Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért jelent ez problémát a...

Miért jelent ez problémát a mamának? A pénzen kívül...

Figyelt kérdés

Párom 35,én 30.

Párom alapból jól keresett amikor megismertük egymást,most 10 évvel később szinte az 4x kapja meg.


Ikreim vannak,és mivel párom jól keress ezért megbeszélünk,hogy hiába kezdik el az óvodát a gyerekek,inkább itthon maradok még 3 évig és viszem a háztartást és a gyerekeket,nekem is könnyebb és a férjemnek is,hogy nem rohanásból áll az életük,jut idő mindenre-mindenkire, magunkra is,két pici mellett egyszerre, hát nem könnyű,de így igen.Most lettek óvodások a gyerekek, hát anyós finoman célozzgatott rá,hogy na és hogy állok a keresésben,milyen munkát találtam,nem is tudtam válaszolni, egyből megtette a férjem,hogy még nem fog majd egy kicsit később amikor a fiú elkezdik az iskolát.Anyós akkorát nyelt,hogy ez nem lehet igaz,miért engeded ezz meg neki..... Jól ki lett osztva a mama,hogy semmi köze hozzá, de mivel normálisan kérdezett és nem titok így válaszoltunk rá,a mi döntésünk volt. Csend volt egy darabig,úgy láttuk mama már nem foglalkozik ezzel.

A héten a kedved mama szétkürtőlte a rokonoknak,hogy én kihasználom a férjemnek a pénzét, fordítva sült el a dolog,rokonok csak kiröhögték,hogy persze mama 10 éve együtt vannak, lett hirtelen 2 gyerek...igen bizonyára a pénzre hajtok..senki nem vette komolyan és az anyós bedurcizott.


A kedves mamának miért fáj,hogy mi így döntöttünk,nem értem hol a probléma,tök érdekes egyik rokon se foglalkozik ezzel+ ők megértik teljesen elfogadják,nem is foglalkoznak vele.


Jó persze igen,mi dönthettünk volna úgy is,hogy vissza megyek dolgozni,de így lett és én nem látok benne problémát és ezért nem értem,hol ezzel a probléma,nem otthon ücsörögök.


2 gyereket reggel öltöztetni nem 2 perc elindulni az óvodába szintén nem 2 perc,én átmegyek a másik városba,mert falunk lakunk,nem 2 perc.

Bevásárolok, elintézek ezt azt nem 2 perc,hazaérek pihenek ...jajj bocsánat,hogy lemertem ülni 1 órára.Főzök,mosok, takarítók,ja a 2 gyerek után dupla annyi a szennyes...

Tudnám sorolni,de aki szülő ezt tudja mind.



2021. okt. 1. 05:50
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
95%

30!


Bakker, nyilván nem szó szerint kell elfelezni a tv-t, vagy az evőeszközt, hanem értékben azonosan.

2021. okt. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
89%

32!


Személyeskedsz, bunkoci?

Akkor most jól kapaszkodj meg: külföldön élek. Itt nálunk, amikor házasodtam, az azonnali, teljes házassági vagyonközösség volt a normális. Ez azt jelenti, hogy attol a pillanattól, hogy aláírtuk a házassági anyakönyvet, minden, ami az enyém volt, a férjemé is lett és minden, ami az övé volt, az enyém is lett. Így aztán attól a pillanattól az enyém a fél háza is. Xar, mi? Most nyilván a falat vered dühödben, hogy micsoda xar, kitartott nő vagyok. Igaz, egy szóval nem írtam, hogy én htb vagyok e, sőt, azt se tudtad eddig, hogy nő vagyok e. Bosszankodj kicsit. Aztán figyelj, mert most jön a lényeg. A férjem már a házasságkötésünk előtt is mondta, hogy itt ez a rendszer, de én úgy voltam vele, nyilván csak szorakozik, engem meg anynyira nem érdekelt, hogy utána nézzek. Pár evvel később, egy hitelugyintezesnel derült ki, hogy bizony, nem szórakozott. Az enyem a fél ház, a fél hitel, minden addigi és azutáni megtakarításának a fele is. Sőt, csak hogy még nehezebben tudd magad túltenni rajta, ha elvalunk és ő majd megnősül, élj az új életét, gyarapítja az új asszonnyal a vagyonát és meghal: én leszek az első örököse. Nem a gyerekek, nem az új asszony. Az első feleség. De ugyanigy a nyugdíjához is jogom lesz, életében a fele jár nekem, halála után az egész. És képzeld, anno ő tudta, hogy ez így lesz, mégsem volt ellene kifogása, mégsem akart házassági vagyonjogi szerződést. Sőt, akkor sem, amikor ez a szamomra is kiderult, pedig a hitelnél elmondták, utólag is megköthető, természetesen csak onnantól él és én mondtam is, hogy semmi kifogásom ellene.

De tudod, van aki szereti a párját, mindent megoszt vele és magasról xarik rad meg a többi vadidegen, mindent tudó, nagypofájú senkire, mert KÖZÖTÖK NINCS HOZZA.

2021. okt. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
95%
32: Mert persze még mindig a nők a hibásak, ezt már olvastuk párszor.
2021. okt. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
100%

33-as, melyik orszag ez?

Foleg az orokseg resz nagyon furcsa.

2021. okt. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
100%

35!


Hollandia. 2018 előtti házasságoknal ez volt az alap.

2021. okt. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 lizzi77 ***** válasza:
93%
Sz*rni más véleményére, ez csakis a kettőtök dolga. Anyósnál biztos minden a nyakába szakadt anno, meg ugye a tipikus magyar mentalitás:dögöljön már meg a szomszéd tehene is, neki se legyen jottányival sem jobb... Igenis, sokat számít, hogy mindenre van normálisan időd, nem kell rohanni folyton a dolgaitok után. Én inkább tanulnék egy jó szakmát addig, esetleg elkezdheted az leendő ügyfélkör kiépítést,vagy kapcsolatépítést,ha úgy gondoljátok, vagy szükség lesz rá, akkor ne a 0-ról kelljen indulni.
2021. okt. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
51%
6 év hiányozni fog még neked illetve érted nem fognak kapkodni munka adok ,max a férjecskédtöl kapsz egy mükörmös szalonhoz pénzt azt ott tudsz dolgozni .
2021. okt. 2. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
92%
Tudod ez a mindent Én irányítók Én kontrolálom te csak egy Nöcske vagy akí elvette az ő pici fiát.Jaj istenem az ő kicsi fiának mennyít kel dolgoznia még téged is tartson el.Ismerös bár nekem nem voltak ikreim csak 3 pici én is kihasználtam a nagy családos gyest és örökösen pofavágás volt.Nézd nem a mamíkával élsz nem fügtök tőle.Ha a férjed ki mer állni meledted neki nem probléma anyosnak beleszólni valója nincs.Alkalom attán meg kel neki mondani ha nem bír magával.
2021. okt. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
40%
38as míg 6 évig otthon voltál, legalább írni megtanulhattál volna:-D 5 percbe telt kibogarászni mit akartál írni. Megértem hogy otthon voltál, 5 osztállyal nem olyan könnyű munkát kapni.
2021. okt. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
94%
#39 Én nem szólnék be ilyen gyenge olvasási skillel.
2021. okt. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!