Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek ha a párom anyukája...

Mit tegyek ha a párom anyukája rossz dolgokban van benne?

Figyelt kérdés

Szóval, nemrég ismerkedtünk meg a párommal. Eleinte nyilván nem mondta el, de most megnyílt nekem.

Nem szeretnék részletekbe belebonyolódni de nem erkölcsös munkát végez, van benne tartozás, csalás, és folyamatos hazudozás is. Sok pénzzel tartoznak, minden a pénz miatt van és az adósságon amit felhalmoztak. Sajnos a nő a párját is csalja.

Amikor a párom elmeselte a részleteket, köpni nyelni se tudtam, ugyanakkor nyilván őt szeretem, és igyekeztem az anyját nem egybemosni vele.

Az én családom se piskóta, de nagyon durva mivel keresi a pénzt...

Munka ide vagy oda, vagy mennyire etikus, nagyon rendes velem az anyja, és a fiával is nagyon jól bánik, de mintha egy sötét ügylet lenne, micsoda tartozásokba meg csalásokba keveredett az anyja...és nem értem mert tényleg rendes nő, nem értem miért kellett ilyen alvilági ügyekbe keverednie

A páromnak tiniként sok hazugságot kellett megtűrnie, és lapulnia..


Ebben a helyzetben mit tegyek? A párom a legjobb indulatúbb a világon, de felmerült bennem mivan ha ezt a példát látva nekem is hazudna? Vagy ilyesmi...

Fogadjam el, ha rendes velem és igyekezzek kizárni hogy tudom ezt az anyjáról?

(Ne kérdezzetek részleteker, de a lényeg hogy megdöbbentő és komplex)


26/L



2021. jan. 7. 18:29
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
77%

Rengeteg ismerősöm van akik anyagilag borzasztóan megszorultak, és egyről tudok, hogy ilyen masszázsszalonban dolgozott évekig mire visszafizette a tartozását (erotikus masszőr volt, remélem érthető)

Nem tudom hogyan kecmeregnék ki egy olyan helyzetből amikor a házamat el akarják árverezni a fejem felől. Fogalmam sincs hogyan kereshetnék havi 7-800 ezret ha ilyen helyzet állna fennt máshogy.

Ezzel nem a prostitúciót védem, de az hogy nem kedvtelésből csinálja sokat elárul. Mindenki úgy fizeti vissza az adósságát ahogy tudja. Lehet hogy ezesetben ezzel tud a legtöbb pénzt hazavinni.

Nem tudhatod mennyire sokat őrlődött.

Szerintem nem emiatt kellene rosszul megítélned a párodat. Ez egy borzasztó megalázó helyzet a párodnak is és az anyjának is. Ha veled kedvesek akkor ennyi amivel foglalkoznod kell.

Az én anyósom nem prosti de cserébe egy hárpia.... ez szerintem rosszabb annál minthogy valaki belekényszerül egy lealacsonyító munkába.

Ha drogot csempészne persze más lenne a helyzet

2021. jan. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
67%

Szóval vagy a stricijének tartozik vagy banknak, uzsorásnak és ezt akarja prostiskodásból fedezni. Nos, egyikhez sincs egy deka közöd sem, amíg az a nő rendesen bánik veled, tisztel téged.

Az meg gusztustalan, hogy képes vagy emiatt a párodról előítéleteket gyártani, miközben amíg nem tudtad ezt, semmi bajod nem volt vele. Szereted te őt??

2021. jan. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 A kérdező kommentje:

Igen, én is ezen gondolkodtam, nyilván a párom elfogadom, és támogatom mert nem ő tehet róla. Nem fordult el az anyjától, nem is pártol mellette, úgy van vele az ő élete, ha tanácsot kér akkor segít neki.

Nagyon szeretik egymást, és én is azt látom mindent megteremtettek neki.


