Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Fujjam le az esküvőt?

Fujjam le az esküvőt?

Figyelt kérdés

Párommal most kezdtük el szervezni az esküvőt, elég sok dolog már kész van


- Időpont választás kész


- Költségvetés és nagyságrend meghatározása kész, 11 Főt számoltunk össze.


- Lefoglalni az polgári esküvő időpontját,mert csak az lesz.kész.


Meghívókat is átadtuk,itt jön a probléma,párom anyukáját nővérét és a keresztanyát hívta meg 3 fő


Én meghívtam a legjobb barátnőmet és családját akik 7 vannak, sok támogatást segítséget kaptam tőlük, konkrétan ők neveltek fel. Nekem ő a családom.


2 régi munkatársamat is meghívtam akikkel a mai napig tartom a kapcsolatot. Ők se tudnak jönni.


Nekem családom nincsen szóval részemről ennyi.

Barát ismerős rokon nincsenek


sajnos nálam mindenki vissza utasította,legjobb barátnőm és párja Angliában vannak,én kifejezetten ragaszkodtam volna hozzá,hogy oda vissza megveszem a repjegyet,csak kérjenek ki szabit ( ők hétvégén is dolgoznak),de nem valószínű,hogy eltudnak jönni


Nővére és párja + gyerek a barátnőmnek Salzburg élnek, ők nem tudják még,de ha a többi családtagjuk nem jön el,akkor ők sem.


A barátnőm szülei,anyuka apuka egyszerűen már öregnek érzik magukat,hogy lagziba járjanak vagyis ezt a választ kaptam tőlük


Szóval 3 fő maradt,de úgy érzem 3 fővel felesleges bármit is csinálni,kértem a páromat,hogy legyen csak polgári esküvő pár fotózás és kész,kaja buli helyszín lefújva,na anyós csak húzzta a száját,hogy ez is nem esküvő és kitalálta,hogy rendezzük meg a ceremóniát a kertben náluk és majd rendelünk 4 személyes tálat és ünnepeljük egy ebéd keretében.


Tudni kell,hogy anyósék 60km arrébb élnek.

Polgári esküvőt a hivatalban már lefoglaltuk itt a közelben ahol élünk,szóval én új időpontot kérni abban a városban ahol anyós lakik nem szeretnék,mert már megvan.


Már azon gondolkodunk,hogy 2 tanulva össze házasodunk.

Egy hétre rá amikor le tudunk menni látogatóba akkor megünnepeljük a kertben,de ez anyósnak nem tetszik alapból is furcsállja,hogy nem az az igazi hagyomány templomi esküvő lesz.


Mit csináljunk ha senki nem tudd eljönni.


Amúgy anyós egy nagyon kedves nő,soha semmiben nem szól bele,csak gondolom ő is csalódott ahogy én is,hogy nem olyan esküvő lesz amit elképzeltünk.



2021. júl. 25. 05:58
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/168 anonim ***** válasza:
98%

Neked az a bajod, hogy a barátnődéknek mégsem vagy olyan fontos, mint ahogy azt hitted. Ezt megértem, hogy szarul esik. De jól írták itt korábban, emiatt most anyósodékat bünteted, megalapozván a szar kapcsolatot hosszú évekre. 11 fős esküvő az, hát ne haragudj, de nem egy nagy valami. Mi egy szülinapon többen vagyunk. Biztos lett volna az étteremben egy 5 fős asztal is. Ha meg már lemondtad, akkor 5 főre, másfél hónap alatt kb 5 perc leszervezni egy újat.

Szerintem lépj túl a sértettségen. Mindenkinek jobb lesz, ha szép emlékként őrzöd majd az esküvődet, nem pedig az fog megmaradni, hogy mindenki fújt mindenkire.

2021. júl. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/168 A kérdező kommentje:

Kicsit számoljunk



Köszönőajándék: 25 000 a 11 főnek mert megvettük mert tegnap szólt vissza mindenki hogy sorry mégse jövünk és mi már ilyennel is készültünk


Menyasszonyi csokor: 10. 000


Esküvői fotós 90 000


Dekoráció: 90 000


Esküvőszervező ára: 100 000 Ft volt


Esküvői smink és frizura 40000 Ft

Próba az 25.000 volt


Anyakönyvvezető ára 50 000 Ft


Torta süti italok,piák, üdítők, pezsgő: 80. 000

Kaja is benne van.


Ezek vannak kifizetve

2021. júl. 25. 08:31
 33/168 A kérdező kommentje:
Repjegy Angliába azt is megvettük nekik már múlt hónapban
2021. júl. 25. 08:31
 34/168 anonim ***** válasza:
95%
egyébként arra figyelj, hogy nem árt anyóst emberszámba venni, ő lesz a családod része, nem a barátaid.
2021. júl. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/168 A kérdező kommentje:
Írtam hogy a fotos ahol vagyunk 10 km arrébb lesz neki egy másik esküvő amire megy, mert 2-3 órára béreltuk ki nem egész napra a fotóst
2021. júl. 25. 08:34
 36/168 anonim ***** válasza:
95%

Hát ne haragudj, de te nagyon hülye vagy.

Esküvőszervező 11 főre? Meg is érdemled, hogy lehúztak, mint a szar.

2021. júl. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/168 A kérdező kommentje:
Itt az a probléma, hogy anyós buli nélkül,pia nélkül nem akar eljönni,mert ez így nem ünneplés hogy csak 20 perces kis ceremónia és. Vége
2021. júl. 25. 08:35
 38/168 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig a válaszokat. De lemondani a szertartást meg a fotózást tényleg felesleges.

60 km nem olyan nagy távolság. Eljöhetnének anyósodék az esküvőre, utána pedig kajálhatnátok egyet náluk, ahogy ők akarják. Ha esetleg nem ugyanazon a napon van az esküvő és az ebéd, akkor is mi van? Semmi.

2021. júl. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/168 anonim ***** válasza:
98%
Nőként sem értem 11 fő miatt minek kellett ennyi szart megvenni, pláne eskövőszervezőt fizetni(???), de oké. Ha tényleg ennyi mindenre kicsesztétek a pénzt, akkor most már tartsátok meg azt a "lagzit". Hívjatok a meg nem jelenő emberek helyett valakit, aki hajlandó kicsit meghatódni a szertartás alatt, és ingyen jól bezabálni. Ha más nem, elmegyek én parádézni....
2021. júl. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/168 anonim ***** válasza:
100%
Miert nem tartjatok meg 5 fovel ugyanott, ugyanugy, ahogy eredetileg kitalaltatok? 11 fo amugysem egy nagy letszam.
2021. júl. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!