Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Az új leendő anyósom, apósom...

Az új leendő anyósom, apósom és sógorom nem kedvel, mert teherbe estem a kapcsolat elején. Lehet ebből még jó viszony?

Figyelt kérdés
Pár hete voltunk együtt a párommal, amikor teherbeestem. Megtartottuk, a párom nem abortuszpárti, és én se akartam volna elvetetni, most vagyok félidős, házasodni is fogunk, de azt inkább jövő nyáron. A párom a szüleinek és a testvérének a 12. heti genetikai ultrahang után mondta el, nagyon kiadkadtak. Akkor mutatott be a családjának, amikor 14 hetes voltam, rémes fogadtatás volt. Amúgy mindketten harmincasok vagyunk a párommal (én 32 és ő 37), együtt is lakunk kb. a fogantatás óta, igaz, albérletben, de van rendes bejelentett 8 órás irodai munkánk mindkettőnknek, megtakarításunk, normális életünk, és az anyóséktól is 100 km választ el, szóval számukra ez az egész nulla terhet jelent. Nekem már volt egy házasságom, és van onnan egy 5 éves kisfiam, aki javarészt az apjánál lakik. Annak a házasságnak azért lett vége, mert a férjem egyik napról a másikra elhagyott egy másik nőért. Ezért nem engem kellene elítélniük. Tudom, hirtelen jött ez az egész nekik, na meg vallásosak is, de azért fáj, hogy pillanatig sem örültek még az unokának. Amúgy hatvanasok, és még nincs unokájuk. Mit gondoltok, fog ez változni? Én igazán próbálok kedves lenni velük, de nagyon nehéz esetek. Nektek vannak tapasztalataitok ilyen terhességgel nyitós anyós-após kapcsolatokról?

2020. jún. 1. 14:26
1 2 3 4 5 6
 21/51 A kérdező kommentje:
Áh, most látom a komment elején, hogy "#16", ezek szerint az egész neki szólt? Így már értem. Nem szoktam gyékázni, nem szúrom ki rögtön az ilyeneket, bocsánat. Remélem azért nem dühödtél fel nagyon :)
2020. jún. 1. 15:26
 22/51 A kérdező kommentje:
Nem Reni vagyok, csak egy gyerekem van (legalábbis pocakon kívül), és sem a szolinak, sem a szemöldökfestésnek nem hódolok, de szegény Reni sem biztos, hogy válást érdemel, csak mert hülyén néz ki.
2020. jún. 1. 15:29
 23/51 anonim ***** válasza:
39%

Szia

Ha párod ki áll melletted a szüleivel szemben, akkor nem lesz baj.

A babát meg úgy is elfogadják, ha szeretik a gyereküket.

Egyébként vallásos embereknek pont hogy nem kellene vétózni a másikat.. főleg hogy nem ismernek téged.. ha igazán vallásosak lennének nem ítélkeznének...

A legjobb ha ezen nem idegeskedsz, úgy sem laknak közel hozzátok és ti gondolom boldogok vagytok együtt, csak ez számítson.

Tapasztalatból írom, anyós mai napig nem fogadott el, bár nálunk más a szitu mert 3 év után lesz babánk, viszont már jól ki ismertem anyóst.

2020. jún. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
40%

#22 Kérdező!

Igen a 16-nak szólt és azért kaptam fel a vizet, mert ma harmadszor kell magyarázkodnom - a teljesen egyértelmű jelzések ellenére - és ez idegesítő és fárasztó. De ha nem vagy gyakorlott fórumozó, akkor neked megbocsájtható.

