Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Lagzi nélküli esküvő után...

Lagzi nélküli esküvő után járna nászajándék pénz anyóséktól/szülőktől?

Figyelt kérdés
Szerintem és vőlegényem szerint igen. Akkora bunkók nem voltunk,hogy megkérdezzük. Nagyon fáj,hogy nagyon pici mindkettőnk családja és nem igazán tudnánk kit meghívni 2-3 emberen kívül. Lehet csak a polgári szertartás lesz és pár fotó! Volt 1-2 lagzi amire mind hivatalosak voltunk,ott anyósomék és vőlegényem adtak pénzt. Nálunk másabb a helyzet de párom szerint kapunk,úgy fogalmazott,hogy nem kötelesség de szerinte adni fognak mert a másik gyereküknek is adtak. Sose különböztették meg őket. Viszont nálunk nem lesz vacsi,fotókat adunk utána meg bejelentjük hogy megtörtént,nagyjából mint amikor bejelentettük,hogy eljegyzett. Azt mondta nem fognak nem adni,amiért nem tartunk családi gyűlést. (Tudják,hogy tudnánk ha nagyon akarnánk.)

2021. szept. 19. 23:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/76 A kérdező kommentje:
Anyuéknak is tartanánk a markunk nem csak anyóséknak. De nem azt nézzük mennyi,hanem hogy ugyanúgy kap e mint a tesója. Párom szerint igen.
2021. szept. 20. 01:13
 22/76 anonim ***** válasza:
96%
Ugye, csak trollkodsz?
2021. szept. 20. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/76 anonim ***** válasza:
96%
Te elég szemét vagy.
2021. szept. 20. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/76 anonim ***** válasza:
99%

Mi az oka, hogy nem párod testvére lesz a tanúja? Ha nincs egy barátotok sem, akkor mégis ki lesz? Igen, meg fog sértődni, ebben biztos lehetsz.


A helyedben én tartanék egy kis ebédet a szertartás után, meghívnám a szülőket, nagyszülöket, testvéreket. A problémásakkal előre elbeszélgetnék, hogy milyen viselkedést várok el. Aztán lesz ami lesz. Megkapjátok az ajándékokat és senki nem érzi magát megrövidítve, hogy még erre is sóherek voltatok. Hidd el, nektek lesz a legcikibb utána beállítani a képekkel hozzájuk és elfogadni a pénzt, úgy, hogy még csak a szertartáson se lehettek ott.

2021. szept. 20. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/76 anonim ***** válasza:
98%

Ha ti egy vacsorával se tisztelitek meg őket mi jogon vártok bármit is?

Én nem adnék. A nászajándék a költségek fedezésére van, és nektek nem nagyon lesznek olyanjaitok.

2021. szept. 20. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/76 anonim ***** válasza:
96%
Nem jár. Adható. Hogy adnak e, az rajtuk múlik.
2021. szept. 20. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/76 anonim ***** válasza:
97%
Most én nem is értem a storyt. Tudnátok kissebb lagzit tartani csak nem akartok, de te meg sírsz hogy nem lesz normális esküvőd? Fogadjunk 20on pár évesek vagytok és a babaváró miatt házasodtok és a párod nem akar esküvőt
2021. szept. 20. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/76 anonim ***** válasza:
97%

mennyire irigylem aki csak egyetlen napra lehet királynő sok rokon stb..fotós! Csoki szökőkút rózsaszirmok pillangós ruha csipke!


Miközben azon rugózol, vajon kapsz-e százezret...

2021. szept. 20. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/76 anonim ***** válasza:
100%
A család tudja mennyire pénzéhesek vagytok? Forog tőletek a gyomrom. Egy vacsorára sajnáljátok a pénzt, de a százezres ajándék az kéne. Nem véletlen hogy ilyen kevés embert tudnátok elhívni, a legtöbben nem szeretik a fajtátokat
2021. szept. 20. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/76 anonim ***** válasza:
16%
Nálunk is ez volt. Akinek mi adtunk az esküvőre, az adott borítékot, attól függetlenül, hogy nem volt se lagzi, se meghívva, mondván, hogy "tartoztak". Anyós adott a lakásba pénzt, anyám meg a berendezésbe. Sőt anyám nem is akart lagzit, mert hogy részünkről nincs kit meghívni, meg hogy én nem vagyok társasági ember. Persze a ruhát is magam varrattam, se fotóalbum, se más, csak szülők és két tanú.
2021. szept. 20. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!