Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Az új leendő anyósom, apósom...

Az új leendő anyósom, apósom és sógorom nem kedvel, mert teherbe estem a kapcsolat elején. Lehet ebből még jó viszony?

Figyelt kérdés
Pár hete voltunk együtt a párommal, amikor teherbeestem. Megtartottuk, a párom nem abortuszpárti, és én se akartam volna elvetetni, most vagyok félidős, házasodni is fogunk, de azt inkább jövő nyáron. A párom a szüleinek és a testvérének a 12. heti genetikai ultrahang után mondta el, nagyon kiadkadtak. Akkor mutatott be a családjának, amikor 14 hetes voltam, rémes fogadtatás volt. Amúgy mindketten harmincasok vagyunk a párommal (én 32 és ő 37), együtt is lakunk kb. a fogantatás óta, igaz, albérletben, de van rendes bejelentett 8 órás irodai munkánk mindkettőnknek, megtakarításunk, normális életünk, és az anyóséktól is 100 km választ el, szóval számukra ez az egész nulla terhet jelent. Nekem már volt egy házasságom, és van onnan egy 5 éves kisfiam, aki javarészt az apjánál lakik. Annak a házasságnak azért lett vége, mert a férjem egyik napról a másikra elhagyott egy másik nőért. Ezért nem engem kellene elítélniük. Tudom, hirtelen jött ez az egész nekik, na meg vallásosak is, de azért fáj, hogy pillanatig sem örültek még az unokának. Amúgy hatvanasok, és még nincs unokájuk. Mit gondoltok, fog ez változni? Én igazán próbálok kedves lenni velük, de nagyon nehéz esetek. Nektek vannak tapasztalataitok ilyen terhességgel nyitós anyós-após kapcsolatokról?

2020. jún. 1. 14:26
1 2 3 4 5 6
 31/51 A kérdező kommentje:

28-as, hát ezek nem jó kilátások. Remélem, nálunk jobban alakul. Az exanyósék amolyan második szüleim voltak, és a gyerekeket is imádták, nagyon fura nekem, hogy ők meg ennyire elutasítanak.

Az én családom szeretettel fogadta a páromat, nyilván meglepődtek ők is, de nekik örömhír az unoka, nem pedig egy megrázó sokk. Még ha aggódnak is, hogy hogy alakul majd ez a párkapcsolatom, akkor is inkább a reménykednek és bíztatnak, hogy minden jó lesz, és teljes mértékben számíthatok a lelki támogatásukra.

2020. jún. 1. 16:53
 32/51 anonim ***** válasza:
53%

Kérdező. Én vagyok, aki ocsmány hangnemben elítéli az "kulturált" egységes válaszolókat. Nem akartam belerondítani a kérdésedbe, bocsi érte, de egyszerűen nem bírtam már nézni a kulturáltabbnál kultúráltabb válaszokat egymás után. Megint. (nyilván voltak nem sértőek is, akinek nem inge ugye... )


Szerintem amit tehettek még, hogy leültök a nagyszülőkkel egyszer - kétszer, és beszélgettek erről. Az érzéseitekről, a múltadról. Miért vannak úgy a dolgok, ahogy. Lehet, hogy ha jobban megismernek, látják, hogy szeretitek egymást, változik a véleményük. Szerintem ez sok volt nekik hirtelen, amin lehet (hogy lehet) javítani sok-sok beszélgetéssel. Persze ha idővel nyitottak lesznek erre. Nem egyszerű a helyzeted, az tény, de szerintem nem reménytelen.

2020. jún. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
33%

Én sem kedvelnélek.

De ez persze évek alatt változhat, ha mégis jól működik a házasság. De ehhez hosszú -hosszú évek kellenének

2020. jún. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
71%

Azt nem írtad le hogy sikerült be a gyerek. Gondolom azért mert nem gumi mellett hanem "vigyáztatok". Szomorú hogy két felnőtt embernek ennyi esze van csak.


És nem azért baj hogy teherbe estel mert a gyerek olyan szörnyű, hanem mert jóformán nem is ismeritek egymást. Ezért lehet hogy a gyerek szuleteset se éri meg a kapcsolatotok mert közben rájöttök hogy nem illetek össze. Plusz a gyerek egy jó kapcsolatot is próbára tesz, mert sok probléma van vele. Nem értem hogy lehet valaki ilyen felelőtlen.

2020. jún. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 A kérdező kommentje:
Intim dolognak tartom a védekezésről konkrétan kitálalni, de ha már kérded, lecsúszott a gumi, és későn vettük észre. A peteérést csak egy héttel későbbre vártam, úgyhogy nem vettem be esemény utáni tablettát. Megbeszéltük, hogy vállaljuk a kockázatot. És mint látjátok, tényleg vállaltuk. Szeretetben fel fogjuk nevelni a gyerekünket.
2020. jún. 1. 17:46
 36/51 anonim ***** válasza:
35%
Na kérdező, ezt az utolsó kommentedet ugyanígy mondjad el az anyósodéknak is. Biztosan el lesznek tőle(d) ájulva.
2020. jún. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező, ne érezd kötelességednek, hogy magyarázkodsz. Te életed, te döntésed.


Az esemény utániról meg annyit, hogy én bevettem anno. Kettőt is. A "következmény" éppen popcornt süt, mikróban

2020. jún. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
71%
#38 ezen jót nevettem :D :D <3
2020. jún. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
38%
Imádom ezeket a gumis baleseteket. Sose értettem hogy lehet ezt osszehozni. Évekig használtunk gumit. Soha nem csúszott le, nem szakadt ki, nem volt vele semmi gond.
2020. jún. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
30%
Szegény palimadár palid..
2020. jún. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!