2020. jún. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
29%
22. Arról hallottál már, hogy akinek nem inge nem veszi magára?? Akkor miért vetted akkor magadra?? Itt a gyk-n rendszeresen ítélkeznek (gusztilustalan stílusban) olyan emberek felett, akik teljesen őszintén leírják pár sorban a történetüket és tanácsot, tapasztalatot szeretnének. Bizonyos emberek olyan ocsmány stílusban válaszolnak és olyan ítélkező hangnemben, hogy az elképesztő. Ha nekem nem tetszik egy kérdező, akkor sem rajta élem ki magam. Attól még le tudom szépen írni a tanácsom, tapasztalatom, ahelyett hogy a földbe tiprom Még egyszer érthetően megkérdem. Miért vetted magadra az inget? De én itt be is fejeztem, mert ennek nincs semmi értelme.
2020. jún. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
24%
#17, nem 22.. bocs....
2020. jún. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező megnyugtatlak, engem "csak" anyósom nem bír, nem vagy egyedül. Egyetemen ismertem meg a páromat, 1 év ismeretség után jöttünk össze, miután szakított az előző barátnőjével. Az ex egy szolid, visszafogott kis tizenéves, aranyoska csajszi volt én meg kb a full ellenkezője, kicsapongóbb, bulizós, fesztiválozós (fesztiválozós voltam, mert nem egy festen voltam pultos, ami azért jól fizetett). Miután először szakítottunk anyós örült magának, mert megszabadult tőlem, após az szeretett. Évekkel később újra találkoztunk, összejöttünk és nem rég született meg a kisbabánk.

Mikor ezzel a hírrel hazaállítottunk anyós sokkot kapott, hetekig nem beszélt velünk, pedig nem egyik napról a másikra történt minden😅

Nem akarom anyósomat bírálni, de neki is volt a múltjában egy-két érdekes dolog, amiért rá is lehetne csúnyán nézni. Én már meguntam, hogy teperjek neki, apóssal nagyon jó a viszonyom, számomra ez a lényeg.


Egy idő után, ha jobban megismernek talán már nem ítélnek el, de nem kismunka lesz. Te szüleid mit szólnak az esethez meg a volt párodhoz?

2020. jún. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
42%

#26

Itt egyedül te ítélkeztél, mégpedig a többiek felett, akik közé én is beletartozom. Egyelőre a te hangnemed volt sértő és meglehetősen ocsmány. A többi válaszoló teljesen kulturáltan fejezte ki a véleményét, ami meglehetősen egységes.

De nem az én posztom a nevelésed, részemről megtörtént amit akartam, visszautasítottam amit sértőnek találtam, tovább nem érdekel!

2020. jún. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 A kérdező kommentje:

Szerintem tényleg elég sértő és ítélkező volt a többség. Ez volna a kulturált véleménykifejezés?


"Már azzal is maximumot nyújtották, hogy fogadtak és nem hánytak le az ajtóban!"


"Az ilyen nőknek szokott 40 éves korára 3-4 gyereke lenni 3-4 apától, mert ugye mindig elleni kell egyet az aktuális eltartónak."


Ráadásul a "meglesz a kölök" és a "felcsináltattad magad" kifejezések helyett is lehetett volna mást találni. Összességében süt a válaszokból, hogy mélyen elítélnek, ez kétségtelen, és csak az nem látja, aki nem akarja. Teljesen megértem, hogy más, hozzám hasonló helyzetben levők pedig ezt a hozzáállást nem tartják helyénvalónak.

2020. jún. 1. 16:35
 30/51 anonim ***** válasza:
22%

#29. Igen, teljesen igazad van. Ezek cseppet sem ítélkező vélemények lentebb. Teljesen kultúrált vélemények. Itt egyedül én ítélkezek ocsmány módon. A nevelésem köszönöm, de teljesen rendben van. Nagyon felhúztad magad, pedig én csak olyan hangnemet ütöttem meg, ami itt teljesen megszokott.. 😃


"Oszt' minek kéne örülniük? Hogy két elméletileg felnőtt ember képtelen védekezni? Vagy hogy a fiuk felcsinált egy nőt akit alig ismer?"

"Az ilyen nőknek szokott 40 éves korára 3-4 gyereke lenni 3-4 apától, mert ugye mindig elleni kell egyet az aktuális eltartónak."

"Azért a pasinak is lehetett volna annyi esze, hogy védekezik."

2020. jún. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!