Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósomék nem fogadnak el,...

Anyósomék nem fogadnak el, mert nem vagyok diplomás?

Figyelt kérdés

Eljegyzés már volt, de párom szülei azóta se fogadnak el, ereztetik velem nagyon. Én pultos vagyok egy kocsmába, ott jöttünk össze párommal, amikor neki egyetemi bulija volt. Párom jogra jár és a szülei is ügyvédek. Nem szeretek én se náluk lenni, mert nagyon mások, pl most is azzal aláztak meg hétvégén, hogy a párom és a testvérei előtt, ebédnél azt mondta anyós, hogy lesz nagy családi nyaralás, kretara mennek, és menjek én is, majd fizetik. Hogy párom jól érezze magát. Azért elég negalazo volt!


Meg múltkor mondta hogy menjünk el vásárolni, fizetik ők mert hogy mentünk színházba és nekem csak fsrmerem volt. Akkor el is sírtam magam, mert ez nekem sértő


2020. márc. 10. 18:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/85 anonim ***** válasza:
76%

"Szerintem tiszteletben kell(ene) tartani a döntését."


Csak itt ez a döntés magában foglal egy gyereket is, meg azt, hogy nemet mond a tanulásra, amiből pénze is lesz, ha a leendő férjével mégsem mennek jól a dolgok.


Szép és jó dolog az, ha valakiből jó anya válik. Ez vitathatatlan, de mindenki csak azt tudja átadni, amivel ő maga is rendelkezik. És a világ nem úgy működik, hogy én kitalálom, hogy másik két ember élete is milyen jó lesz úgy, ahogy én azt elképzeltem két sör csapolása között.

2020. márc. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/85 anonim ***** válasza:
88%

értem én hogy jó családanya akar lenni és jó feleség, de akkor könyörgöm ne terjessze ki a gondolatmenetét a párjára, hogy mivel nekem ez ciki te se érezd jól magad külföldön...Ha jó párja akar lenni, legalább megpróbálhatná a dolgot és nem hisztizik, hogy milyenek már hogy ingyen hozzám vágják a jegyet, lenéznek és különben is minek kéne kulturáltnak lennem.

Kérdező nem gondol a párja érzéseire csak a magáéra, így hogy lehetne gondoskodó családanya/feleség ha nem akar a család része lenni, csak mert ő úgy érzi-.-"

2020. márc. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/85 anonim ***** válasza:
58%
Teljesen mindegy, mit akar a kérdező, senki nem ezt kérdőjelezte meg! Hanem a kapcsolatukat. Akarhat ő bármit, ha a másik fél viszont nem azt akarja rögtön azután, hogy feloszlott a lila köd. Fél éves kapcsolattal nem tervezünk házasságot! Hanem egyszerűen csak járunk. És majd ha másfél év múlva ugyanott tart a kapcsolat, na akkor majd lehet gyerekeket tervezni.
2020. márc. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/85 anonim ***** válasza:
32%

Annak a gyereknek olyan anyja lehet, aki szereti, akarta, vágyott rá és a teljes idejét csak vele akarja tölteni, nem pedig bébiszitterekre bízni két karrierépítés között.


Tanulásból nem mindig lesz pénz - sokan diplomával és több nyelv tudásával még kevesebbért is dolgoznak, mint egy pultos a borravalóival -, de egyébként később megjöhet a kedve a tanuláshoz, nincs lemaradva a kérdező semmiről!


Most mást akar, most nem akar, később még akarhat bármit!


Ismerek olyat, akiből 2 gyermek után lett francia nyelvtanár és úgy, hogy előtte semmilyen idegen nyelvet nem beszélt alapszinten sem. Bármi lehetséges és semmi sincs kőbe vésve!


"a világ nem úgy működik, hogy én kitalálom, hogy másik két ember élete is milyen jó lesz úgy, ahogy én azt elképzeltem két sör csapolása között."


Hát, pedig de! A képzelet és a pozitív vizualizáció csodákra képes és még egy ház is először fejben épül fel.


"értem én hogy jó családanya akar lenni és jó feleség, de akkor könyörgöm ne terjessze ki a gondolatmenetét a párjára, hogy mivel nekem ez ciki te se érezd jól magad külföldön...Ha jó párja akar lenni, legalább megpróbálhatná a dolgot és nem hisztizik"


Igen! Ezt akartam én is megértetni a kérdezővel, hogy legalább próbálja meg!


"Kérdező nem gondol a párja érzéseire csak a magáéra, így hogy lehetne gondoskodó családanya/feleség ha nem akar a család része lenni, csak mert ő úgy érzi"


Ő csak a saját kis családja része akar lenni és így attól még lehet a saját gyerekének jó anyja, mert nem érzi jól magát más társaságban.


Na, de nem akarom én itt a kérdező ügyvédjét játszani, csak szeretném, ha nem bántanátok, mert számomra úgy tűnik, hogy nagyon fél és jól esett neki is, hogy kiírhatta magából a gondolatait, problémáit.


Remélem, erőt vesz magán a kérdező és legalább megpróbál beilleszkedni.


Szerintem be akarják fogadni, különben nem akarnák fizetni az ő dolgait.


Egy normális szülőnek amúgy is a gyermeke boldogsága a legfontosabb és ha az a srác ezzel a pultosként dolgozó lánnyal boldog, akkor úgy tűnik, próbálják támogatni őket.

