Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért jelent ez problémát a...

Miért jelent ez problémát a mamának? A pénzen kívül...

Figyelt kérdés

Párom 35,én 30.

Párom alapból jól keresett amikor megismertük egymást,most 10 évvel később szinte az 4x kapja meg.


Ikreim vannak,és mivel párom jól keress ezért megbeszélünk,hogy hiába kezdik el az óvodát a gyerekek,inkább itthon maradok még 3 évig és viszem a háztartást és a gyerekeket,nekem is könnyebb és a férjemnek is,hogy nem rohanásból áll az életük,jut idő mindenre-mindenkire, magunkra is,két pici mellett egyszerre, hát nem könnyű,de így igen.Most lettek óvodások a gyerekek, hát anyós finoman célozzgatott rá,hogy na és hogy állok a keresésben,milyen munkát találtam,nem is tudtam válaszolni, egyből megtette a férjem,hogy még nem fog majd egy kicsit később amikor a fiú elkezdik az iskolát.Anyós akkorát nyelt,hogy ez nem lehet igaz,miért engeded ezz meg neki..... Jól ki lett osztva a mama,hogy semmi köze hozzá, de mivel normálisan kérdezett és nem titok így válaszoltunk rá,a mi döntésünk volt. Csend volt egy darabig,úgy láttuk mama már nem foglalkozik ezzel.

A héten a kedved mama szétkürtőlte a rokonoknak,hogy én kihasználom a férjemnek a pénzét, fordítva sült el a dolog,rokonok csak kiröhögték,hogy persze mama 10 éve együtt vannak, lett hirtelen 2 gyerek...igen bizonyára a pénzre hajtok..senki nem vette komolyan és az anyós bedurcizott.


A kedves mamának miért fáj,hogy mi így döntöttünk,nem értem hol a probléma,tök érdekes egyik rokon se foglalkozik ezzel+ ők megértik teljesen elfogadják,nem is foglalkoznak vele.


Jó persze igen,mi dönthettünk volna úgy is,hogy vissza megyek dolgozni,de így lett és én nem látok benne problémát és ezért nem értem,hol ezzel a probléma,nem otthon ücsörögök.


2 gyereket reggel öltöztetni nem 2 perc elindulni az óvodába szintén nem 2 perc,én átmegyek a másik városba,mert falunk lakunk,nem 2 perc.

Bevásárolok, elintézek ezt azt nem 2 perc,hazaérek pihenek ...jajj bocsánat,hogy lemertem ülni 1 órára.Főzök,mosok, takarítók,ja a 2 gyerek után dupla annyi a szennyes...

Tudnám sorolni,de aki szülő ezt tudja mind.



2021. okt. 1. 05:50
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
38%
A kérdezőknek külön előírás, hogy nem használhatnak szóközt a vessző után?
2021. okt. 1. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
86%

Emlékeim szerint ikrekkel eleve 6 éves vagy iskolakoteles korig jár a gyes.

De épp tegnap volt egy kérdés a htbkről és mindenki savazta őket. Ne törődj vele. Úgy elitek az életeteket, ahogy nektek jó.

2021. okt. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
10%

Te egy HTB vagy ,és dolgozni nem akarsz ,mert más is meg tudja oldani akinek 2 kicsi gyereke van vagy kis korkülönbség születtek hogy el vigye oviba öket és még dolgozni is mennyen .

Nekem 2 kis korkülönbség születtek fiaim 1,5 van köztük még is vissza mentem dolgozni mert vissza akartam menni dolgozni igaz olyan helyre mentem ahol nem volt gond ha gyerekek betegek lettek és nem teljes munkaidőben bölcsődést vagy óvodást könnyebb menedzselni mint 2 iskolást ,én dolgoztam a 3. gyerekem megszületéséig egyfolytában és utána is csak 1,5 évig nem utána vissza mentem dolgozni részmunkaidőben aztán később teljes munkaidőben dolgozók úgyhogy 2 óvodásal könnyebb mint 2 iskolásal vagy 3 gyerekel .

