Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek, nem akarja apai...

Mit tegyek, nem akarja apai áldását adni az eljegyzésre?

Figyelt kérdés

3 lánygyermekünk van, akik közül a legnagyobb már házas, a legkisebb pedig most kezdi az egyetemet. Viszont a középső lányunk 1 éve dolgozik és 1,5 éve van párja.

Ez a fiatalember arra készül, hogy megkérje a középső lányom kezét, amit én és férjem nagyon nem támogatunk. Sőt férjem kijelentette, hogy nem fogja apai áldását adni. Döntését azzal indokolja, hogy korai szakaszban van még a kapcsolatuk. Ő még nem férfi, hanem fiú. Nincs fixkeresete, se életképe. Szerinte nem is szereti a lányunkat.

Tehát hajthatatlan.

Valószínűleg a fiú megse fogja őt kérdezni, hanem a háta mögött fogja megkérni a lányunk kezét.

Viszont az esküvőt nem fogjuk engedélyezni az biztos


Ti mit tennétek? Most engedjük, aztán hátha észhez tér a lányunk



2020. ápr. 30. 17:01
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
91%

Melyik évszázadban élsz egyébként? Én a XXI-ben. A gyerekednek nemhogy apai áldást nem kell kérnie, vagy azzal foglalkoznia, hogy apuka mit szól hozzá, de még diszpenzáció sem kell, egyszerűen menjnek és esküdjenek meg. Két tanú, akár az utcáról és jónapot.


Semmiféle engedélyre nincs szükségük, még lánykérésre sem, mint ahogy nektek már pszichiáterre sem. Komplett idiótákkal nem szoktak foglalkozni.

2020. ápr. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
93%
14, nem kell matematikusnak lenni ahhoz, hogy összerkad, ha a legkisebb egyetemet kezd, akkor a középső 18 felett van, és innentől minden lényegtelen, azt csinál, amit akar.
2020. ápr. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen szülőkkel megáldva nem is csodálkozom, hogy házasodni akar.. Azon se lepődnék meg, ha utána 10 000 km-re költözne majd tőletek.
2020. ápr. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
88%

Lehet, hogy az apai áldás az valójában az apai pénzeső virágnyelven. Nem adja rájuk az áldását, tehát nem finanszírozza a lagzit, sem az életkezdéshez a leányzónak szánt pénzt nem adja oda. Mert nem szimpatikus a választottja. Hát, vannak ilyenek.

De ha össze akarnak házasodni a fiatalok, akkor megteszik úgy is, ha nem lesz eszem-iszom, mulatság. Pláne, hogy nem is mindenkit érdekel, hogy lagzi is legyen. De ha érdekli is őket a dolog ezen része, maximum sajnálkoznak, hogy nem lesz szép esküvő pénz híján, de ettől még össze fognak házasodni, ha igazán szeretnének.

2020. ápr. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
12%

Valóban úgy illene, hogy az apától is megkérje a kezét. De rengeteg dolog nem világos.

Együtt élnek?

Miért akarjátok az esküvőt megakadályozni?


És ha nem akarja megkérni az apjától a lánya kezét, ti honnan tudtok a tervéről?

2020. ápr. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
92%
Semmi közötök nincs szerencsére hozzá, már elmúlt ez a világ, ha akarnak így is, úgy is összeházasodnak! Max nem lesztek meghivva, egyébként lehet, hogy meg tanul stb, ez nem probléma, de majd a lányod rájön mekkorát hobazott és elválik max de ebbe ti ne szoljatok bele, mert meg fog romlani a kapcsolsotok és elveszititek a gyereket!
2020. ápr. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
93%
Ti miota vagytok karantenban? 1820?
2020. ápr. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem az teljesen érthető, ha az apuka nem tapsikol örömében, hogy a lovagnak nincs fix jövedelme és jövőképe, na de mi az, hogy nem engedélyezitek? Jó vicc. Ha az én anyám próbálna ilyet mondani, én is inkább menekülnék még a bizonytalanba is otthonról...
2020. ápr. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
85%

24-es, igen, lehet, hogy a szülöi pénzesöre gondoltak!

Aztán ha hozzá akar menni akkor hozzámegy otthoni tämogatás nélkül is.

Nekünk se volt semmiféle támogatás otthonról, két tanúval házasodtunk aztán csókolom. Mégis együtt vagyunk, boldogan és anyagilag is megvagyunk nem is rosszul.

10-es voltam.

2020. máj. 1. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
80%
Nekem a szüleim annyit szoktak mondani a választottamra: neked kell vele élned. 😀
2020. máj. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!