Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért csinálja ezt anyós...

Miért csinálja ezt anyós jelöltem?

Figyelt kérdés

Párommal nem rég költöztünk össze, kb egy hónapja.

Eleinte semmi baj nem volt, jól megvoltunk meg minden. De viszont kb 2 hete mikor beszélgettem anyóssal ( így fogom hívni, mert ez így rövidebb), kérdezte hogy milyen együtt lakunk, mondtam neki hogy jó, vannak nézet eltérések, de azon kívül minden szuper. Erre mondja nekem hogy tán hisztis a fiam. Mondtam neki hogy néha igen. Délután haza jön párom dühösen hogy én miket mondok róla az anyjának, nézek rá értetlenül és kérdeztem tőle hogy mi baja, erre mondta hogy anyós mondta neki hogy én szerintem ő nagyon bunkó és hisztis. Én ekkor mondtam páromnak hogy a háta mögött miért mondanék ilyet. Utánna 1-2 nap elteltével, mikor éppen ebédet csináltam, mondtam páromnak hogy nem soká kész a kaja, ő mondta hogy nem éhes mert elment anyjáekhoz enni. Ezt folytatta az elkövetkező pár napban, utánna leszidtam párommat hogy ha folyamatosan átmegy az anyjához enni, akkor egyrészt én minek főzök, más részt akkor minek költöztünk össze hogy ha vissza jár anyucihoz.

Mostanában nem ment, eltelt egy hét, erre felhívta az anyja a páromat hogy sose megy hozzájuk, miért nem megy hozzá enni mert ő főz, meg hogy menjünk el és együnk nála. Mondtam páromnak hogy nem megyünk, mert én megszeretném látogatni a szüleimet és a mamámat akit karácsony óta nem láttam. Mikor párom mondta az anyjának hogy nem megyünk olyan hisztit levágott, hogy minek mennénk ki a szüleimhez.

Meg még ezt utólag tudtam meg páromtól, hogy anyós kulcsot akart kérni a lakásunkhoz, csak itt após rá szólt hogy minek neki ide hozzánk kulcs, meg semmi köze a lakásunkhoz.


Nem tudom anyósomat mi lelte, de eddig semmi baja nem volt. Mindig kedves volt és segítőkész. Ne értsetek félre, kedves dolog hogy felajánlja hogy együnk nála, de az hogy hisztizik. Én már egy hónapja nem láttam a szüleimet és már meg szeretném őket látogatni, meg mamát is. És nem érti meg.

Szerintetek mi lehet a gond, és ti mit tennétek ilyen helyzetben?


2021. jan. 31. 02:21
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
11%
Mwnnyi utálom az anyósom van itt. Milyen érdekes! Tuti az anyós a szenya. Angyalkáim! Én azt mondom, hogy pusztuljon minden anyós. Ebbe a ti jó anyátok is beletartozik. Sőt idővel ti is.
2021. jan. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
14%

Talán hiányzik neki a fia. Megszokta és szerette is, hogy mindig ott volt mellette, de egyszer csak hirtelen elment. A hirtelent nem úgy értem, hogy elköltözik és még aznap elment, hanem még egyik nap ott aludt, másnap pedig már veled.Hiába volt eltervezve.

Szóval most mindent megtesz, hogy ugyanannyit, vagy minél többet látogassa a fiát. Úgy akar élni, mint régen. Amúgy az ő helyzete is nagyon szomorú, csak bele kell magunkat képzelni.

Lehet, hogy most nem fog szeretni téged egy darabig, mert lényegében te vagy az akadály, ami miatt nem lehet annyit a fiával. De ez majd elmúlik (egyszer biztos), addigis járjatok ketten az anyósékhoz, úgy meg fogja szokni, hogy ti már egybe tartoztok, együtt vagytok.

Gondolom a házhoz is azért akar kulcsot, hogy többet láthassa a fiát.

2021. jan. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
85%

Erre mondja nekem hogy tán hisztis a fiam. Mondtam neki hogy néha igen.


És még hogy nem mondasz ilyeneket a háta mögött. Oké hogy anyósod kérdezett rá, de elismerted, ez olyan mintha te mondtad volna. Ebben igaza van a barátodnak. Én még a saját anyjának se mondok rosszat a férjem ről, csak dicsérem, és ha bárki ki akarná beszélni, leállítom.


A többi dologban hallgass a többiekre.

2021. jan. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
76%

A nő féltékeny, manipulatív, és ez csak rosszabb lesz. Lényegében már most zsarol, beszólogat, a hátad mögött túloz.


Kérdés, megéri-e neked ez a folyamatos stresszforrás, amit okoz. Nekem nem érte meg, inkább szakítottam és kerestem olyan férfit, aki nem anyuci picifia és akinek az anyja nem szól bele minden másodpercünkbe.

