Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Véletlenül meghallottam,...

Véletlenül meghallottam, ahogy az apósom "kibeszél" és kövérnek nevez az anyósomnak. (Nem tudják, hogy tudom.) Szerintetek lesz még olyan valaha, mint régen?

Figyelt kérdés

Eddig odáig voltam és vissza, hogy milyen szuper a kapcsolatom a férjem szüleivel, és úgy éreztem, hogy ez a szeretet kölcsönös. Most átejtve érzem magam, és felmerült bennem a kérdés, hogy akkor vajon még mi minden másban elégedetlen velem, de szemtől szemben sose mondaná el.


Főzött nekem az egyik kedvenc ételemből és csomagolt elvitelre, az ilyen apóst imádni kéne (és imádtam is addig a napig) de nem is esik jól megenni, mert nem is tudok közben másra gondolni csak erre.


(Karácsonykor persze szépen kikerekedett a pocakom, de mindig könnyen leadom januárban, és ezzel együtt is épp a BMI szerinti normál testsúly felső határán álltam.)


Szerintetek lesz még olyan valaha, mint régen? Hogy önfeledten töltöm majd náluk a hétvégét, mint eddig, és nem jutnak a fentiek eszembe? És nem gondolok majd arra, hogy akkor még mi minden másban elégedetlen, és hogy innentől oda kell figyelnem minden mozdulatomra?

Hogyan űzzem el ezeket a gondolatokat?



2021. jan. 14. 05:11
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
92%
A kérdezö írta az egyik válaszában még az elején...
2021. jan. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%

20-as, itt írja, hogy a férje mondta vissza:

" valójában a férjem hallotta meg és elmondta nekem, úgyhogy ezt nem tudom pontosan. Ő kiborulva mesélte."


Kérdező, amúgy a férjed sem egy észkombájn.

2021. jan. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
53%

Nyilvánvalóan van rajtad felesleg, akkor? Mit vagy úgy oda.


A BMI felső határánál lenni és "kikerekedett a pocim" már nem a "kis felesleg" kategória, hiába szépítgetsz itt.

2021. jan. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
82%
Én sem értem... Ha ezt nekem mondaná valaki, akkor kiröhögnèm és a párom is, mert vekony. Azért esett rosszul, mert bizonytalan vagy. Ha nem vagy elégedett akkor azzal foglalkozz és ne apossal, ha még elégedett vagy, akkor ne foglalkozz vele.
2021. jan. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
76%

13:17

A kérdező írta!

Itt ma mindenki értelmi fogyatékos?

Engem meg lepontoznak?

2021. jan. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
41%
Haha nekem anyósom rendszeresen a szemébe mondja mindenkinek ha hízott múltkor azt kaptam meg , hogy milyen Arányosan híztam meg :Damúgy terhes vagyok pont nem érdekel , hogy híztam 7 hónaposan:DD ne vedd már magadra ez ilyen rossz emberi tulajdonság, mások kinézetének megtárgyalása mi is szoktunk ilyet nem?!:D mintha mi tökéletesek lennénk ...:) csak van aki a szemedbe mondja van aki nem én nem szeretem ha megmondják tudom magamról ha híztam van tükröm:)
2021. jan. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
90%
Apukám szokta mondani hogy az igazság fáj. Valószínű testesebb vagy, nem biztos hogy kövér csak nem sovány. Fogadd el biztos igaz. Sovány embert nem kövéreznek le. Ennyi. Ha vékony lennél akkor kiröhögted volna őket. Ha magadnak jó vagy akkor sz.ard le. A férjed meg gáz, normális ember nem keveri a sz.art. Vagy pont ő tart kövérnek csak nem mer egyenesen szólni, egyszerűbb másra fogni. Ha ennyire bánt kérdezd meg az apóst, öntsetek tiszta vizet a pohárba. De kár ezen agyalni , biztos nem vagy nádszál. Azért esik rosszul.
2021. jan. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
67%

"Apukám szokta mondani hogy az igazság fáj." Ez a bunkók tipikus érve, akik azt hiszik őszinteség=bunkóság, már elnézést. Tehát simán megsértenek valakit és aztán jóízűen arra gondolnak, hogy na én most milyen őszinte voltam. Nem apukádra értettem, ő nem tudom milyen volt, de az ilyen nagy mondásokat mindig csak önigazolásra használják az egyszerűbb emberek.


Nekem nagy volt a mellem és korán nőtt meg, egész tinikoromban piszkáltak, hogy dundi vagyok. Egyszer vendégsében voltam egy osztálytársnőmnél, folyamatosan kínálgattak sütivel (amúgy nem szeretem az édeset) vettem két szeletet egész délután, másnap suliban azt kezdte el terjeszteni, hogy az összes süteményt megettem. Lehet már így vicces visszatekintve, de akkor ez engem nagyon megdöbbentett.

168 cm/ 56 kg voltam, egész életemre kihatott a dolog, voltam anorexiás is (naponta egy marék főtt zöldséggel kezdtem+ másfél órás konditerem, végül az ételt teljesen elhagytam), azt nem kívánom senkinek. Tehát érthető, hogy én marha érzékeny lennék ilyen beszólásra.


Én azt vettem észre, hogy annak aki testét (főleg ha nő), aki nem feltűnően sovány, nagyon durván ki tudják vesézni. Lehet akár 5 kiló túlsúlyod is már beszólnak jóval kövérebb férfiak is.

Anyósom dettó ilyen azt lesi, ki mennyit hízott. De közben tömné az embert, csokival tömi az unokáit. Mutattam neki fotókat baráti társaságomról, a 47 kilós barátnőmre megjegyezte "erre a lányra mondtad azt, hogy milyen szép vékony, hát ez telt"...


Nyilván le fognak pontozni az előttem szólók, csak lehetne egy kicsit tovább látni és belegondolni a másik helyzetébe "hogy hö akkor biztosan kövér vagy igaza van" fölényeskedésnél.

2021. jan. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:

Igen, nyilván a férjemnek sem tetszik a plusz amit felszedtem, persze ezt nem mondja a szemembe. De azt azért figyeli hogy mennyit eszem. :p


Tényleg én sem vagyok elégedett az alakommal, épp ezért az elmúlt 1 évben több mint 10 kilót fogytam, és már a karácsonyi extrát is elkezdtem leadni, szóval visszatértem a helyes útra. (kevesebb kaja, kevesebb nasi, több mozgás.)


Apóssal pedig örök pajtik maradunk, nem gonoszkodásból mondta. Tényleg előfordul, hogy mi is kibeszélünk másokat, ez belefér.

2021. jan. 18. 19:10
 30/36 anonim válasza:
33%

Kicsit furan beszelsz apospajtasrol....

“Jovore is csinosnak talalhasson”

Kicsit olyan tul joban vagy vele. Bocsi nem bantasbol 😁 Lehet csak nekem tunt fel? Ha ilyet mondana ram az aposom megkerdeznem hogy es neki ehhez mi koze van vagy miert zavarja? Mi is joban vagyunk de ha ilyet mondana ram ennyire nem vennem a szivemra maximum akkor ha erdekelni mas szinteken....

2021. febr. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!