen lenne, én bizony összevesztem volna a férjemmel. Az anyja el tudna menni más munkára is. Anyósom is dajka volt és sokáig... De mindig mondta, hogy kevés a pénz. Megfúrták a munkahelyén állítólag ezért meg a pénzért keresett másikat. Nehezen, de nagyobb volt a motiváció: a pénz. Még nem öreg, 46 éves sem volt akkor mikor váltott.

Nem várhat másokra, hogy megoldják az életét. Szép dolog, hogy segíteni akar neki a párod, de ha gyereke lesz? Akkor mi lesz? Fizet 100 fele?


Mondjuk én nagyot néztem, hogy bemertétek vállalni per fő 100 ezer törlesztést! Nem sok az egy kicsit? S ha történik valami? Mi is 8,5 misit vettünk fel de 60 ezer indulóval 15 évre. Nem lehet tudni sosem meg ha baba lenne, nekem kevesebb lenne alapból. 5 év persze nem hosszú a 15höz képest, hát én nem mertem volna még a 100at sem.

Ti hogy jöttök ki? Tényleg érdekel! Mennyit költhettek így akkor úgymond luxusra? Ami nem kötelező kiadás és ennivaló... Mert mi most felújításra gyűjtünk. Havi 100 ezret kb el tudunk havi szinten erre így.

2020. febr. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
39%
Kérdező, láttad már anyósod elszámolási papírját a fizetéséről? Ha 8 órában dolgozik dajkaként, kizárt, hogy 110 a nettója. Több az, legalább 40-50 ezerrel.
2020. febr. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
47%
Csomagold be és küld haza Anyucinak.
2020. febr. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
26%

akkor ezt figyeld ki

anyámmal pesten albérletbe lakunk 5 órás meló + nyugdijbol

velem aki táppénzen vagyok

tesóm usaba kb. 600e és 1 M között keres

+ a vidéki lakásunk ki van adva és azt is elrakja,

/ mert ő nevén van,anyám ilyen hülye hogy ráíratta /

és ebből 3 évig eszébe nem jutott 1 fillért is küldeni

mire fel mertem hozni jó lenne ide is az albipénz

én voltam az utolsó szhazi és különben is mi köze hozzá

ez legyen a mi bajunk

2020. febr. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:

Anyós mindjárt nyugdíjba, véleményem szerint nem fog váltani munkahelyet

Remélem utána nem az jön,hogy kevés a nyugdíj pénz azért küldjön


Mindegy ez engem már nem érdekel

Külön kasszánk lesz

Utána a párom síránkozhat,majd közlöm vele hogy kérj anyádtol ha minden hónapban tudsz neki adni

2020. febr. 21. 23:15
 28/41 anonim ***** válasza:
93%
Ha nyugdíjas lesz még rosszabb lesz a helyzet. Akkor majd többet kér.
2020. febr. 22. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
48%

Anyám megtud élni egyedül a 150 ezerből. Nem dúskál nyilván, de megél és nem kér pénzt és nem is venné el.


De a kérdező anyósa két gyereket is nevel.

2020. febr. 22. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
71%
Ha gyerek lesz es te ugye kevesebbet kapsz akkor mi lesz? A külön kassza akkor nehezen fog működni
2020. febr. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!