Úgyhogy anyosnak van igaza

És nem mindegy hogy 3 évig nem dolgozol vagy 6 évig .

2021. okt. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
14%

Nálunk is 2 gyerek van feleségem itthon.


Magyarázat a problémádra:

Az anyós tudja milyen gyereket nevelni meló mellett.

Te amikor előadod a vásárlást meg oviba menest hát az kb olyan mint faterom aki 80 évesen új autót vett szalonban és a többi nyugdíjasnak meséli hogy azért kellett az új szalon autó mert 400 méterre van a bolt és O szegény nyugdíjas nincs pénze mankora.


Értem hogy rosszul esik neki, mert bár ti így döntöttetek de a régiekben meg az a világ el hogy mindketten dolgoznak és gyereket is nevelnek. Ha ebből a munkát kivesszük akkor azért azt nehéz tehernek mondani.


De jogotok van így dönteni

2021. okt. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
89%
14, te is egy mintaferj lehetsz. Ugyan nincs gyerekem de abban biztos vagyok hogy a 2 gyerek sokszor farasztobb lehet mint a 8 ora munka.
2021. okt. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
88%

A mamával ne foglalkozz, nincs igaza.

De azt tényleg gondold végig, hogy nem akarsz-e legalább négy órában visszameni dolgozni. Tegyük fel, a férjed remek ember, nem fog elhagyni, nem használ ki, nem lesz családon belüli erőszak. De akkor is hatalmas függésben élsz így tőle, gyakorlatilag nincs jövedelmed. Ha mondjuk két év múlva meghal szívrohamban, te ott állsz két kicsi gyerekkel, egyedül kell őket eltartanod, elég nehezen találsz majd munkát öt év kieséssel a munkaerőpiacról. Vagy nem két év múlva kap szívrohamot, hanem nyugdíj előtt pár nappal, akkor is ott állsz meglőve, mert neked kiesett jópár év a nyugdíjtakarékosságból, nehéz lesz ezt bepótolni.

2021. okt. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
100%
Őnála hogy volt? Mert el tudom kepzelni hogy visszament hamar dolgozni, plusz regebben normalis volt hogy minden mast is az anya csinal. Szoval lehet őrá zúdult minden otthon, most meg rajott hogy lrhetett volna mashogy is elni. Nem csak neki megszakadni.
2021. okt. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
13%

15: én kértem hogy ne legyen gyerek O akarta.


És tenyleg kemény dolog, most is éppen úton van a konditerem felé ahol a maganedzo várja 7600 ft-os óra díjért hogy edzegessenek.


De sajnálom :) különben kértem hogy menjen el dolgozni és én intézem a gyerekeket, de nem akarja.

2021. okt. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
59%

Gondolom az anyós is felnevelte a saját gyerekeit munka mellett, így nem igazán érti, hogy te miért nem tudod ezt megcsinálni. Az is benne van, hogy azt látja a fia dolgozik, te meg otthon vagy, miközben a gyerekek óvodában vannak.


Teljesen érthető a reakciója.


Az én párom sem dolgozik elég az én fizetésem, és az anyám kifejezetten mérges emiatt.


Megértem őt is, de nem foglalkozunk ezzel

2021. okt. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
91%
16, azert plusz 3 evrol van szó nem fel eletrol.ennyitol talan nem dol ossze a vilag. Az is lehet hogy most 3 evet gondolnak, aztan 1- 2 ev mulva meg mar visszamegy, vagy jon egy jó munkalehetoseg..sose tudni. Amugy en ugy tudom ikrekkel 6 eves korukig jar a gyed. De lehet en tudom rosszul. De vegul is mindegy, ha beut valami sz.r az eletben akkor ugyis az uj helyzethez kell alkalmazkodni.
2021. okt. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!