Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tényleg ilyen gyakori, hogy...

Tényleg ilyen gyakori, hogy anyós akarja megmondani hány gyerek legyen?

Figyelt kérdés

Van egy 6 éves kislányom és egy 2,5 éves kisfiam. Úgy döntöttünk a férjemmel, hogy szeretnénk még egy babát és amikor a kicsi betölti a 2 évet próbálkozunk harmadikkal. Nyilván a folyamatot nem mondtuk el senkinek. Amikor sikerült teherbe esnem a 8.héten elmondtuk a családnak.

Az anyósom kibirult, hogy minek még egy gyerek, amikor már van egy fiú meg egy lány és ez így tökéletes, és hogy inkább vetessük el, mert hogy 3 gyereknek semmi értelme.

A legdurvább ebben az, hogy 2 barátnőm is azt mondta, hogy az anyósuk ugyan így kiakadt, hogy van e v nincs e még gyerekük, valamint anya is mondta, hogy nagymamám nem szólt hozzájuk 3 hétig amikor kiderült, hogy ikreket vár (a 2 öcsém) és mindkettőt megtartották amikor már volt 3 gyerekük. Nem értem ezt...



2020. aug. 28. 13:04
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:
74%

Ezt kapd ki: nekem a főnököm tett finom de egyértelmű célzást az abortuszra, mikor megtudta, hogy terhes vagyok. Gondolom jobb lett volna, ha nem kell fáradni azzal, hogy másik igáslovat keressen helyettem, akinek megint segíteni kell elindulni a szakmában a nulláról (iskolában nem tanulható, tapasztalt embert pedig nagyon ritkán találni).


Hát, megemeltem a szemöldököm. Magamban azt gondoltam "aha, te meg b@szd meg anyádat a ravatalon", majd egy pillanat alatt leülepedett bennem, hogy ez akkora idióta, hogy tényleg semmi értelme foglalkozni vele. Azóta, ha rá gondolok, legfeljebb megmosolyogtat, hogy hogy lehet valaki ilyen abszurd mértékben seggfej.


Bár anyóstól ez némileg más, mert ő valahol a család része, nem olyan módon kívülálló, mint egy főnök. Anyósokkal gyakran elszalad a ló, és rosszul lövik be a hatáskörüket. Én is megmondtam volna, hogy a határokat tegyük már vissza a normális helyükre, és elégedjen meg azzal, hogy a saját gyerekei számát eldöntötte.


Hozzáteszem, hogy a többek által említett helyzetben, mikor a gyerekek folyton nagyira vannak lőcsölve, én is jogosnak tartom, ha nem örül, de a megfogalmazáson abban az esetben is bőven csiszolni kéne.

2020. aug. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:
90%

Ha nem anyósod őrzi a kicsiket heti három alkalommal, illetve nem várjátok el tőle, hogy ugorjon segíteni, valahányszor füttyentetek neki, tényleg semmi köze hozzá.

De gondolhatod azt is, hogy félt téged, mert úgy látja, hogy a meglévő két gyerek ellátása is túlterhel. Bár ilyenkor aggódó megjegyzéseket szoktunk mondani, együtt gondolkodni, hogy lehene jól megszervezni a hétköznapokat és esetleg sajnálkozva leszögezni, hogy tőlünk több fizikai segítségre nem számíthat a fiatal család.

2020. aug. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:
68%

Anyám mesélte, hogy amikor nem tervezetten teherbe esett 42 évesen negyedik gyerekként az öcsémmel, akkor a mamám teljesen kiakadt, hogy ez mekkora szégyen rá nézve, hiszem így a faluban kiderül, hogy a lánya ilyen öregen még él házas életet.

És ez a kétezres évek voltak már :D

2020. aug. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 Metionin ***** válasza:
62%
Én arra lennék kíváncsi, hogy az ilyen anyósok akik a "kötelező 1 gyerek" meg "kötelező fiú és lány" vagy az előttem író mamája úgy vállaltak gyereket ahogy most az észt osztják? tehát ők is kötelező jelleggel szültek egyet, kettőt és ha nem volt másik nemű akkor harmadikat? Abbahagyták a nemi életet a kötelező gyerekszám után? Vagy ezt nekik is az anyósuk szabta meg?
2020. aug. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim ***** válasza:
57%
54, igen, kötelező két gyerek (egy fiú, egy lány) letudva, papa nagyon hamar meghalt, így mamámnak nem kellett soha többé szexelnie. Előző voltam.
2020. aug. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 A kérdező kommentje:
Remélem nekem nem fog megállni a "házas élet" a 3. után, pláne 32 évesen, mert hogy ez már cink :D
2020. aug. 29. 22:17
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!