Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósok! Titeket zavar, ha a...

Anyósok! Titeket zavar, ha a menyetek nálatok főz? Vagy fordítva?

Figyelt kérdés

Illetve tapasztaltátok-e, hogy bár kimondatlanul, de nem nézi jó szemmel a másik?

Néha, ha napközbenre megyek át anyósomékhoz, akkor én csinálom meg az ebédet, mert hétköznap náluk szinte semmi kaja nincs (értsd, még reggelire való is csak épp hogy). Ebédre mirelit van, ha van. Így ha tudom, hogy oda megyünk, vagy viszek magunknak az otthoni kajából, vagy veszek friss alapanyagokat, de akkor természetesen úgy főzök, hogy nekik is jusson belőle. Ettől függetlenül, ha csinálok kaját, többnyire nem esznek belőle, és inkább semmit nem esznek (konkrétan többször voltunk ott a lányommal egész napot, meg még a születése előtt én egyedül is, és volt, hogy egész nap egy falatot nem látom őket enni). Épp tegnap volt ilyen, hogy főztem, és mondtam is, hogy úgy csinálok, hogy nekik is legyen, bólogattak, hogy oké, esznek, aztán mikor oda jutottunk, hogy mondtam, kész a kaja, rögtön senki nem kért. Mondtam a férjemnek, hogy ez mennyire rosszul esik, és hogy nem értem, mert friss alapanyagokat viszek, nem főzök rosszul, nem nyalom le a főzőkanalat (kóstolok, de mindig fiókból vett tiszta kanállal). Férjem azt mondta, hogy lehet zavarja őket, hogy ott főzök. De könyörgöm, ha egész napra megyünk át a gyerekkel, és SEMMI kaja nincs, akkor mit várnak? Persze nem mondják, hogy baj lenne, hogy ott főzök, de ha rákérdeznék, akkor tagadnának, hárítanának.

Eldöntöttem, hogy többet kajaidőben már nem megyünk, max ha kifejezetten ebédre hívnak hétvégén, mert nekem ez így baromi kellemetlen. Ciki, ha úgy főzök, hogy nekik ne legyen, mondván, hogy úgyse esznek belőle, az meg megalázó, ha csinálok, de bele se szagolnak. Viszont mivel relatíve ritkán megyünk a gyerekkel, ezért ilyenkor több időre viszem. De így ez nagyon gáz.


Anyagi problémájuk nincs, nem azért nincs normális kaja náluk sokszor.


Tapasztalt valaki hasonlót? Mit gondoltok erről a helyzetről?



2021. szept. 16. 14:31
1 2 3 4 5 6
 31/56 A kérdező kommentje:

30

Persze, jó duma 😄

2021. szept. 16. 17:08
 32/56 anonim ***** válasza:
88%
#30 nemtom nekem házigazdaként a pofámról sülne le a bőr ha a vendégemnek magának kéne hordania hozzám az ételt mert én nem biztosítok neki semmit. nyilván a speciális diéta kivétel.
2021. szept. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
90%
Mivel mi sokáig távkapcsolatban éltünk (diákkorunkban), így ha náluk voltam, főzhettem, és főztem is rendszeresen. Ha otthon voltak, mindig többet főztem, hogy nekik is jusson. Az anyósom sokszor megkóstolta, de nem mindig, az apósomnak pedig teljesen más az ízlése, így ő legtöbbször meg sem kóstolta a főztömet. Ezen nem sértődtem meg, mert megértem, hogy más ízvilágot szeret. Most, hogy már gyerekek vannak nálunk, eszembe sem jut, hogy ott neki álljak főzni. Amikor kisebbek voltak a gyerekek, akkor sokszor vittem nekik natúrabb ételt, aztán anyósom is elkezdett a kedvükért (és a mi kedvünkért) hasonló natúrakat készíteni nekik. Az unokákat és minket is mindig főtt étellel várnak, ha megyünk, pedig egy-egy pár órás átugrásnál nem is szeretnénk enni.
2021. szept. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
100%
30-as, az anyóséknál van sok mirelit étel, nem a kérdező veszi és süti ott a mirelitet.
2021. szept. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
11%

Ekkora hülyeséget már, hogy egy kvázi idegen konyhába becuccolsz és nekiállsz főzőcskézni, mert anyádnál lehet.

