Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Az új leendő anyósom, apósom...

Az új leendő anyósom, apósom és sógorom nem kedvel, mert teherbe estem a kapcsolat elején. Lehet ebből még jó viszony?

Figyelt kérdés
Pár hete voltunk együtt a párommal, amikor teherbeestem. Megtartottuk, a párom nem abortuszpárti, és én se akartam volna elvetetni, most vagyok félidős, házasodni is fogunk, de azt inkább jövő nyáron. A párom a szüleinek és a testvérének a 12. heti genetikai ultrahang után mondta el, nagyon kiadkadtak. Akkor mutatott be a családjának, amikor 14 hetes voltam, rémes fogadtatás volt. Amúgy mindketten harmincasok vagyunk a párommal (én 32 és ő 37), együtt is lakunk kb. a fogantatás óta, igaz, albérletben, de van rendes bejelentett 8 órás irodai munkánk mindkettőnknek, megtakarításunk, normális életünk, és az anyóséktól is 100 km választ el, szóval számukra ez az egész nulla terhet jelent. Nekem már volt egy házasságom, és van onnan egy 5 éves kisfiam, aki javarészt az apjánál lakik. Annak a házasságnak azért lett vége, mert a férjem egyik napról a másikra elhagyott egy másik nőért. Ezért nem engem kellene elítélniük. Tudom, hirtelen jött ez az egész nekik, na meg vallásosak is, de azért fáj, hogy pillanatig sem örültek még az unokának. Amúgy hatvanasok, és még nincs unokájuk. Mit gondoltok, fog ez változni? Én igazán próbálok kedves lenni velük, de nagyon nehéz esetek. Nektek vannak tapasztalataitok ilyen terhességgel nyitós anyós-após kapcsolatokról?

2020. jún. 1. 14:26
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
75%
Azért a pasinak is lehetett volna annyi esze, hogy védekezik. Ebben mindketten benne vannak vastagon, persze hogy haragszanak rád, és nem vagy szimpi, kinek lennél ilyen háttérrel?? De a fiukra is haragudhatnak ugyanennyire...
2020. jún. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
82%

Hirtelen 2 pár is eszembe jutott, ahol nagyjából ezek voltak az előzmények. (friss kapcsolatban alkalmi szex, teherbeesés gyerek, lakás nuku) Ma már egyik sincs együtt, az egyiküknél már a szüléskor sem, a másiknál a gyerek 8 hónapos koráig tartott.

Ami közös: mindkét gyereket a nagyszülők nevelik, az "anyák" meg sehol.

2020. jún. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
83%

"Lehet ebből még jó viszony?"


A fene tudja! De bitang sok munkádnak kell benne lennie, az tuti!

2020. jún. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 A kérdező kommentje:

Mert ott egy teljes család veszi körül. A férjemnek van két gyereke az azelőtti házasságából is, akik szintén vele laknak, és a gyerekünk születése óta nagyon szoros a kicsi viszonya velük. Valahogy nálunk olyan ritka szerencsésen alakultak a dolgok, hogy imádják egymást a tesók, 3 éves volt a fiam, amikor váltunk, és addigra már elválaszthatatlanok voltak. Amikor felbomlott a családunk, akkor aközött kellett volna választani, hogy egy nagycsaládból hirtelen abba csöppen, hogy velem él kettesben, szűkösen, egy új helyen, vagy az apjával és a testvéreivel marad, a nagyiék melletti házban. Sokat tépelődtünk, és végül úgy láttuk jónak, hogy nem szakítjuk ki abból a családból, amibe beleszületett, de rendszeresen elhozom, nagyon jó a kapcsolatunk, nem elhagytam őt.

És megértem, hogy nem így képzelték a dolgot az anyósék, hiszen mi sem így terveztük, de szeretjük egymást és vállaljuk a felelősséget. Értem, hogy aggódnak a fiúk boldogságáért, de attól még lehetnének legalább egy icipicit kedvesebbek, ezzel nem segítenek a fiúkon sem. Van itt olyan, akinek tapasztalata is van ilyen helyzetről, és nem csak véleménye?

2020. jún. 1. 15:07
 15/51 anonim ***** válasza:
52%
Kérdező, biztosan nem könnyű nekik elfogadni a körülményeket, hátteret. Ha nagyon tepersz és megismernek (ha jó ember vagy, marpedig miért ne lennél) lehet belőle jó viszony. Igaz engem úgy is utálnak, hogy nem volt ilyen mozgalmas hátterem. Szóval bármi lehet ebből még. A sok álszent válaszoló meg nyugodtan pontozhat le. Tojok rá. Ítélkezni meg bunkón válaszolni azt nagyon tudtok.
2020. jún. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
80%

#16

Ne haragudj, de nem csodálom, hogy utál az anyósod! Nekem sem vagy szimpatikus, pedig nem nekem kell elviselnem téged a fiam mellett.

Milyen bunkónak kell ehhez lenni?:

"A sok álszent válaszoló meg nyugodtan pontozhat le. Tojok rá. Ítélkezni meg bunkón válaszolni azt nagyon tudtok."


Miért álszentség, ha azt mondjuk, hogy azonnal nem esünk teherbe egy ismeretlentől, egy albérletben? Már csak egyéb egészségügyi kockázatok miatt is elvárható, hogy a pasi húzzon gumit!

Persze neked nyilván ez a norma, tehát nincs min csodálkozni, de legalább ne hirdesd, akkor jobban jössz ki az ilyenekből!

2020. jún. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 A kérdező kommentje:

"A sok álszent válaszoló meg nyugodtan pontozhat le. Tojok rá. Ítélkezni meg bunkón válaszolni azt nagyon tudtok."


Ezt nem is én írtam...

2020. jún. 1. 15:20
 18/51 anonim ***** válasza:
59%

Kérdező (18)

Ki mondta, hogy te írtad? Te vagy a 16-os?

Az eszem megáll!

2020. jún. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 A kérdező kommentje:

Úgy tűnt a válaszodban, hogy ezzel érvelsz amellett, hogy nem vagyok szimpatikus. Hiszen ezt írtad:

"Nekem sem vagy szimpatikus, pedig nem nekem kell elviselnem téged a fiam mellett.


Milyen bunkónak kell ehhez lenni?:


"A sok álszent válaszoló meg nyugodtan pontozhat le. Tojok rá. Ítélkezni meg bunkón válaszolni azt nagyon tudtok.""


Félreértettelek? Lehet. Azért talán ez még nem olyan megbotránkoztató, hogy megálljon az eszed.

2020. jún. 1. 15:25
 20/51 anonim ***** válasza:
23%
Renikém csak nem te vagy az? Facen miért csak az egyik pujádat mutogatod,a másikat le sem carod. Amúgy azért hagyott el a pasid mert már a hátad közepéig festetted a szemöldököd,és úgy néztél ki szoli után mint az út épesek mellénye.
2020. jún. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!