Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért csinálja ezt anyós...

Miért csinálja ezt anyós jelöltem?

Figyelt kérdés

Párommal nem rég költöztünk össze, kb egy hónapja.

Eleinte semmi baj nem volt, jól megvoltunk meg minden. De viszont kb 2 hete mikor beszélgettem anyóssal ( így fogom hívni, mert ez így rövidebb), kérdezte hogy milyen együtt lakunk, mondtam neki hogy jó, vannak nézet eltérések, de azon kívül minden szuper. Erre mondja nekem hogy tán hisztis a fiam. Mondtam neki hogy néha igen. Délután haza jön párom dühösen hogy én miket mondok róla az anyjának, nézek rá értetlenül és kérdeztem tőle hogy mi baja, erre mondta hogy anyós mondta neki hogy én szerintem ő nagyon bunkó és hisztis. Én ekkor mondtam páromnak hogy a háta mögött miért mondanék ilyet. Utánna 1-2 nap elteltével, mikor éppen ebédet csináltam, mondtam páromnak hogy nem soká kész a kaja, ő mondta hogy nem éhes mert elment anyjáekhoz enni. Ezt folytatta az elkövetkező pár napban, utánna leszidtam párommat hogy ha folyamatosan átmegy az anyjához enni, akkor egyrészt én minek főzök, más részt akkor minek költöztünk össze hogy ha vissza jár anyucihoz.

Mostanában nem ment, eltelt egy hét, erre felhívta az anyja a páromat hogy sose megy hozzájuk, miért nem megy hozzá enni mert ő főz, meg hogy menjünk el és együnk nála. Mondtam páromnak hogy nem megyünk, mert én megszeretném látogatni a szüleimet és a mamámat akit karácsony óta nem láttam. Mikor párom mondta az anyjának hogy nem megyünk olyan hisztit levágott, hogy minek mennénk ki a szüleimhez.

Meg még ezt utólag tudtam meg páromtól, hogy anyós kulcsot akart kérni a lakásunkhoz, csak itt após rá szólt hogy minek neki ide hozzánk kulcs, meg semmi köze a lakásunkhoz.


Nem tudom anyósomat mi lelte, de eddig semmi baja nem volt. Mindig kedves volt és segítőkész. Ne értsetek félre, kedves dolog hogy felajánlja hogy együnk nála, de az hogy hisztizik. Én már egy hónapja nem láttam a szüleimet és már meg szeretném őket látogatni, meg mamát is. És nem érti meg.

Szerintetek mi lehet a gond, és ti mit tennétek ilyen helyzetben?


2021. jan. 31. 02:21
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

Nem most tervezek még szülni.

Egyenlőre úgy érzem hogy nem állok készen arra hogy anya legyek.

Meg ilyen helyzetben nem is szeretnék.

2021. jan. 31. 20:03
 22/35 anonim ***** válasza:
40%

Bosszúból járt haza enni, mert szerinte kipletykáltad? Vagy amúgy is.


Amúgy ismerős a szitu.

Anyós bepipult, hogy le akarod szakítani a fiát róla.

Én sem akarok kulcsot adni. Nem is adtunk.


Ne hagyd a fejedre nőni. A párodnál meg ha támadod az anyját, csak az ellenkező hatás lesz. Tapasztalat. Legyél rafinált.

Sajnos, de az a tapasztalatom, hogy van akivel nem lehet másképp, mert ő is azt csinálja. Mint az anyósom aki rettenetesen nagy színész. Vele szemben muszáj, különben maga hasznára fordítja azt, ha én netán úgy szólok vagy olyat... Engem nem szeret és előttem nem titkolták annyira ezt a dolgot. Én nem tudom milyen az amikor az anyós szeret, na meg pláne úgy amilyen vagyok..

Te érzed mennyire rossz vagy jó ember ő és melyik irányba indulsz vele.


Az én anyósom első perctől be volt szarva attól, hogy lecsúszik az első helyről. Első perctől ellenem beszélt, de nem ám olyan módon! Hanem jött az önsajnálat. Mert az úgy drámaibb, ha azt adja elő, hogy a fia nélkül éhen hal... vagy hogy neki csak a fia a támasza lelkileg... ő nevelte fel, ő ápolta ha beteg volt stb. (S ezért hálával tartozik, bár ezt konkrétan sosem mondta így, de mindenki tudta hogy így folytatódik)... Amikor hozzám jött a fia, mondta neki hívja fel épségben elért e. Aztán valahogy nem tette le a telefont, mert elkezdett neki siránkozni a telefonban, elmesélni, hogy vele mi történt nagy sírások közepette, stb. Én meg lestem, vártam hogy na mikor fejezik már be. Hát erről sürgősen leszoktattam a férjem akkoriban. Megmondtam neki, hogy majd beszélsz vele később. Engem egy hete nem látott akkor, nehogy má anyuka legyen az első akkor is! Direkt csinálta, mert nem akarta, hogy én fontosabb legyek má.