Lehet hogy az anyja ebbe kényszerült, de szerintem a párom több érzelmi szeretetet kapott mint én valaha az én anyámtól (megszakítottam a családdal a kapcsolatot, tehát nekem se rózsás a helyzet)

Már ünnepekkor is a házukba fogadtak, ajándékot kaptam mikor még nem is találkozott velem..ezért sem értettem magát a helyzetet.

Egyszer életemben, kicsit otthont éreztem karácsonykor, és békét

2021. jan. 7. 20:07
 24/57 A kérdező kommentje:

#22 nyilván szeretem őt, hiszen elfogadtam. A fórum arra van hogy megoszthassam a kétségeim. Nyilván mellbe vert a tudat, mert erre nem számítottam. Te nem sokkolnál le kicsit?

Sokáig tűrte a párom az állandó bújkálózást otthon, mikor voltak náluk, és igen, egy tizedmásodpercig átfutott, hogy ezt a mintát látva,tűrve, reménykedtem hogy nehogy ő is füllentsen, hiszen az anyja mindezeket a párja mellett csinálja

2021. jan. 7. 20:14
 25/57 anonim ***** válasza:
34%
Ha a mami majd valamikor olyan helyzetbe kerül, hogy nem tud fizetni, de tartozik egy alvilági valakinek, az bizony rajtatok veri le a tartozást, anyós fián és rajtad, aki vele élsz. Meglehet, az lesz a fizetség, hogy téged elvisznek k.vának rabszolgaként törleszteni. Baromira rémisztő dolog is lehet ebből.
2021. jan. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
42%

Na álljunk meg egy percre.

Te nem “lesokkoltál” (ami még normális is lehetne), hanem konkrétan elkezdtél kételkedni abban az emberben, akit szeretsz, mert hát lehet, hazudna akkor ő is, hiszen az anyja (kényszerből valószínűleg) prostituált. A kettő nagyon nem ugyanaz. És továbbra is érdekelne, hogy ha az infó napvilágra kerülése előtt meg se fordult a fejedben ilyesmi, most miért feltételezel róla ilyeneket?

2021. jan. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
31%
Szülsz egy kislányt ebbe a családba. Felnő, 15-16 éves lesz. Szereti a szép és drága dolgokat. Tudja, hogy kválkodással sokat lehet keresni, többet, mint bármivel. A szeretett nagyi is csinálta, nem bűn az. És kiáll a kocsisorra. Mit szólnál hozzá?
2021. jan. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 A kérdező kommentje:
Nem feltételezek, én hajlamos vagyok szkeptikus lenni nagyon sok mindenben, vagy több dolgot lejátszani magamban. Akarva akaratlanul egybemostam őket, ami igen, hiba volt
2021. jan. 7. 20:28
 29/57 anonim ***** válasza:
59%

Ne ítélkezz. Baromi nehéz ez azért. Én is sajnos elveszítettem az állásomat ősszel, 25 helyre küldtem el a jelentkezésemet utána, egy helyről sem jeleztek vissza. A csekkek jöttek, és éhes is voltam. Sajnos én is feltettem magam egy tematikus oldalra, hogy ebből fedezzem a kiadásaimat. Egyszerűen nincs más megoldás, és ha jön a felszólító levél, hogy kikapcsolják a gáz/villanyt, és összvisz 4 ezrem volt a számlán, akkor nem azon gondolkodtam hogy ez erkölcsös vagy sem, hanem azon hogy megoldjam. Kölcsön nem mertem kérni, mert tudtam hogy nem tudom visszafizetni a helyzetem miatt. Nyilván nem örökké akarom csinálni, de a covid helyzet nem segít rajtam.


Ettől még nem tartom magam rossz embernek, nyilván keresgélek "rendes" munkák között is, amit megenged a képzettségem, de nagyon nehéz.

2021. jan. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
97%
29-es, én is kerültem ilyen helyzetbe az előző válság idején. Szétkürtöltem, hogy takarítást vállalok, időseknél csináltam, megvoltak a számlák. Gazdag nem lettem belőle, de se a villanyt nem kapcsolták ki, de rossz álmaim nem lettek.
2021. jan. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!