Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Csalódtam az anyósban, elmonda...

Csalódtam az anyósban, elmondanám neki, de hogyan tegyem?

Figyelt kérdés
Sajnos még együtt élünk. Egyik reggel amikor kimentem egy csésze kávéért, éppen a barátnőjével beszélt, és elcsíptem, ahogy elég alpári szavakkal beszélt rólam a barátnője, ki volt hangosítva a telefon. Anyós azonnal lehalkította, és úgy tett, mintha nem történt volna semmi. Azóta nem szóltam hozzá, tudom, gyerekes, nem vagyok megsértődve, hanem inkább csalódtam, mert belegondoltam, hogy ő hogyan beszélhet rólam a hátam mögött a barátnőjének, ha a barátnő ilyen véleménnyel van rólam...Iszonyat sokat dolgozom, MINDEN pénzemet odaadtam mindig is, lemondtam még arról is, hogy egy csokit, vagy egy ruhadarabot vegyek magamnak, amikor meg nem dolgozom, takarítok, mosok, főzök őhelyette, hogy amikor hazaér a munkából, semmit se kelljen csinálnia. Mégis én vagyok a sz@r. Tudom, hogy hülyén reagálom le, de ennyire szerintem még nem aláztak meg soha. Mit kellene tennem, vagy mondanom? Csak simán mondjam el, hogy hatalmasat csalódtam benne, és hogy belegondolni sem merek, hogyan és miket nyilatkozhatott másoknak rólam? Nem ez az első eset sajnos, hogy ilyesmit hallok vissza...sajnos csak ő lehet a forrása.
2021. ápr. 16. 14:20
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
58%

Legalább már tudod, milyen jellemtelen.

(Persze ezzel nem vagy kisegítve.)

2021. ápr. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
A páromtól annyit kérdezett, hogy mi a bajom? Az, amit hallottam, hogy XY mondott? A páromat nem nagyon érdeklik az ilyen konfliktusok. Ez az említett barátnő párszor már próbált alázni, nyilván nem a kisujjából szopja ki a dolgokat. Elmondani el akartam, hogy ez miért esett rosszul, már csak azért is, mert miért kellene elviselnem, hogy engem semmibe vegyenek, meg megalázzanak?
2021. ápr. 16. 14:52
 13/31 anonim ***** válasza:
59%

Kérdező, tényleg igyekezzetek mielőbb elköltözni.

Én nem szólnék, főleg, ha olyan hirtelen típus az anyós.

Férjednek azért mondd el szerintem.

2021. ápr. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
89%

Amúgy miért adod bele minden pénzedet a közösbe?

Akkor hogy tudtok félretenni önálló otthonra?

2021. ápr. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
A párom mindent tud, elmondtam neki. Azt is, hogy mekkorát csalódtam az anyjában, akit szinte második anyámnak tekinthettem, és közel állt hozzám. Sajnos mindig azokban csalódunk nagyot, akik közel állnak hozzánk...:(
2021. ápr. 16. 14:54
 16/31 A kérdező kommentje:
Sehogy nem tudunk félretenni. Számtalan olyan eset volt, amikor tudtunk volna elrakni, de hirtelen, a semmiből jött mondjuk egy 170 ezres villanyszámla elmaradás. Olykor a saját telefonszámlámra sem marad, nemhogy más, alapvető dolgokra, amikre szükségem lenne. Már ott tartok, hogy egyetlen nadrágom van, amit munkába, ide-oda fel lehet venni, mert soha nem volt itthon élelmiszer, takarítószer, stb.
2021. ápr. 16. 14:56
 17/31 anonim ***** válasza:
90%
Ha ilyen a helyzet valahogy tegyetek félre pénzt, és menjetek albèrletbe, nem csak nyugisabb lesz az èletetek, de jobban jártok anyagilag is. Így gyereket sem fogtok tudni vàllalni
2021. ápr. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
87%

Soha semmilyen körülmények között nem adjuk le a pénzünket másnak teljes egészében. Főleg nem az anyósnak. Mert ha kidobnak nem lesz egy fillér sem a zsebedben. Nem vehetsz hirtelen felindulásból egy csokit és nem nagy dolgot mondtam.

Szerintem ne mondj semmit. Fogd fel tanulságnak és gyűjtsd a pénzt és menj onnan minél előbb. Nekem kicsit fura hogy a párod nem áll ki melletted. Vajon elköltözne veled? Szerintem eljött az a pont amikor igen fontos kérdések buktak ki. Ezekre próbálj magadnak válaszolni.

És van egy megfigyelésem. Az emberek azt hiszik, hogy ha mindig mindent megtesznek akkor ők attól jók lesznek a másik szemében. De ez ritkán van így. Nem attól leszel jó valakinek ha kimosod helyette a ruháit. Utána benned lesz a tüske. Nem kell mindig mindenkinek megfelelni. Biztos tud mondani valamit igaz vagy hamis okot amiért nem szeret téged. Lehet csak annyi hogy ott vagy. És ha külön élnétek ezek a problémák nem lennének. De az is lehet hogy lennének. Nincs csak fekete vagy csak fehér.

2021. ápr. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
Nem tervezünk gyermeket vállalni, legalábbis még 6-7 évig biztosan nem. Albérletbe nem fogok gyermeket szülni, ez biztos, viszont ahhoz, hogy saját házra jusson, félre kellene tennünk, ez viszont lehet, hogy albérlet mellett is esélyesebb lenne, mint itt.
2021. ápr. 16. 15:03
 20/31 anonim ***** válasza:
94%

Kedves kérdező! Nem bántásból de olyan nincs hogy villanyszámla elmaradás jön a semmiből, főleg 170 ezer. Ezt neked is tudnod kell.

Szerintem leadjátok a pénzt és aki gazdálkodik vele, az nagyon rosszul bànik a pénzzel. Lehet elfolyik a kezéből. Ha jól értem mind a 3 an dolgoztok és nem albérletben éltek. Valaki nagyon rosszul osztja be a pénzt nálatok. Mi lenne ha nem adnátok le a pénzt csak úgy, hanem írnátok a kiadásokat, és a fix mint a víz villany harmadolni, az étkezést meg külön az anyóstól megoldani. Talán így maradna új ruhára is neked.

2021. ápr. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!