Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Az új leendő anyósom, apósom...

Az új leendő anyósom, apósom és sógorom nem kedvel, mert teherbe estem a kapcsolat elején. Lehet ebből még jó viszony?

Figyelt kérdés
Pár hete voltunk együtt a párommal, amikor teherbeestem. Megtartottuk, a párom nem abortuszpárti, és én se akartam volna elvetetni, most vagyok félidős, házasodni is fogunk, de azt inkább jövő nyáron. A párom a szüleinek és a testvérének a 12. heti genetikai ultrahang után mondta el, nagyon kiadkadtak. Akkor mutatott be a családjának, amikor 14 hetes voltam, rémes fogadtatás volt. Amúgy mindketten harmincasok vagyunk a párommal (én 32 és ő 37), együtt is lakunk kb. a fogantatás óta, igaz, albérletben, de van rendes bejelentett 8 órás irodai munkánk mindkettőnknek, megtakarításunk, normális életünk, és az anyóséktól is 100 km választ el, szóval számukra ez az egész nulla terhet jelent. Nekem már volt egy házasságom, és van onnan egy 5 éves kisfiam, aki javarészt az apjánál lakik. Annak a házasságnak azért lett vége, mert a férjem egyik napról a másikra elhagyott egy másik nőért. Ezért nem engem kellene elítélniük. Tudom, hirtelen jött ez az egész nekik, na meg vallásosak is, de azért fáj, hogy pillanatig sem örültek még az unokának. Amúgy hatvanasok, és még nincs unokájuk. Mit gondoltok, fog ez változni? Én igazán próbálok kedves lenni velük, de nagyon nehéz esetek. Nektek vannak tapasztalataitok ilyen terhességgel nyitós anyós-após kapcsolatokról?

2020. jún. 1. 14:26
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
90%
A szülők szemszögéből nézve, nagyon is megértem a dolgot. Gondolj bele, mit lát ebből az egészből egy kívülálló? 32 éves vagy, túl vagy már egy házasságon, van egy 5 éves fiad, akit az apja nevel, és most nemsokára szülöd a másodikat egy pár hetes/hónapos kapcsolatba. Hidd el, nincs olyan szülő aki ezt keserű szájíz nélkül el tudná fogadni.
2020. jún. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
60%
Nálunk a barátom unokatesójánál volt kb ez. A pasi kavart lányokkal, sose tudtuk van-e valakije, sok egy éjszakás stb. Mi már 2 éve voltunk együtt mikor azt hallottuk, hogy (legyen most Béla) Bélának van barátnője kb egy hónapja, rá egy hétre kb megtudtuk, hogy terhes a csaj... Azóta megvan a baba, nagyon boldogok :D Nekem ez nagyon furcsa volt, gondoltam rá, hogy nem is Béla az apuka. De mindenki elfogadta, ami nekem nagyon meglepő.. Pl a nagymama, aki már dédi, azt mondta, hogy ha Bélának jó, akkor sajátjukként szeretik majd a babát, akkor is ha nem Béláé. Béla egyébként elég stabil fizuval rendelkezik, felvették a babavárót is, pénz van, 20 milliós kocsi. LEhet nem ok nélkül lett a gyerek. Amint mondtam, nagyon érdekes hogy senki se hisztizik, h nem BÉlé..
2020. jún. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
92%
Hát, nem indítottál a legjobban... ez tény. de előtted áll az egész élet, hogy megváltoztasd a véleményét.
2020. jún. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
44%
Semmi közük hozzá.
2020. jún. 2. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
40%

Jajj hagyjuk már h felcsinàltatta magát bla bla

A férfi csinálta meg a gyereket,neki is lehetett volna annyi esze h gumit hùz.

Ne foglalkozz senkivel,attòl h koràn jött vagy véletlen történt nem jelenti azt hogy nem szeretnétek majd.Nem hiszem h a párod lelépne hiszen elfogadta a kisfiadat is.Ha menekülni akart volna abortuszt ajánlott volna.


A csalàdját értsd meg egy kicsit,nem ismernek de idövel enyhülni fognak.

Csak adj idöt nekik,nem lesz probléma

Ha megszületik az unokájuk,örülni fognak hogy ottvan☺️

Csak kitartás,türelem

Boldog babavárást kivánok🙂

2020. jún. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
79%
Az miért akkora baj, hogy az apjával lakik a fiad? Főleg, hogy ott vannak a féltestvérei is. Ezt sose értem, ha egyik szülőnél van a gyerek, akkor az a baj, ha meg váltva mindkettőnél, akkor az a baj...
2020. jún. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
85%

Lehet, de lehet hogy nem. Ezen ne is feszülj. Arra is készülj fel, hogy talán a gyereket se fogják szeretni.

Az én anyámék (akik amúgy együtt voltak 20 évig) is hasonlóképpen voltak. Nagyszüleim rühellték anyámat, meg engem is (de sokat árthattam nekik). Minden benne van a pakliban sajnos.

2020. jún. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
76%
En nagyon kivancsi vagyok hogy mi tortent azota, hiszen eltelt mar egy ev.
2021. júl. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
56%

Most bukkantam rá erre a kérdésre, a lenti "ajánlások" között volt.

Szerintem, hogy kinek mi erről a véleménye függ a kortól is. Én fiatalabb koromban szintén lenézően, elítélően nyilatkoztam volna az ilyesmiről, de ma már jobban elfogadom az ilyet is. Úgyis 100 km a távolság, évi néhány találkozónál nemigen lesz több, akkor meg nem mindegy?

Nekem az nem tetszik ebben a dologban, hogy mi lesz így a nagyobbik fiaddal? Sokkal kevesebb időt tudsz vele tölteni így, hogy lett még egy gyereked. Igaz, elvált férfiakkal is van ez így, akiknél az anyuka neveli a gyereket, de egy apa más, az anyákra nagyobb szükségük van a kisebb gyerekeknek. Csak a nagyobbik gyereket sajnálom.

Amúgy minek kell azon csodálkozni, hogy az apjánál van a gyerek? Annál van, aki tud lakhatást (és nem albérletet) biztosítani a gyereknek. Több olyan nőismerősöm, barátnőm van, akiknek önerőből nem lett volna 40 éves korukra sem lakásuk, viszont a férjüknek volt, ezért jöhetett a gyerek. Ha válással végződött volna ezeknek a nőknek a kapcsolata, ugyanúgy az apához került volna a gyerek, hiszen a nőknek nem volt lakásuk.

2022. ápr. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 A kérdező kommentje:
Amúgy minden rendeződőtt és kisimult, ma már nagyon jó a kapcsolatom a párom szüleivel, imádják az unokát!
2022. ápr. 2. 20:21
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!