Állítsd le magad, mert ezt még olvasni is kínos.

Vigyél vagy rendelj kaját, vagy ne menj csak ebéd meghívásra, de ez a becsípődésed a főtt kajáddal írtó gáz.

2021. szept. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 A kérdező kommentje:

Úgy látom, sikerült rendesen félreérteni, amit írtam, és néhányan itt vezetik le a frusztrációjukat.


Nem főzök mindig, ha ott vagyunk.

Nem várom el, hogy legyen mindig főtt kaja.

De az, hogy meg van beszélve, hogy megyünk, ráadásul egész napra, és SEMMILYEN kaja nincs, azt azért durvának tartom. Mivel a gyereknek is enni kell, így ha épp nem vittem itthonról ebédet, akkor csinálok főtt kaját, mert az egy évest nem mirelit pizzával fogom tömni. Van, hogy viszek neki üvegest, de azt se ehet mindig.

Persze, vihetek itthonról is főtt kaját. Azt szoktam többségében, de ha épp úgy megyünk, hogy aznap már itthon is főznöm kéne, akkor megcsinálom ott. Én ezt személy szerint nem bánnám fordított esetben, sőt, nekem égne a pofámról a bőr, hogy az üres hűtőből semmivel nem tudom megkínálni a vendéget. Nem terülj-terülj asztalkámat várok, de ha tudják, hogy megyünk, legalább egy kifli legyen. Mondom, mindig ellátjuk magunkat, nem az a baj.

Nem szóltak, hogy baj lenne. Engem az zavart, hogy látványosan nem ettek abból, amit csináltam. És felmerült, hogy azért, mert maga a főzés nem tetszik nekik. Nem nyomom le a torkukon, nem erőltetem, a lehetőség adott. Nem sértésnek szántam, csak eddig azt hittem, ez egy családban belefér.

2021. szept. 16. 19:16
 37/56 anonim ***** válasza:
91%

Kizárólag a kérdésre válaszolva:


Nem, nem zavarna, ha a menyem főzni akarna nálunk, ahogy menyként sem zavart volna, ha az anyósom akart volna nálunk főzni.

Aztán ha valaki - akárki -valamiért nem akar enni, az nem eszik, ő marad éhes!


Annyira jelentéktelen dolgok ezek az igazi problémákhoz képest!

2021. szept. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
75%

Nem lehet, hogy nincs rá pénzük? Sokszor a kis pénzű emberek félnek elfogadni dolgokat másoktól, nehogy megszólják őket, vagy rossz színben tűnjenek fel. Egy gyenge minőségű mirelit pizza olcsó, és bár nem túl tápláló, de legalább a szénhidrát eltelíti őket, és ad egy kis boldogság hormon löketet. Könnyebb a 100% önmegtartóztatás, ha valaki nagyon éhes, mert ha enni kezdenének ilyenkor, kibukhatna, hogy valójában mennyire farkaséhesek az éhezéstől.

Nem viccelek, akármit is mutatnak, nem lehet, hogy ilyesmi állhat a háttérben? Vagy csak egyszerűen olyan emberek, akik nem érzik úgy, hogy főzniük kellene nektek. Ezt is el kell fogadni. Nem mindenki tyúkanyó típus.

Milyen gyakran mentek kb.? Olyan az írásod, mintha gyakran mennétek, és gyakran kellene főznöd, pláne, mióta gyereketek van, de közben azt írtad, ez évi pár alkalom.

2021. szept. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 A kérdező kommentje:

38

Nincs anyagi gondjuk, biztos nem erről van szó.

Nem rég kezdtünk el többet menni a gyerekkel, havi max. 2x így több órára, rövidebb időre néha benézünk.

Idén kb. 2x főztem náluk, tehát tényleg nem rendszeres, csak ha úgy jön ki, hogy nem tudok mit vinni itthonról.

2021. szept. 16. 21:11
 40/56 anonim ***** válasza:
24%
Ha nem itthon vagyok a hütöbe sem nyulok be kérdezés nélkül nemhogy nekiállni főzni.
2021. szept. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!