Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tényleg ilyen gyakori, hogy...

Tényleg ilyen gyakori, hogy anyós akarja megmondani hány gyerek legyen?

Figyelt kérdés

Van egy 6 éves kislányom és egy 2,5 éves kisfiam. Úgy döntöttünk a férjemmel, hogy szeretnénk még egy babát és amikor a kicsi betölti a 2 évet próbálkozunk harmadikkal. Nyilván a folyamatot nem mondtuk el senkinek. Amikor sikerült teherbe esnem a 8.héten elmondtuk a családnak.

Az anyósom kibirult, hogy minek még egy gyerek, amikor már van egy fiú meg egy lány és ez így tökéletes, és hogy inkább vetessük el, mert hogy 3 gyereknek semmi értelme.

A legdurvább ebben az, hogy 2 barátnőm is azt mondta, hogy az anyósuk ugyan így kiakadt, hogy van e v nincs e még gyerekük, valamint anya is mondta, hogy nagymamám nem szólt hozzájuk 3 hétig amikor kiderült, hogy ikreket vár (a 2 öcsém) és mindkettőt megtartották amikor már volt 3 gyerekük. Nem értem ezt...



2020. aug. 28. 13:04
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
63%

29:

Pont ugyanezt látom én is. Csak itt a GYK-n probléma a gyerek fiatalnak, idősnek. Az offline világban meg minden ismerősömnek öröm. Még a gyerektelenek is gyerekszeretőek.


27:

Ha anyósnak teher a túl sok gyerekvigyázás, akkor azt kell világosan elmondania, ill. adott esetben NEMET MONDANIA, mikor ilyet kérnek tőle. Nem pedig azt mondania, hogy vetessék el, mert 3 gyereknek semmi értelme. A kérdező ui. szó szerint ezt írta.

2020. aug. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
61%

Sokszor nem kérdezik a mamát csak lebasszák oda a gyereket.


Az egyik ismerősömnek 7 gyereke van! Ebből 3at nevel, a többit odaadta a mamának. Ha a mama nemet mondott volna, akkor állami gondozásba adta volna őket.


Szóval szerintem az ilyen a baj, nem az abortusz, amitől megbolondulnak itt. Én ettől kapok hülyét.


Persze nem feltétlenül ez a baj a kérdezőnek, ott simán csak kotnyeles a mama. Viszont abban a sztoriban amit felvázoltam még pénzt is adnék abortuszra.

2020. aug. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
90%

31. Azért, mert nem akarni gyereket/unokát egy társadalmi tabu. Sokakban megvan, de nem merik kimondani, mert attól ők "rossz emberek" lesznek mások szemében. Inkább eljátszák a lelkesedést, mert azt tanulták, azt látták a saját szüleiktől is. Itt névtelenül lehet kiereszteni a gőzt és megbeszélni.


Ettől függetlenül én is úgy gondolom, hogy a szülőkön kívül senkinek az ég világon nincs joga megmondani vagy akár csak nyomást is gyakorolni arra, hány gyereket vállaljanak.

Az meg, hogy a terhes nőnek az anyós odamondja, hogy vetesse el a gyereket... Ez felfoghatatlan határsértés, nem "vélemény", ahogy itt valaki írta.

2020. aug. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk nagymamám mondta, mikor kiderült, hogy a második gyermekem is kislány lesz, hogy vetessem el, mert most már egy fiú kell.

Mondanom se kell , nem nagyon beszéltünk ezután. Még egyszer megemlítette, hogy kár hogy nem fiú, nem kellett volna megtartani

A temetésére se mentem el

2020. aug. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
84%

A gyerekvállalás az adott párra tartozik. Jelen esetben rád és a férjedre. Addig, ameddig a fizikai, érzelmi, anyagi oldalát ti teremtitek meg, addig senkinek semmi köze és a beleszólási joga nincs.


Én a férjed helyében tuti helyre raktam volna a mama gondolkodását, mert a kiborulás, meg az abortusz felvetése eléggé meredek és nincs azonos szinten a kulturált véleményközléssel.

2020. aug. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
93%
Kikapartatni a régen várt babát fájdalmas felvetés volt, de van cifrább is. Após szerint minimum 3 gyerek kell és úgyis belátom idővel én is. Anyós szerint, ha kettőt akarunk, akkor a második után köttessem el magam, az a tuti. Akkor lehet választani, szülni vagy elköttetni menjek a kórházba? :)
2020. aug. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
82%
Nagyanyám anno összeveszett anyuval (a lányával) hogy 36 évesen veszélyes szülni, meg elvetél, meg ilyen olyan baj lesz.... nos, eltelt 30 év és a gyakorit olvasgatom :D
2020. aug. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
12%

Nincs joga beleszólni, és embertelen, hányadék dolog egy vágyott gyerekre azt mondani, hogy vetessék el.


De én mindenkit lenézek, aki kettőnél több gyereket vállal. Mintha azt hinnék, nekik több jár a Földből. Mérhetetlenül önző, beképzelt dolog. Bár az adókedvezmény biztos fincsi.

2020. aug. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
81%
Szerencsére nincsenek ilyen primitív rokonaink. Senkinek semmi köze hozzá ki hány gyereket vállal. Én anyukám hetet szült. Volt fiú is meg lány is. Nekem van egy ikrem. Mindketten nők vagyunk. Anyu és apu magasról leszarta kinek tetszik és kinek nem. Ha valaki azt mondta volna nekik, hogy valamelyik gyereket vetessék el, azzal többet nem is beszéltek volna. Nekem egyébként 3 gyerekem van. Egy fiú és kettő lány. Ha akarnék szülnék még.
2020. aug. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 A kérdező kommentje:
Aki le se szarná, hogy közlik a tervezett gyerekével, hogy haljon meg sürgősen gumi szobába kéne zárni, és ugyan ezt javasolni az Ő szüleinek is. Egyébként nem mi nem keressük Őket, Ők vannak mélyen megsértődve, amiért lesz még gyerek
2020. aug. 28. 17:06
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!