Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Csalódtam az anyósban, elmonda...

Csalódtam az anyósban, elmondanám neki, de hogyan tegyem?

Figyelt kérdés
Sajnos még együtt élünk. Egyik reggel amikor kimentem egy csésze kávéért, éppen a barátnőjével beszélt, és elcsíptem, ahogy elég alpári szavakkal beszélt rólam a barátnője, ki volt hangosítva a telefon. Anyós azonnal lehalkította, és úgy tett, mintha nem történt volna semmi. Azóta nem szóltam hozzá, tudom, gyerekes, nem vagyok megsértődve, hanem inkább csalódtam, mert belegondoltam, hogy ő hogyan beszélhet rólam a hátam mögött a barátnőjének, ha a barátnő ilyen véleménnyel van rólam...Iszonyat sokat dolgozom, MINDEN pénzemet odaadtam mindig is, lemondtam még arról is, hogy egy csokit, vagy egy ruhadarabot vegyek magamnak, amikor meg nem dolgozom, takarítok, mosok, főzök őhelyette, hogy amikor hazaér a munkából, semmit se kelljen csinálnia. Mégis én vagyok a sz@r. Tudom, hogy hülyén reagálom le, de ennyire szerintem még nem aláztak meg soha. Mit kellene tennem, vagy mondanom? Csak simán mondjam el, hogy hatalmasat csalódtam benne, és hogy belegondolni sem merek, hogyan és miket nyilatkozhatott másoknak rólam? Nem ez az első eset sajnos, hogy ilyesmit hallok vissza...sajnos csak ő lehet a forrása.
2021. ápr. 16. 14:20
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
74%
Na és ha kiosztod anyóst, utána hova fogsz költözni?
2021. ápr. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
65%
Mért hisztek el minden kérdést, amit valaki kiír ide? Fel se merül bennetek, hogy csak szórakozik veletek és hazudik? Pedig annyira felismerhetők a család rovatban felelhető kamukérdések!
2021. ápr. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
66%
nem akarlak bántani, de te most pont azt csinálod, amiért neki be akarsz szólni. CSak ő a barátnőjével beszélt ki, te meg idegenekkel.
2021. ápr. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 Tepfal ***** válasza:
#23-as: pontosan. Kapsz most jó kis megerősítést, hogy tökre igazad van, hülye az anyós, hurrá - és? Szerintem két út van: 1. vagy elfogadod, hogy ilyen ember, csalódtál benne, és nem akarsz vele megpróbálni jó kapcsolatot kiépíteni, szépen elköltöztök, ha pedig ritká(bba)n találkoztok, nem kell a viselkedésével foglalkoznod. Vagy pedig megpróbálsz vele kiépíteni egy igazi kapcsolatot, aztán ha sikerül, jó, ha nem, akkor pedig ugyanaz, mint az 1-es. Ha jó kapcsolatot akarsz, akkor annak meg az egyetlen útja, hogy őszintén beszélsz vele és bevállalod a konfliktust. Én mondjuk a páromtól sem fogadnám el, hogy őt ez nem érdekli, egyrészt mert a saját anyjáról van szó, de ha nem is így lenne, már csak azért érdekelnie kellene, mert ő is lakó ebben a lakásban, egy tag ebben a családban, neki is ugyanolyan érdeke, hogy oldjátok meg a konfliktusokat. Szóval én a helyedben akár a pároddal, akár egyedül leülnék vele nyugodtan, nem támadóan, hogy figyelj, ezt hallottam, tök szarul esett, beszéljük meg akkor, hogy miért történt ez, miért érzel így. Vannak emberek, akik egyszerűen úgy vezetik le a feszültséget, hogy panaszkodnak másoknak, meg szídnak másokat, de ha lenyugszanak, nem gondolják komolyan. Nem mondom, hogy ettől ez elfogadható, de lehet, hogy megérted őt. Nem biztos, hogy ettől még meg tudjátok oldani ezt - nekem pl. a saját anyósommal nem sikerült eljutni oda, hogy mindhármunk számára elfogadható módon kommunikáljuk és koordináljuk az igényeinket - akkor marad megint csak az, hogy el kell költözni, de legalább tudod, hogy te megpróbáltad.
2021. ápr. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
46%
Hát, nyilván eddig se kedvelt, csak jól leplezte. Gondolom az a baja, mint ah asonló esetek 99%-ában. Vetélytársként tekint rád, mert elveszed tőle az egyszem fiát.
2021. ápr. 17. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
60%
Nem tudlak sajnálni, mert nem kell anyós nyakára költözni. ;)
2021. ápr. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
83%
25-ös nyilvánvalóan inkább az a baja, hogy nála héderel a csaj :D
2021. ápr. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
60%
Kérdezõ itt az a gond, hogy mindenben megfelelsz az anyósodnak, kihasznál téged mindenféle szempontból és még ki is beszél a hátad mõgõtt.ez a nõ irigy rád és bármit fogsz csinálni,akkor is le fog nézni, mert kevés az agya.
2021. ápr. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem meg ne szólj neki semmit sem.Nincs értelme, mert ugyis tovább fogja csinálni.Imád pletyizni.
2021. ápr. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
Azt hittem, hogy héderelni ingyen szoktak másnál az emberek. Nem az én ötletem volt, ők erőltették, mert így mennyit félrerakhatunk. Félre, persze, miután egymásután feltöltöttem a kajakészleteket 6x. Nem is ez a lényeg. Kivontam magam a beszélgetés alól, nyilvánvalóvá vált, hogy valóban szeret pletyizni, sok esetben nem is pont úgy adja elő a sztorit, ahogy az valóban történt. Most összehúzzuk a nadrágszíjat, aztán pápá.
2021. ápr. 18. 01:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!