Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósomék nem fogadnak el,...

Anyósomék nem fogadnak el, mert nem vagyok diplomás?

Figyelt kérdés

Eljegyzés már volt, de párom szülei azóta se fogadnak el, ereztetik velem nagyon. Én pultos vagyok egy kocsmába, ott jöttünk össze párommal, amikor neki egyetemi bulija volt. Párom jogra jár és a szülei is ügyvédek. Nem szeretek én se náluk lenni, mert nagyon mások, pl most is azzal aláztak meg hétvégén, hogy a párom és a testvérei előtt, ebédnél azt mondta anyós, hogy lesz nagy családi nyaralás, kretara mennek, és menjek én is, majd fizetik. Hogy párom jól érezze magát. Azért elég negalazo volt!


Meg múltkor mondta hogy menjünk el vásárolni, fizetik ők mert hogy mentünk színházba és nekem csak fsrmerem volt. Akkor el is sírtam magam, mert ez nekem sértő


2020. márc. 10. 18:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/85 anonim ***** válasza:
80%

Na akkor ez a válasz azoknak szól, akik a kislányt támogatják, mert hát majd visszamegy pultozni gyes után.

Több év vendéglátós tapasztalattal mondhatom, hogy NINCS olyan pultos munka,amit egy kisgyerekes anyuka el tud végezni, hacsak nem irtó nagy papucs a férje és mindent megcsinál helyette. Nincs 8 órás pultos munka,főleg nem egyetemistáknak való romkocsmában. Ellenben van 12 órás,az még emberi, de az átlag az 14-16 órás munka. Tegyük fel a kérdező déltől hajnali 2-ig dolgozik. Reggel nem tudja elvinni a gyereket oviba, mert 4 óra alvás után fáradt lesz. Apuka elviszi. Aztán délután nem tud érte menni mert hajnali 2ig dolgozik. Apuka érte megy. Főz mos takarít, lefekteti a gyereket. Anyuka jön haza hajnali 2-kor,lefekszik majd másnap 11ig alszik. Munkanapokon nem is találkozik a 'babócájával'. Apuka egyedülálló apukának érzi magát, ezért el fog válni. Anyuka nem talál majd munkát,hacsak nem mamahotelbe megy és innentől kezdve az apja helyett a nagymamája neveli a gyereket. Ez mind feltevés, mert semmilyen vendéglátós tulajdonos nem fog felvenni kisgyerekes anyukát pultosnak, aki hetente táppénzen van a beteg gyerekkel.


Arról meg ne is beszéljünk,hogy együttélés nélkül, munkatapsztalat nélkül, fél év után nettó hülyeség az eljegyzés. Az első együtt élt hónap után szakítanak. Ez is tapasztalat, hetente látom a 21-22 éves ismerőseim eljegyzési posztjait facebookon,egyikből sem lett esküvő, max akinél becsúszott a baba, de azok is 1-2 éven belül elváltak. Borzasztóan felelőtlen vagy, hogy erre alapoznátok, a pasid még bőven iskolapadban, de kezdőként sem fog annyit keresni,hogy eltartson téged meg a 'babócát' és a szülei meg most vígan kifizetik a nyaralásotokat, de majd ha havi szinten 100 ezreket kell nektek adni pelenkára, albérletre meg kajára, akkor hamar meg fognak futamodni és kifúrni téged. Csak mert az ő 150-250 ezres kezdő fizujából meg a te 30 ezres gyesedből még a ti kajátokra sem fog telni,nem hogy pelenkára meg bababútorra. Kicsit szállj le a földre és gondold át az anyagiakat mert a babócázás nem annyiból áll, hogy gügyögsz neki otthon. És azt se felejtsd el,hogy ahogy meglátszik a hasad a főnököd azonnal ki fog rúgni, mert hát kinek kell terhes pultos,aki éjszaka nem is dolgozhat??

Akkor miből fogod kifizetni a rengeteg ultrahangot meg a szülést? Ja meg az esküvőt.

Teljesen naív nagy, 0 élettapasztalattal. Remélem a párod szülei hamar elüldöznek majd, mielőtt anyagilag tönkreteszed a fiuk életét.

2020. márc. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/85 anonim ***** válasza:
76%
Az a baj kérdező hogy borzasztó buta és naiv vagy. Párod helyébe énb elsüllyednék a szégyentől ha veled kellene mutatkoznom. A végtelenül egyszerű témáktól eltekintve nem tudsz érdemben hozzászólni semmihez egyetlen célod hogy a kocsmatöltelékeket akiknek a szókincsük az aggyá még egy sört-ig terjed kiszolgáld. Javaslom keress a saját értelmi szintednek megfelelő partnert vagy embereld meg magad művelődj, tanulj.
2020. márc. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/85 anonim ***** válasza:
85%

"Akinek nagy munkája van és elmegy szülni azt is a férje tartja el nem?" - nem, mert akinek rendes bejelentett munkája van, annak jár a gyed, amiből egy értelmesebb munka esetén a férfi fizetése nélkül is meg lehet élni. Az is más, ha ezidő alatt a férfi többet fizet, mert a nőnek kevesebb a fizetése, mivel kiesik, meg az is más, amikor kb. semmit nem kap a nő és 100%-ban a férfitól függ.

Miért akarsz te ilyen kiszolgáltatott helyzetbe kerülni?

Mire akarsz szülni, van normális végzettséged, piacképes szakmád, releváns munkatapasztalatod, beszélsz valamilyen nyelvet, van ingatlanod, megtakarításod, egyéb jövedelmed? Vagy majd a pasi úgyis eltart, akit kemény fél éve ismersz?

2020. márc. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/85 anonim ***** válasza:
63%
Komolyan van aki képest olyannak szülni, akitől tartani kell és nem tud benne megbízni?
2020. márc. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/85 anonim ***** válasza:
75%

#75


Komolyan vannak ilyenek. Azt hiszik majd a gyerek(ek) bebiztosítják őket mindenre. Az emberi hülyeség, felelőtlenség határtalan.

2020. márc. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/85 anonim ***** válasza:
70%
Ne magyarázd félre utolsó. Ki szül olyan férfinak, akire nem lehet számítani? Ennyire nincs valakinek emberismerete? Komolyan félnek a saját férjüktől?
2020. márc. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/85 anonim ***** válasza:
93%
#77 nagyon sok ember megbízott a parjaban és csalódott. Kérdezd csak meg a sok elvalt embert. Persze abban bízni kell hogy nem csal meg de abban nem hogy életünk végéig eltart. Azért nagyon nem ugyanaz a dolog.
2020. márc. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/85 anonim ***** válasza:
20%

Ki tudja, hogy mi lesz még ennek a kapcsolatnak a vége!Fiatalok vagytok még.

En azt vontam le az irásaidból, hogy a párod szülei inkább meg akarnak fogni téged a fiuknak.Mindent tesznek azért,hogy te beilleszkedj a családi légkörbe sõt pénzzel akarnak megvenni.

2020. márc. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/85 anonim ***** válasza:
0%

Bocsánat, hogy beleszólok, de ez az oldal erre van...

Férjem osztályvezető főorvos, én meg biztonsági őr... Érdekes, hogy 20 éve minden működik.


Kérdező!

Igenis fogadd el amit felkínáltak neked, nem megalázni akarnak, hanem épp ez az, hogy elfogadni!

2020. márc. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/85 anonim ***** válasza:
83%
És 8 általános a végzettséged, 80-as? Valahogy ezt a párost nehezen tudom elképzelni. Valószínűleg voltál te már más is az életben, mint biztonsági őr, és nem ezt tekinted pályád csúcsának.
2020. márc. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!