Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Véletlenül meghallottam,...

Véletlenül meghallottam, ahogy az apósom "kibeszél" és kövérnek nevez az anyósomnak. (Nem tudják, hogy tudom.) Szerintetek lesz még olyan valaha, mint régen?

Figyelt kérdés

Eddig odáig voltam és vissza, hogy milyen szuper a kapcsolatom a férjem szüleivel, és úgy éreztem, hogy ez a szeretet kölcsönös. Most átejtve érzem magam, és felmerült bennem a kérdés, hogy akkor vajon még mi minden másban elégedetlen velem, de szemtől szemben sose mondaná el.


Főzött nekem az egyik kedvenc ételemből és csomagolt elvitelre, az ilyen apóst imádni kéne (és imádtam is addig a napig) de nem is esik jól megenni, mert nem is tudok közben másra gondolni csak erre.


(Karácsonykor persze szépen kikerekedett a pocakom, de mindig könnyen leadom januárban, és ezzel együtt is épp a BMI szerinti normál testsúly felső határán álltam.)


Szerintetek lesz még olyan valaha, mint régen? Hogy önfeledten töltöm majd náluk a hétvégét, mint eddig, és nem jutnak a fentiek eszembe? És nem gondolok majd arra, hogy akkor még mi minden másban elégedetlen, és hogy innentől oda kell figyelnem minden mozdulatomra?

Hogyan űzzem el ezeket a gondolatokat?



2021. jan. 14. 05:11
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
78%
Hát de ha egyszer valóban nem vagy vékony? A férjednek meg lehetett volna annyi esze, hogy nem mondja tovább. Lehet, hogy ez nem volt a legkedvesebb komment a részükről, de ettől még nem kell szakítanod velük, hisz mint mondtad, úgy tűnik, szeretnek. Pont ezért aggasztja őket a súlyod.
2021. jan. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:

Eszemben sincs szakítani.


És igen, a korábbi hozzászólások ráébresztettek, hogy a házaspároknak szabad egymás közt ilyesmiről beszélni.


Egyébként már visszaállítottam a normális étrendet, nincs zabálás meg süti észnélkül, jövőre pedig majd odafigyelek, hogy karácsonykor is csinosnak találhasson. :)

2021. jan. 14. 08:16
 13/36 anonim ***** válasza:
79%
Azért nem kellene nagyobb jelentőséget tulajdonítani neki, mert nem a jellemedet kritizálta. Ettől még szerethet, kedvelhet. Lehet, hogy sima megállapítás volt. Lehet, hogy ugyanilyen megjegyzést tett (volna) a saját fiára is, ha elereszti magát. Nekem a nagymamám volt olyan, hogy mindenkit kritizált, mondjuk szemtől szembe. Ettől még szeretett minket, de elég kellemetlen volt, amikor úgy üdvözölt: "De rosszul nézel ki."
2021. jan. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
84%

A férjed egy barom, ha továbbad egy ártatlan megjegyzést, amiről tudja, hogy neked rosszul esik, ezzel generálva a feszkót.

Az após biztos nem azt mondta, hogy "Nem csomagolunk most annyi kaját mint szoktunk, mert a Kata amúgy is egy kövér trampli" hanem talán úgy mondta, hogy "Katánk is kikerekedett az ünnepek alatt!"

És akkor mi van?


Ne csinálj ott gondot Kérdező, ahol nincs!...hanem örülj a meglévő jó kapcsolatnak, ami egy nagy kincs!

2021. jan. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
77%

MINDIG MINDENKI kritizál, és kritizálni is fog.


Ha elmondja neked, ha másnak, ha nem.

Minden kis mozdulatodról véleményt alkot MINDENKI. Az pedig nem lehetséges, hogy folyamatosan oda figyelj és mindenben mások kedvére tegyél.


Szóval engedd el. Lekövérezett. Na és akkor mi van? 💩d le! Ha ilyesmikkel foglalkozol csak magadnak csinálod a bajt.

2021. jan. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
21%
Hát de ha nem vékony? Akkor azt látja mindenki, nem kell külön kupaktanács róla. Vagy mások úgy ülnek le enni, hogy "neked sárga a fogad, neked egyre jobban hullik a hajad, neked bütykös a lábad".
2021. jan. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
24%

Az após még hagyján, de érezhetően a férjed is annak tart, hiszen kiborult hogy már az apja is megjegyezte.

Fogyjál le!

És amíg nem leszel csinos és nem látod ezt magadon, addig mindig rosszul fogod náluk érezni magad.

Nekem a vékonyságomra szólt be a koca anyósom. De kiröhögtem az égnek álló c kosaras feszes cicimmel, meg a gömbölyű fenekemmel, mert tudtam hogy jól nézek ki.

2021. jan. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
3%
11, 14, 17: ti nem tudtok olvasni? Hogy jön ide a kérdező férje?
2021. jan. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
87%
18# Úgy, hogy mivel elmondta a hallottakat, ez azt jelenti, hogy maga is túlsúlyosnak tartja a nejét, nem csak az após. Ez így meg már nagyon nem mindegy.
2021. jan. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
14%
És azt hol olvastad, hogy a férj mondta el a hallottakat?
2021. jan. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!