Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért jelent ez problémát a...

Miért jelent ez problémát a mamának? A pénzen kívül...

Figyelt kérdés

Párom 35,én 30.

Párom alapból jól keresett amikor megismertük egymást,most 10 évvel később szinte az 4x kapja meg.


Ikreim vannak,és mivel párom jól keress ezért megbeszélünk,hogy hiába kezdik el az óvodát a gyerekek,inkább itthon maradok még 3 évig és viszem a háztartást és a gyerekeket,nekem is könnyebb és a férjemnek is,hogy nem rohanásból áll az életük,jut idő mindenre-mindenkire, magunkra is,két pici mellett egyszerre, hát nem könnyű,de így igen.Most lettek óvodások a gyerekek, hát anyós finoman célozzgatott rá,hogy na és hogy állok a keresésben,milyen munkát találtam,nem is tudtam válaszolni, egyből megtette a férjem,hogy még nem fog majd egy kicsit később amikor a fiú elkezdik az iskolát.Anyós akkorát nyelt,hogy ez nem lehet igaz,miért engeded ezz meg neki..... Jól ki lett osztva a mama,hogy semmi köze hozzá, de mivel normálisan kérdezett és nem titok így válaszoltunk rá,a mi döntésünk volt. Csend volt egy darabig,úgy láttuk mama már nem foglalkozik ezzel.

A héten a kedved mama szétkürtőlte a rokonoknak,hogy én kihasználom a férjemnek a pénzét, fordítva sült el a dolog,rokonok csak kiröhögték,hogy persze mama 10 éve együtt vannak, lett hirtelen 2 gyerek...igen bizonyára a pénzre hajtok..senki nem vette komolyan és az anyós bedurcizott.


A kedves mamának miért fáj,hogy mi így döntöttünk,nem értem hol a probléma,tök érdekes egyik rokon se foglalkozik ezzel+ ők megértik teljesen elfogadják,nem is foglalkoznak vele.


Jó persze igen,mi dönthettünk volna úgy is,hogy vissza megyek dolgozni,de így lett és én nem látok benne problémát és ezért nem értem,hol ezzel a probléma,nem otthon ücsörögök.


2 gyereket reggel öltöztetni nem 2 perc elindulni az óvodába szintén nem 2 perc,én átmegyek a másik városba,mert falunk lakunk,nem 2 perc.

Bevásárolok, elintézek ezt azt nem 2 perc,hazaérek pihenek ...jajj bocsánat,hogy lemertem ülni 1 órára.Főzök,mosok, takarítók,ja a 2 gyerek után dupla annyi a szennyes...

Tudnám sorolni,de aki szülő ezt tudja mind.



2021. okt. 1. 05:50
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
95%

Vannak ikrek az utcában, náluk is jóval később kezdett dolgozni az anyuka, pont elég menedzselni a két kisgyereket meg a házat, meg az életet. Így is van elég dolga neki.

Nekem csak 1 gyerekem van, de ígyis leszívta az agyam a meló mire hazaértem. Mi lenne 2 kis ovis mellett, legyen az embernek mindkettőre ideje, türelme, velük is kell foglalkozni. Ha dolgoznék is, 4-6 óra biztos bőven elég lenne mellettük, míg nagyobbak nem lesznek.

2021. okt. 1. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
87%
A mama gondolom látott rossz példát maga körül, és kivetíti rád, hogy csak kihasználod biztos a fiát, de igazából mindegy mit gondol, ha nem fér a fejébe, hogy kicsik még a gyerekek, akkor hagyd rá.
2021. okt. 1. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
95%
Az én anyósom is ilyen, én dolgozok, de mindig hozza a legfrissebb hirdetèseket, hogy ott biztos jobban lehet keresni. Szeretem a munkám, sosem panaszkodtam, tehát nem lehet ez az oka. Ami számomra érdekes, hogy az nem szúrja a szemét, mikor munkàból hazaèrve, mosok, főzök, sikàlok, és estère össze akad a làbam mire a férjem haza ér. Valahogy ez náluk normális, hogy a feleség dolgozzon, és otthon is. Ha a férjem munka után fát pakol, vagy füvet nyír, akkor tuti épp àtjön, és megy a....jaj szegény, ezt "is" Neki kell megcsinàlja.
2021. okt. 1. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
95%
Az első gyerek után is csak részmunkaidőben mentem vissza dolgozni, bőven elég volt ellátni őt, a házat és még a férjemmel is törődni. Most a második után hasonlóan gondoljuk, mint ti. Engem is kérdezget a család, hogy miért nem adom inkább bölcsibe és megyek vissza dolgozni. Azért, mert nem így akarjuk. Pont. Ennél többet nem is érdemes magyarázni. Nektek sem.
2021. okt. 1. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
79%
Mennyi idős? Más dolgokban nem változik? Idős korban szokott jönni elszegényedési téveszme.
2021. okt. 1. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:

