Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósok! Titeket zavar, ha a...

Anyósok! Titeket zavar, ha a menyetek nálatok főz? Vagy fordítva?

Figyelt kérdés

Illetve tapasztaltátok-e, hogy bár kimondatlanul, de nem nézi jó szemmel a másik?

Néha, ha napközbenre megyek át anyósomékhoz, akkor én csinálom meg az ebédet, mert hétköznap náluk szinte semmi kaja nincs (értsd, még reggelire való is csak épp hogy). Ebédre mirelit van, ha van. Így ha tudom, hogy oda megyünk, vagy viszek magunknak az otthoni kajából, vagy veszek friss alapanyagokat, de akkor természetesen úgy főzök, hogy nekik is jusson belőle. Ettől függetlenül, ha csinálok kaját, többnyire nem esznek belőle, és inkább semmit nem esznek (konkrétan többször voltunk ott a lányommal egész napot, meg még a születése előtt én egyedül is, és volt, hogy egész nap egy falatot nem látom őket enni). Épp tegnap volt ilyen, hogy főztem, és mondtam is, hogy úgy csinálok, hogy nekik is legyen, bólogattak, hogy oké, esznek, aztán mikor oda jutottunk, hogy mondtam, kész a kaja, rögtön senki nem kért. Mondtam a férjemnek, hogy ez mennyire rosszul esik, és hogy nem értem, mert friss alapanyagokat viszek, nem főzök rosszul, nem nyalom le a főzőkanalat (kóstolok, de mindig fiókból vett tiszta kanállal). Férjem azt mondta, hogy lehet zavarja őket, hogy ott főzök. De könyörgöm, ha egész napra megyünk át a gyerekkel, és SEMMI kaja nincs, akkor mit várnak? Persze nem mondják, hogy baj lenne, hogy ott főzök, de ha rákérdeznék, akkor tagadnának, hárítanának.

Eldöntöttem, hogy többet kajaidőben már nem megyünk, max ha kifejezetten ebédre hívnak hétvégén, mert nekem ez így baromi kellemetlen. Ciki, ha úgy főzök, hogy nekik ne legyen, mondván, hogy úgyse esznek belőle, az meg megalázó, ha csinálok, de bele se szagolnak. Viszont mivel relatíve ritkán megyünk a gyerekkel, ezért ilyenkor több időre viszem. De így ez nagyon gáz.


Anyagi problémájuk nincs, nem azért nincs normális kaja náluk sokszor.


Tapasztalt valaki hasonlót? Mit gondoltok erről a helyzetről?



2021. szept. 16. 14:31
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:
89%

Hát nem tudom, úgy áthívni a menyt és az unokát egész napra, hogy egy falat sincs nekik szerintem gázabb, mint ott megfőzni a paprikás krumplit.

Anno nagynénéim voltak ilyenek. Elhívtak minket egész napra, már délelőtt ott voltunk és egy szelet vajas kenyeret sem kaptunk, bár ők ettek előttünk ezt-azt ha kértünk valamit az volt a válasz hogy elfogyott. Vagy ebédeltek rántott húst nekünk meg adtak 1 szelet vajas kenyeret toast kenyérből. 😂

2021. szept. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:
87%

Ja, és őket sem vágta volna földhöz, ha nekünk is adnak enni. De olyan is volt, ittak kólát és mikor mi is kértünk kaptunk helyette vizet. 😅

Végül ezért nem mentünk már hozzájuk.

2021. szept. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:
87%
Jó vastag bőr van egyesek képén, ha ilyeneket meg tudnak csinálni:)
2021. szept. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:
77%
Meny vagyok és az én konyhámban ne főzzön senki. Még azt is nehezen viseltem mikor anyám főzött. Anyósom vendégsébe szokott jönni hozzánk és nem, nem főz. Ugyanúgy ahogy én sem főzök nála. Anyámat is próbálom leszoktatni arról hogy ha idejön ne kezdjen azonnal házigazdaként rendezkedni, pakolászni meg főzi, mert marhára idegesít.
2021. szept. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim ***** válasza:
84%
Természetesen ha vendégeket várunk, én gondoskodom az ételekről, főzök, sütök.
2021. szept. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 anonim ***** válasza:
35%
Én agyfaszt is kapnék,ha bárki vendég ideállítana aztán nálam főzőcskézne. Nem illik, és szerintem kellemetlen nekik,hogy ezt csinálod. Ebédeljetek meg otthon,aztán menjetek át pár órára .
2021. szept. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!