Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tényleg ilyen gyakori, hogy...

Tényleg ilyen gyakori, hogy anyós akarja megmondani hány gyerek legyen?

Figyelt kérdés

Van egy 6 éves kislányom és egy 2,5 éves kisfiam. Úgy döntöttünk a férjemmel, hogy szeretnénk még egy babát és amikor a kicsi betölti a 2 évet próbálkozunk harmadikkal. Nyilván a folyamatot nem mondtuk el senkinek. Amikor sikerült teherbe esnem a 8.héten elmondtuk a családnak.

Az anyósom kibirult, hogy minek még egy gyerek, amikor már van egy fiú meg egy lány és ez így tökéletes, és hogy inkább vetessük el, mert hogy 3 gyereknek semmi értelme.

A legdurvább ebben az, hogy 2 barátnőm is azt mondta, hogy az anyósuk ugyan így kiakadt, hogy van e v nincs e még gyerekük, valamint anya is mondta, hogy nagymamám nem szólt hozzájuk 3 hétig amikor kiderült, hogy ikreket vár (a 2 öcsém) és mindkettőt megtartották amikor már volt 3 gyerekük. Nem értem ezt...



2020. aug. 28. 13:04
1 2 3 4 5 6
 41/56 A kérdező kommentje:
Nah most olvasom a többit. Szóval az anyósék 3 háznyira laknak, mégis ritkábban látják a gyerekeket mint anyukámék, akik Debrecenben (innen 70km-re laknak) egyszer kértem meg, hogy sürgősen menjenek át a gyerekek, mert a férjemnek kínzó epe fájdalmai voltak, de ott is meg volt nekik "engedve" a nemleges válasz
2020. aug. 28. 17:09
 42/56 anonim ***** válasza:
85%
Ezt én sem értem, normális esetben mindenki örül az új jövevénynek szerintem. Amúgy meg semmi közük hozzá, szerintem felesleges azt is elmondani, hogy próbálkozik egy pár. Ha majd megfogant a baba, akkor 3 hónap után be lehet jelenteni, amikor már biztos a dolog. De ha anyós ilyen kedves, akkor elég akkor szólni neki, amikor már egyetemre megy a gyerek....
2020. aug. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
42%
Sajnos igen! Én ismerek olyat, akinek az esküvő után az anyós megmondta, hogy 1 gyerek lehet és slussz. Lett is. Pár évvel később újra teherbe esett, el kellett vetetnie, mert különbe az anyósék nem támogatta volna. Mivel rá voltak szorulva, így nem volt kérdés.
2020. aug. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:
91%

Na most azt tudni kell, hogy én utálom a kölyköket, nem is akarok sajátot soha. DE!!!

Az ilyen baromállatokat, akik meg akarják mondani másnak, hogy hány gyereke legyen, bele akarnak ugatni más életébe és dolgába, amihez az égadta világon semmi közük, én bedobnám a Dunába!

Bár nem tudom megérteni a gyerek utáni vágyat, mégis elképedek azon, hogy valaki azt mondja a családtagjának, hogy kapartassa ki a gyereket, akire amúgy az anyuka vágyik és szeretettel várja.

Az tuti, hogy többet nem látna az öregasszony.

2020. aug. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:
89%

Nekem a saját anyámék kérdezték annak idején, amikor bejelentettem a harmadikat, hogy "minek?".

Nem azért mondta, mert anyós, hanem mert vannak ilyen emberek.

2020. aug. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
81%
Nekem anyukám mondott hasonlót. Nem mondta ki konkrétan, de elég egyértelmű megjegyzéseket tett az első gyermekünk születése után. Az egyik, hogy akkor a kötelező egy gyerek már megvan nálatok is. A másik, hogy elkezdte pakolni a lányunk kinőtt ruháit, és kérte, hogy adjuk oda az egyik kolléganőjének, mert nekünk már úgy sem fog kelleni.
2020. aug. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
79%

Nekem olyan ismerősöm is van, akinél az anyós elment valami jóshoz, aki azt mondta, hogy ekkor és ekkor kell a gyereket MEGCSINÁLNI, mert akkor fognak a bolygók meg a csillagok ideálisan állni a születés napján.

Ha mástól hallottam volna, én se hittem volna el.

2020. aug. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:
88%

Ez pontosan ugyanaz a kategória, mint azzal nyaggatni valakit, hogy mikor lesz már gyereke. Senkinek semmi köze hozzá, csak az adott párnak.

Nekem is három van, és undorítónak tartom, hogy egyesek azt hiszik, ezt joguk van bármilyen módon kommentálni. Nem is csak anyósékról meg egyéb rokonokról van szó, ismerősöktől is kaptunk már hideget-meleget. Pláne azt nem bírom, amikor a gyerekeim füle hallatára közlik velem, hogy minek vállaltam három gyereket. Sőt ott tartunk, hogy a gyerekek számát egyes emberek már politikai állásfoglalásnak tekintik, azaz mivel nekem három gyerekem van, nem lehetek más, csakis fideszes. Azt is rengetegszer megkaptam, hogy biztos csak a pénz miatt vállaltuk a harmadikat.

2020. aug. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 A kérdező kommentje:
Igen a pénzt itt is megegyezte egy válaszoló :) biztos Öt az anyja csak a pénz miatt csinálta
2020. aug. 28. 20:58
 50/56 anonim ***** válasza:
53%

Ez visszataszito tole.

Kivetelt kepezne, ha teljes mertekben kihasznalva lenne, anyagilag is, es o lenne a babysitter, a cseled. Bar tobb ilyet lattam, es pont ok nem szoltak.

Meg ha ki is mondja a velemenyet, ilyen formaban vallalhatatlan.

2020. aug. 29. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!