Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért csinálja ezt anyós...

Miért csinálja ezt anyós jelöltem?

Figyelt kérdés

Párommal nem rég költöztünk össze, kb egy hónapja.

Eleinte semmi baj nem volt, jól megvoltunk meg minden. De viszont kb 2 hete mikor beszélgettem anyóssal ( így fogom hívni, mert ez így rövidebb), kérdezte hogy milyen együtt lakunk, mondtam neki hogy jó, vannak nézet eltérések, de azon kívül minden szuper. Erre mondja nekem hogy tán hisztis a fiam. Mondtam neki hogy néha igen. Délután haza jön párom dühösen hogy én miket mondok róla az anyjának, nézek rá értetlenül és kérdeztem tőle hogy mi baja, erre mondta hogy anyós mondta neki hogy én szerintem ő nagyon bunkó és hisztis. Én ekkor mondtam páromnak hogy a háta mögött miért mondanék ilyet. Utánna 1-2 nap elteltével, mikor éppen ebédet csináltam, mondtam páromnak hogy nem soká kész a kaja, ő mondta hogy nem éhes mert elment anyjáekhoz enni. Ezt folytatta az elkövetkező pár napban, utánna leszidtam párommat hogy ha folyamatosan átmegy az anyjához enni, akkor egyrészt én minek főzök, más részt akkor minek költöztünk össze hogy ha vissza jár anyucihoz.

Mostanában nem ment, eltelt egy hét, erre felhívta az anyja a páromat hogy sose megy hozzájuk, miért nem megy hozzá enni mert ő főz, meg hogy menjünk el és együnk nála. Mondtam páromnak hogy nem megyünk, mert én megszeretném látogatni a szüleimet és a mamámat akit karácsony óta nem láttam. Mikor párom mondta az anyjának hogy nem megyünk olyan hisztit levágott, hogy minek mennénk ki a szüleimhez.

Meg még ezt utólag tudtam meg páromtól, hogy anyós kulcsot akart kérni a lakásunkhoz, csak itt após rá szólt hogy minek neki ide hozzánk kulcs, meg semmi köze a lakásunkhoz.


Nem tudom anyósomat mi lelte, de eddig semmi baja nem volt. Mindig kedves volt és segítőkész. Ne értsetek félre, kedves dolog hogy felajánlja hogy együnk nála, de az hogy hisztizik. Én már egy hónapja nem láttam a szüleimet és már meg szeretném őket látogatni, meg mamát is. És nem érti meg.

Szerintetek mi lehet a gond, és ti mit tennétek ilyen helyzetben?


2021. jan. 31. 02:21
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
82%
Latogataskor anyosjelolt fennhangon jo eroteljesen indulas elott raprditott kb paromra hogy fiaaam es mi volt az ebed ma majd ramnezett jo melyen a szemembe: mit foztel foztetek!? :D Aztan valamit kamuztunk mivel rendeltunk aznap! Mindig arra var hogy kibujjon a szog a zsakbol de nem szoljuk el magunkat. :DD
2021. febr. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim válasza:
82%

Kulcsot semmiképp sem kapjon!

Valószínű az anyósod most dobta le az ‘álarcot’ hát remélem nem fog menni a szarkeverés,sok sikert.Pároddal meg beszéljetek erről,hogy az anyukája miért ilyen veled esetleg tudna-e segíteni neked ebben .

2021. febr. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
82%
Mondjuk ha ilyet szolt volna az en parom mikor keszitem a kajat hogy o megy vagy ment enni az anyjaekhoz..ugy hogy engem nem hivtak vagy nem szolt hogy ne fozzek aznap.-biztos hogy raontottem volna az egeszet es hagyom a p.ba. Nalam egy ilyen nem fer bele ez gusztustalan a parodtol.
2021. febr. 6. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
15%

"ha folyamatosan átmegy az anyjához enni, akkor egyrészt én minek főzök"


2021-ben még mindig ott tartanak a magyar nők, hogy a főzésen vetélkednének az anyóssal. Közben minden háziuminkás kérdés alatt megy a bizonygatás, hogy jaaa jaa megosztják a házimunkát a férjjel. Mintha egy nőt az határozna meg, hogy ő bizony főz. Inkább örülnöd kéne, hogy nem kell fáradoznod a konyhában. Etetés bakker, mint egy gyereknél.

2021. febr. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
81%

#34

Én is mindig utáltam ezt a főzés meg etetésmániát, az agyamra ment ennek a huszadrangú témának az életbevágóként kezelése, és most mégis idegesít, hogy az anyósom folyton etetni akarja a férjemet. :D


De részben pont ugyanazért: az ő főzés- és etetésmániája idegesít. Már nem nála lakik a fia, mi a jó fenéért pörög még mindig azon, hogy pont ő adjon neki enni, kilométerekkel arrébbról? Nincs más hobbija?

Másrészt meg azért, mert ha belegondolsz: te főzőcskéznél még olyanra, aki máshol van, ahol úgyis főznek rá? Nem, akar a fene magának pluszmunkát, annyira senki nem szeret főzni. Akkor ennek a feleslegesen főzésnek oka van, ami szavakra lefordítva így hangzik: "az én kisfiam olyan nyomorult mint egy óvodás, hogy éhenhal, ha nem teszik elé a kaját. Gondoskodni kell róla, és te nem tudsz, ezért továbbra is nekem kell csinálnom. Jólvan, hogy te is főzöl, de attól a szartól, amit te csinálsz, ugyanúgy éhenhal, úgyhogy jobb ha tesz egy kerülőt és hozzám jár enni, legalább lesz valami rendes a gyomrában szegénynek." Röviden: "ti nem tudtok gondoskodni magatokról, ti nem tudtok külön, önállóan, nélkülem megélni."


Egyrészt kiábrándító a férjemet ilyen dedós szintjén pátyolgatva látni, másrészt meg nekem sem tetszik az ő zsíros főztje, mégsem hordok oda apósomnak "valami rendeset" a sajátomból, anyósom bizonyára halálra is lenne sértődve, hogy miért akarom őket ellátni, mikor ellátják ők magukat, meg az ő főztjével márpedig nincs semmi baj. Ő viszont megengedi ezt magának visszafelé.


Te sem fogadnád kitörő örömmel, ha apósod átjárna bekötni a cipőfűződet, "mert te úgysem tudod rendesen". Szóval "a főzés joga" nem valami kitüntetés, amit mindenki versengve magának akar, hanem olyan alap önállóság, amiben mindenkit idegesít a kéretlen segítség.

2021. febr. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!