Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósok! Titeket zavar, ha a...

Anyósok! Titeket zavar, ha a menyetek nálatok főz? Vagy fordítva?

Figyelt kérdés

Illetve tapasztaltátok-e, hogy bár kimondatlanul, de nem nézi jó szemmel a másik?

Néha, ha napközbenre megyek át anyósomékhoz, akkor én csinálom meg az ebédet, mert hétköznap náluk szinte semmi kaja nincs (értsd, még reggelire való is csak épp hogy). Ebédre mirelit van, ha van. Így ha tudom, hogy oda megyünk, vagy viszek magunknak az otthoni kajából, vagy veszek friss alapanyagokat, de akkor természetesen úgy főzök, hogy nekik is jusson belőle. Ettől függetlenül, ha csinálok kaját, többnyire nem esznek belőle, és inkább semmit nem esznek (konkrétan többször voltunk ott a lányommal egész napot, meg még a születése előtt én egyedül is, és volt, hogy egész nap egy falatot nem látom őket enni). Épp tegnap volt ilyen, hogy főztem, és mondtam is, hogy úgy csinálok, hogy nekik is legyen, bólogattak, hogy oké, esznek, aztán mikor oda jutottunk, hogy mondtam, kész a kaja, rögtön senki nem kért. Mondtam a férjemnek, hogy ez mennyire rosszul esik, és hogy nem értem, mert friss alapanyagokat viszek, nem főzök rosszul, nem nyalom le a főzőkanalat (kóstolok, de mindig fiókból vett tiszta kanállal). Férjem azt mondta, hogy lehet zavarja őket, hogy ott főzök. De könyörgöm, ha egész napra megyünk át a gyerekkel, és SEMMI kaja nincs, akkor mit várnak? Persze nem mondják, hogy baj lenne, hogy ott főzök, de ha rákérdeznék, akkor tagadnának, hárítanának.

Eldöntöttem, hogy többet kajaidőben már nem megyünk, max ha kifejezetten ebédre hívnak hétvégén, mert nekem ez így baromi kellemetlen. Ciki, ha úgy főzök, hogy nekik ne legyen, mondván, hogy úgyse esznek belőle, az meg megalázó, ha csinálok, de bele se szagolnak. Viszont mivel relatíve ritkán megyünk a gyerekkel, ezért ilyenkor több időre viszem. De így ez nagyon gáz.


Anyagi problémájuk nincs, nem azért nincs normális kaja náluk sokszor.


Tapasztalt valaki hasonlót? Mit gondoltok erről a helyzetről?



2021. szept. 16. 14:31
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
26%
Lepontozó gyökerek. Szerintetek tényleg normális elmenni vendégségbe főzni? Nyomik.
2021. szept. 17. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:
33%
"mi főztünk otthon is anyám konyhájában", de az Anyósod nem az anyád, kettő nagyon nem ugyan az.
2021. szept. 17. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
84%
#41 lepontozott gyökér, ha anyóspajtás tudja hogy vendégek jönnek egész napra (kisgyerekkel!) akkor étellel várja őket, nem üres hűtővel
2021. szept. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:
14%

41 nyomi.

Akkor is nonszensz beállni a konyhájába főzni.

Felsoroltam.az alternatívakat is te funkcionális analfabéta.

Itt mindenki mucsaji bunkó?

2021. szept. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:
71%
44# te az vagy?:)
2021. szept. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
29%
Nem vagyok se meny, se anyós, csak egy normális ember, de ez a "föttétel" mánia annyira... ugh. Egy szendvicset is meg lehet úgy csinálni, hogy tele legyen minden jóval, és a legtöbb ember főtt étel alatt nem egészséges kaját ért, hanem valami magyaros rántott, habart, zsíros, cukros mócsingot.
2021. szept. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 A kérdező kommentje:

Nem tudom, miért kiakasztó a rendszeres főtt étel gondolata. A családomban, és a környezetemben mindenhol főtt ebédet szokás enni. Ez volt gyerekként, bölcsiben, oviban, általános és középiskolában, egyetemen, sőt, a munkahelyemen is, ahány helyen voltam, vagy volt büfé főtt ebéddel, vagy mindenko rendelt/kijárt rendes ebédért. Igyekszem ezt otthon is tartani, főleg egy ilyen kicsi gyerek mellett. Szerintem ez az általánosan elfogadott, és nem az, hogy szendvicset eszünk ebédre. Persze, az is lehet jobb, mint némely étel, de esetemben nem zsírban tocsogó sült hurka/kolbász készült.


De értem, a válaszod arra vonatkozott, hogy kiváltható mással is a főétkezés, ebben igazad van.

2021. szept. 17. 18:40
 48/56 anonim ***** válasza:
35%
Ha konkrétan semmilyen kaja nincs, mikor mentek, az ám lehet jelzés értékű is...
2021. szept. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:
20%

Kolbásszal meg a hurkával semmi baj. Jó kis zöldkörettel simán. De a magyar embernek a krumpli az egyetlen köret. A baj az ilyen töltelék kajákkal vannak, hogy főzelék, meg rántott husi, meg ízesítő kockák. Krumplistészta? Köret körettel, a legrosszabb fajtából.


Mindegy, egyen mindenki, amit akar, csak ne mutogasson a kövér gyerekekre/emberekre, mert nem az évi 3 mekizés miatt dagadtak, hanem attól, amit otthon esznek.

2021. szept. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:
76%

"Szerintem ez az általánosan elfogadott, és nem az, hogy szendvicset eszünk ebédre"

pontosan, Mo-n főtt étel az ebéd. nem értem miért kell ezen fennakadni. anyóséknál amúgy szendvicskészítéshez sincs alapanyag a kérdező elmondása alapján

2021. szept. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!