2021. jan. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
91%

"mondtam neki hogy jó, vannak nézet eltérések, de azon kívül minden szuper. Erre mondja nekem hogy tán hisztis a fiam. Mondtam neki hogy néha igen."


Alapvetően az "anyósoddal" van gond, de a fent idézett beszélgetésben azért botlottál egy csúnyát. Az anyósod adta a szádba a sértő kifejezést, de elfogadtad, nem kellett volna. Az egyetértéseddel azt mondtad, a fia "hisztis", és ez más szinten van mint a "nem értünk egyet", ez a szó lenézést sugall. Te is kiakadnál, ha azt hallanád vissza, hogy a párod ezzel a szóval jellemzett téged anyádnak, még ha nem is ő mondta ki, csak egyetértett vele. Magát a "hisztis" szót határozottan vissza kellett volna utasítanod, és inkább valami általános dologgal vagy egyszerűbb példával magyaráznod a nézeteltéréseket. Pl "nem, nem hisztis, csak mások a szokásaink és még össze kell csiszolódnunk" vagy "nem, nem hisztis, csak olyan apróságokon ütközünk néha mint ...., de meg szoktuk oldani".


Egyebekben tipikus "fiúsanya-betegség" amit leírsz, és a kirepülés hozta elő, az anyuka nem akarja elengedni a kisfiáról gyermekként való gondoskodást és a mindennapjai feletti felügyeletet. Állj ki magadért, magatokért, de ne "pattogva", legyél tárgyilagos. A pároddal beszélgess sokat, az ilyen felmerülő helyzetekről, próbáld vele megértetni az önállóságról való fogalmaidat. Vagy jobb lesz idővel (fiú felnőttebb lesz, anyuka pedig megszokja hogy az) vagy nem.

2021. jan. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
73%

A lehető legrosszabb, amit a 10-es előad: egy kis ingyen koszt miatt, idomulj. A várt érdek reményében ne légy őszinte!

Manipulatìv, érzelmi zsarolòs játék ez

Azon kívül a családot úgy képzeli el, hogy az egy kőkemény függőségi viszony, érdek alapon

Nem, nem kell a vasárnapi ebéd miatt megalkudni meg hazudozni

Ha probléma van, mindig tisztázni kell

Ha valaki agyilag felnőtt, ettől még leültet az asztalához

Ha nem, akkor annyit ér az egész, és később sem lesz jobb

Az unokakkal meg főleg sokkal rosszabb lesz, aki így viselkedik. Tapasztalat: abba fog csak igazán beleszólni, ha nem változik

2021. jan. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Reggel beszélgettem párommal ezekről a dolgokról és mondtam neki hogy nem ellenzem hogy elmegy hozzá, de elég heti 1x, és kulcsot ne merjen neki adni.

Hát nem tudom mi lesz hosszú távon, de remélem nem lesz belőle szakítás.

Páromnak előttem 9 barátnője volt, az egyik exevel egy suliba jártunk és ő mondta annó hogy fura az anyja, de nem úgy voltam vele hogy lehet hogy csak vele volt ilyen. Sajnos rá kellett jönnöm hogy nem.

Ma volt egy Vita, mert kint voltunk a szüleimnél és délben már hívta az anyja hogy mikor megyünk, erre annyit mondott neki párom hogy jövöhéten és itt is hisztizett egy sort, itt mondta neki párom hogy fejezze már be mert már unja. Itt rányomta a telefont.

Amúgy 4es fél éve vagyunk együtt.

2021. jan. 31. 19:55
 18/35 anonim ***** válasza:
76%

Irigy rád a néni! Most a kövi 2~ hónapban kiderül hogy a fia igazán téged szeret e! És ezalapján dönts vele maradsz mert melletted van és kiáll érted és nem fut anyucihoz (meglátogathatja..nem azt mondom hogy nem..) vaagy egy anyámasszony katonája és gyors cseréld le egy jó igazi pasira!


Amíg ez ki nem derül addig ne szülj!


Jó tanács! :)


N

2021. jan. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
80%
18 vagyok! Hahhh ez a kulcs dolog egy vicc!! Mikor megvettük a kéglit mindkettőnk anyukája eljátszotta ezt. De megmondtam hogy nem nem. És nem. Nincs kiskutyus és virágot pont 2 hetente locsolok pont olyan növényeket hoztunk amit még sook is 2 hetente tehát ha el is megyünk akkor sem kell jönni "locsolni" meg "levinni a kutyát ami nincsen". :)
2021. jan. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
75%

De várjál őrület mekkora parádét csináltam mikor ezt anyósjelölt betolta! Megkértem hogy adjon az Ő lakásukhoz kulcsot az én csomómra és random be fogok állítani!! Azt mondta a fiának van én meg hogy de akkor adunk ha mindenkinek saját kulcsa van mindenhova és én a sajátommal benyithatok akármikor!


Na ezután sose hozta fel. Bár párom szerint a stílusom nem vt megfelelő. De elismerte hogy igazam van.

2021. jan. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!