Aztán jött amikor látta nem megyünk szét, hogy engem terrorizált lelkileg a fia háta mögött. Mindig tett egy két megjegyzést, nehogy azt higgyem magamról, hogy családtag vagyok náluk egy percig is. Vagy amikor azt mondta, hagyjam a fiát hogy úgy csinálja a dolgait ahogy mert az nekem is jó. Belepróbált szólni a kettőnk dolgába... Vagy amikor jött az ilyen kis apróságnak tűnő dolog: borotválkozz meg fiam! Én meg mondtam, hogy nekem kell tetszen! S nem borotválkozott meg a fia... Meg amikor mondta nem egyszer előttem a fiának, hogy tudjam hol a helyem: én kellene legyek az első! Hát mondom neeeeem, már én vagyok az első!

Folyton magukat fényezték, meg a fiát meg a lányát, csak ki nem volt faszagyerek? Hát én. Én nem értettem semmihez szerintük. Nem is voltam ügyes semmiben stb... Ja és nem is csináltam semmit természetesen, de ők mindig agyondolgozták magukat! Ha főztem, direkt nem ettek belőle. (Ekkoriban ott laktunk náluk. Ne kérdezd minek. Hülyék voltunk, röviden tömören. A férjem ragaszkodott ott lenni, az anyja remekül megzsarolta addig hogy ne akarjon elmenni. Én meg hagytam magam, mert azt hittem előbb szabadulunk onnan, mint ahogy.)


Már kb. 4 éve külön lakunk, saját lakásban...

Volt még próbálkozásuk, amikor már külön laktunk is. Tesómnak elkezdtek szidni engem. Vagy amikor náluk voltunk, fejemhez vágták (persze a fia éppen nem volt bent) hogy nem szolgálnak engem ki és a fia elé meg elé tette a kaját amikor bejött a házba...

Most hogy újfent rájöttek, hogy még mindig nem sikerült szét szedni minket, a legeslegújabb taktika: nagyon ügyes vagyok! Mindenben! Agyonra dicsérnek. Pénzt adnak nekünk...

DE! Sosem akarják, hogy menjünk hozzájuk. Nem hívnak el... A lábunkat se tegyük be inkább. Én sem hívom őket. Mert nem fogom őket hívogatni, ha hozzájuk én lábam be ne tegyem és tudom hogy ez a kedvesség akkora kamu, hogy nem szakad rájuk az ég nem tudom abba a sok hazugságba... Tőlük álszentebb embereket nem ismerek. Én azt sem hiszem el amit kérdeznek. Pláne mikor rólam érdeklődnek, hogy jól vagyok e meg hasonlók? Menjenek má... Korábban meg volt nem is egyszer, hogy kigúnyoltak meg kinevettek amikor rossz kedvem volt vagy beteg voltam.

Sokszor sírtam miattuk.

2021. febr. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
66%

Szia!

Üdv a klubban! 😊

Úgy érzem sokszor, hogy jobb csak a lányomnak és magamnak főzni, hisz mindig #édesanyucikánál eszik úgyis.

Ráadásul egy faluban, egy utcában lakunk, páromnak esze ágában nincs máshová menni, mert "mi lesz anyámmal meg a macskákkal, mindennap nem kocsikázhatok át!" duma az megy.

Lassan 36 éves leszek, sokszor elgondolkodom, mit keresek én itt?

Egyébként csak azt tudod tenni, hogy kompromisszumot köttök: x alkalommal x időre átmegy anyjához, oszt szevasz tavasz, annyi.

Sok sikert! (többet mint nekem volt)

2021. febr. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:

Mondtam páromnak még a hétvégén, hogy hetente egyszer az ő szüleihez megyünk max ebédre, utánna az én szüleihez.

De anyósnak nem tetszett. Én meg mondtam neki hogy nem lesz ez másképp ezt el kell fogadnia, vagy így lesz vagy akkor sehogy. Utánna gúnyos tekintettel bele egyezett, párom is mondta hogy rendben van.

Ebben a két napban nem volt náluk, de anyós csak felhívta hogy menjen.