#2 .A mama gondolom látott rossz példát maga körül, és kivetíti rád....


Van benne valami,lehetséges.


Férjemmel arra gondoltunk,hogy lehet a mama neheztel ránk-rám,mert amikor kiderült,hogy terhes vagyok,de csak később hogy ikrek,a mama nagyon rámenős lett, egyből szó szerint minden nap jött a kérdés,mikor akarunk neki kistesot, nem jó ha sok a korkülönbség, ő úgy gondolja az 1.5 ev teljesen,ne legyen egyke,mert akkor nem fogja megtanulni mi az az osztozkodás ,jó lenne ha utána lány sikerülne..(aha majd beszélek a férjem spermáival,hogy hajrá csajok huzzatok bele,mert a mama úgy akarja...).

Ez egy bizonyos idő után már frusztráló és idegesítő volt,és nem csak nekem hanem a férjemnek is és ahelyett,hogy élvezzte volna,hogy jön az első unoka és nagymama lehet,minket idegesített a gyártunk kistesos dologgal, és véletlenül kikotyogtuk a férjemmel mind a ketten,hogy nekünk bőven elég az egy, mi nem akarunk többet,mert a mai világban épp elég egy gyereket felnevelni, normálisan,és megadni neki amit csak tudunk.

Mama kicsit megsértődött erre,és csak akkor múlt el ez amikor kiderül,hogy ikrek

Na akkor jött a körzetkező idegesítés,hogy reméli,hogy lány,mert úgy vagyunk mi egy teljes nagy család... Ezt nem is értettem, miért mondja,mert ha két lány vagy két fiú lett volna,akkor nem vagyunk szép nagy család? ...

Amúgy az anyós rendes nő,sose szólt bele az életünkbe,elfogadott mindent,de amióta terhes voltam,mint akit kicserélték volna teljesen megőrült...én nem tudom ilyenkor mi történik a mamákkal,de megbolondulnak,és igen az én anyám is.Konkrétan be akart jönni a szülőszobára és ott lenni,ő hozzánk költözik fél évre,hogy közelebb lehessen az unokához, költöztünk,hogy szó sincs erről,a férjem lesz bent egyedül. És szeretnénk kérni 2 hetet és csak utána jönni vendégségbe... Ezen is sokan felhúzták magunkat,miért kell nekünk két hét,miért nem láthatjuk a babákat.Nem értették meg,hogy 2 gyerekről beszélünk, kell nekünk egy kis idő amire belerázodunk a szülőségbe,plusz elég későn derült ki,hogy ikrek és erre nem voltunk felkészülve.

2021. okt. 1. 06:54
 7/44 A kérdező kommentje:
62 éves, még dolgozik
2021. okt. 1. 06:55
 8/44 anonim ***** válasza:
83%
Mi köze hozzá. Nálunk meg az volt a baj, hogy minek akarok dolgozni, mert persze ő lett megkérve a gyerekvigyázásra párszor, amikor meg szitter lett, akkor meg az volt a baj, hogy őt megszólják, hogy a szitter messzebbről jár, meg miért kell szitter, ha van nagyi. Soha semmi sem jó. Sztem férjed rendezze le. Te meg mondd, hogy már megbeszéltétek ketten, hogy így lesz jó. Dolgozhatsz még eleget.
2021. okt. 1. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:
Lerendezi ő,utánna csend van egy ideig.
2021. okt. 1. 07:13
 10/44 anonim ***** válasza:
65%
Lehet, hogy emlékezteti valami másik helyzetre ez a dolog, és nem evvel van baja, hanem csak emlék.
2021. okt. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!