2020. márc. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/85 anonim ***** válasza:
54%

"És majd ha másfél év múlva ugyanott tart a kapcsolat, na akkor majd lehet gyerekeket tervezni."


Igen, azért írtam, hogy várjanak még egy évet a gyermekvállalás előtt.


Ez nem lehet semminek akadálya és csak előnyükre válik.

2020. márc. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/85 anonim ***** válasza:
43%

"Hát, pedig de! A képzelet és a pozitív vizualizáció csodákra képes és még egy ház is először fejben épül fel."


Félreértettél. Én ezt úgy értettem, hogy egyszemélyben nem tudja azt elérni, hogy mindenki más is ugyanazt és ugyanúgy akarja, mint ő. Ezzel biztos szembesült már mindenki, hogy a dolgok nem úgy alakulnak MINDIG, MINDEN KÖRÜLMÉNYEK között, mint ahogy az ki lett találva.

2020. márc. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/85 anonim ***** válasza:
80%
Csodálkozom hogy arra senki nem reagált hogy a kérdező azt írta mindenkit aki szült a férje tart el. Pedig elég bicska nyitogato megnyilvanulas volt. És ebből is látszik hogy hihetetlenül ostoba. Tudod kérdező akiknek normális munkájuk van azok a szülés után kapnak gyest ami sok mindent fedez. A pultosokat általában be sem jelentik vagy ha igen nem annyi órában mint amennyit dolgoznak. Szóval te gondolom nem szamolhatsz ezzel. Nekem is van pultos lány ismerősöm aki pontosan emiatt hagyta ott a kocsmát és állt neki tanulni mert gyereket terveztek a párjával és ő is le akart tenni valamit az asztalra. De hát ehhez kell egy bizonyos intelligencia ami benne megvolt annak ellenére hogy kocsmában dolgozott, benned meg nincs. 40 éves elhízott anyukakent meg maximum romkocsmaba kellesz majd. Ez van, ez egy ilyen szakma. Ja anyosek meg nem leneznek hanem borzalmas kisebbségi komplexusod van. Kezeltesd magad. Az egy dolog hogy nincs rá pénzed és nem fogadod el az ajándékot, ahhoz jogod van. De hogy akkor a párod se menjen na az gáz. Vagy nagyon gyorsan változtatsz a hozzaallasodon vagy ez nem lesz hosszú kapcsolat.
2020. márc. 11. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/85 anonim ***** válasza:
44%
Nem olvastam el az összes választ, de az a néhány, amit igen...Ti tisztában vagytok vele, hogy egy pultos jobban keres, mint mondjuk egy tanár? Sok helyen alapból megkapják zsebbe a 300 ezret és erre jön még a borravaló. Igen, ezért talpon is kell lenni 12-14 órákat, ami kibaxott kemény. Úgyhogy mielőtt fikázzátok a kérdezőt, nyomjatok le egy műszakot vendéglátásban, aztán (miután sírva mentek haza...) pofázzatok, hogy mennyire "nincsenek ambíciói" és hasonló baromságokat.
2020. márc. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/85 anonim ***** válasza:
82%

Én nem akarlak bántani téged, és sok válaszadóval szemben nem is nézlek le téged, de tényleg kicsit gondolkozz el. Bármi történhet az életben, lehet, hogy tíz év múlva elhagy, meghal, eltűnik, bármi. Neked fent kell tartanod egy minimális színvonalat ahhoz, hogy te gyereket tudj nevelni. Mindig van egy ismerőse mindenkinek, a bezzeg Pistikáék, akik milyen szegények de mégis milyen tisztességesek, csak nem látsz bele a hétfő estéjükbe, amikor anyuka a farhátat eszi, mert neki már csak az jutott. Nem kell, hogy diplomás legyél, nem kell, karrierista legyél. De az, hogy képezd magad, hogy fejlődj az elengedhetetlen a mai világban. Ha most csapos vagy, akkor lehetnél akár bartender, sommelier, stb. Sokkal jobb munkát és fizetést kapnál, hasonló munkakörnyezetben. Szép az az álom, amit te kergetsz, hogy családanya leszel, csak ez utoljára 1980-ban volt lehetséges egy nőnek. Én láttam nőket, akik szintén ezt az álmot kergették, nagyon fájdalmas volt nekik a felismerés, amikor egyedül maradtak három gyerekkel. Dolgozz, tanulj keményen, hogy a gyermekeid majd büszkék lehessenek rád.

És az isten szerelmére, vegyél már egy normális nadrágot és a blézert.

2020. márc. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/85 anonim ***** válasza:
81%

Ez a kapcsolat nem csak azért nem fog működni hosszútávon, mert te "csak egy pultos vagy". Eszméletlenül buta vagy, ez látszik a válaszaidon is, meg a hozzáállásodon is.


A párod megszokott egy életszínvonalat, amivel te nem vagy képes és nem is akarsz lépést tartani. Azt hiszed, majd miattad le fog mondani a nyaralásokról, a külföldi utakról, és neki is buli lesz, ha Kréta helyett majd a Velencei tavon fogtok nyaralni.


Ha ki akarná fizetni a te utadat is, akkor előjönne a kisebbségi komplexusod és inkább ő se menjen, mert te nem teheted meg.


Rá fog jönni, hogy visszahúzod az élet minden területén és szépen lassan megromlik a kapcsolat, te meg egyedül maradsz a "babócáddal", akit alig tudsz majd eltartani a pultos fizudból.

2020. márc. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!