( Mondjuk ez neki annó amúgy is szokása volt hogy felhívta, pl amikor hamarabb sötétedett, már rögtön hívta hogy menjen haza, sötétbe ő ne vezessen, mi az hogy te sötétbe mersz haza jönni. Jó meg értem csak a fia, de nekem ez kicsit túlzás volt.)

2021. febr. 2. 21:59
 25/35 A kérdező kommentje:

Ebben a két napban nem volt náluk, de anyós csak felhívta hogy menjen.

Bocsánat ennél a résznél lehagytam hogy mondta párom neki hogy dolga van nem megy.

2021. febr. 2. 22:01
 26/35 anonim ***** válasza:
42%

Kerdezo mennyi idos vagy?

En 22 voltam mikor mi koltoztunk ossze de olyan rafinalt voltam mint az allat kell par fix dolog hogy nekilass:


#1 Nincs kulcs

#2 Nem nem nincsen potkulcs sem

#3 Nincs veszhelyzet sem kulcsot kolcsonben sem adunk mert ravasz az anyos HA lehet lemasolja mig nem tudjatok

#4 3 hetente is boven tul sok menni de azt bird ki

#5 Maganeletrol egy szot se

#6 Legyel csinos szep es csendes

#7 Amikor mar vegkepp f kivan vegyel be valami gyenge nagyon pillekonnyu nyugtatot ami alvas zavarra van hidd el ott fpgod leszrni mirol beszelnek ahol van mert majd' elalszol. :D


Ez mind bevalt!

2021. febr. 3. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:

21 vagyok, párom 25.

Mondtam neki hogy be lehet fejezni.

Ha párommal elmennék kirándulni nyaralni, akkor se kell neki feljönni virágot locsolni, mert aloe veram van meg kaktusz.

Utolsó köszönöm, majd megpróbálom ezt is.

2021. febr. 3. 14:52
 28/35 anonim ***** válasza:
55%
Az ilyen sajnos gyakori. Az én anyósom is ezt csinálta/csinálja. Amikor összeköltöztünk akkor ilyen nyávogva mondta hogy jaj nem korai ez még minek stb. A kaja téma meg folyamatosan megy. Kritizálja ha én főzök, meg tukmálja ránk a kaját. Azt is szintén nehezen fogadja el ha az én családomhoz megyünk, pedig az én családom messze lakik tőlünk, nyilván velük kevesebbet találkozunk. Zavarja hogy "elszeretted" a kicsi fiát.
2021. febr. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
82%

Az ilyen sztorik olvasásakor örülök, hogy engem légvonalban 230km választ el az anyósomtól. Így is megvoltak vele a küzdelmeink, de ha közel lakna, azt nem bírnám ki. Most éppen nem is vagyunk beszélő viszonyban, és állítom, hogy egy rossz anyóst csak így lehet kibírni. Javaslom te is efelé vidd a kapcsolat dinamikáját, mert ez a nő csak rosszabb lesz.

Ez a kaja dolog az enyémnél is vesszőparipa, csak ugye kicsit máshogy. Ha a férjem évente egyszer meglátogatja egy hétvégére, két ikeás zacskónyi romlandó kajával állít haza, amit az anyja, az érkezése előtt két nappal kezd el csinálni neki, amit itthon aztán nem tudunk hova tenni, mivel ugye én főzök meg be is vásárolunk, szóval soha nem üres a hűtő annyira, hogy ekkora mennyiségű kaját hirtelen befogadjon. A férjem meg hiába mondja neki, hogy nem kell, van, hogy a tudta nélkül becsempészi a csomagtartóba. Az általa küldött kétnapos rántott husokat meg miegymást csak rohasztjuk el, vagy egyből kidobjuk. Ha lenne kutyánk, legalább az kaphatna belőle egy keveset, hogy ne kelljen kidobni, mert amúgy utálom a pazarlást. Ezen felül ilyen undorító konzerv készételeket is küldözget, rengeteget, amit nem tudom ki a franc eszik a mindennapokban, viszont az legalább eláll, és ha kirándulni megyünk fogyogat belőle, de állati sok helyet foglal a kamrámban az a sok vacak, mert nem fogy olyan ütemben, ahogy küldi. Volt, hogy a szomszéd albiban lakó egyetemistáknak átvittem jópár darabot, ők örültek neki.

2021. febr. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
59%
A kaja küldés nekem is rémálom... Legutóbb egy vasárnapi találkozás alkalmával kaptunk egy három literes műa. vödörnyi pulyka pörköltet, amiről későbbi beszéltegés sorá véletlenül kiderült, hogy pénteken főzte... Hazavittük és ment a kukába, gyakorlatilag amikor megkaptuk, már ehetetlen volt.
2021. febr. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!