Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Honnan jönnek ezek a "mérgező"...

Honnan jönnek ezek a "mérgező", meg "toxikus" szülő kifejezések, amiket mostanában divat hangoztatni? Csak szerintem erőltetettek?

Figyelt kérdés
Ma már mindenre kitalálnak valami hangzatos idiótaságot. A gyilkos galóca a mérgező, meg a cián, nem a szülő. Sok idétlen kifejezést hallani mostanság, de nálam ez mindent visz. Ki találta ezt ki, illetve ti mit gondoltok róla?

2020. júl. 14. 08:26
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
86%
Akkor neked nincsenek olyan rokonaid, akik konkrétan az életet is kiszívják belőled, ha találkozol velük. Igen, vannak mérgező szülők, ahogy mérgező kapcslatok is. Nézz utána, mielőtt hülyeségeket írsz!
2020. júl. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
86%
Igen csak szerinted.
2020. júl. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonymousreview60 ***** válasza:
85%

Honnan? Innen:

[link]

[link]

Csak szerintem? Igen, csak szerinted.

2020. júl. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
17%
A gyakorin mindenre gyerekpicsogásra ez a válasz: minden, itt rikoltozó kamasz és felnőtt szülője mérgező, beteg, szemét ember, a kérdező pedig a szegény, szerencsétlen áldozat. Jellemzően azok írják ezt a választ akiknek baja van a saját szülőjével, és mindenki másra ki akarja vetíteni ezt. Nem kell velük foglalkozni.
2020. júl. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem tökéletesen illik rá ez a szó, úgyhogy nem értek veled egyet. Engem ez a mindent divatosnak hivni és ezért utálni idegesít
2020. júl. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
87%
Vagy szerencsés vagy, vagy nem làtod a fától az erdőt vagy te is a toxikus csalàdtagok tàborát erősíted. Igen ez létező dolog sajnos és szerintem jó, hogy végre ki lehet mondani, hogy ez bizony sok esetben így van és nem kell azért elhazudni, mert “hát ők mégiscsak a szüleim/családom és nem mondhatok rájuk ilyet, tisztelni kell őket...stb”. Persze előfordulnak itt is túlzások, meg ezzel való takarózások bizonyos viselkedèsi mintàknál, mint mindenhol màshol. De alapvetően ez van, akàr tetszik neked, akár nem.
2020. júl. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
87%
Ha nem tudsz elvonatkoztatni egy fogalmat, akkor komoly gondjaid vannak. Sajnálom.
2020. júl. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim válasza:
88%

Négyesnek: Igen, vannak olyan gyerekek akik túltolják, ezzel nincs vita, de azért masszívan benne van hogy a "magyar nevelési stílus" az pont egy kalap xar.


És igen, rengeteg "szülő" érzelmileg és fizikailag is kihasználja a gyerekét. A családon belüli erőszak igencsak divatos nálunk, még ha senki se beszél róla nyíltan, de fű alatt azért ott van eléggé.

2020. júl. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem a te éretlenséged ( butaságod?), amit ráadásul teli szájjal üvöltesz mások képébe, sokkal idegesítőbb.

Ahelyett hogy büszkén hirdetnéd a tudatlanságodat, inkább művelődj, tanulj! Rád fér.

2020. júl. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
78%
A nyelv folyamatosan változik, szóval pont az a természetes, hogy a szavak új jelentést kapnak. Szóval ja, csak szerinted.
2020. júl. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!