Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért jelent ez problémát a...

Miért jelent ez problémát a mamának? A pénzen kívül...

Figyelt kérdés

Párom 35,én 30.

Párom alapból jól keresett amikor megismertük egymást,most 10 évvel később szinte az 4x kapja meg.


Ikreim vannak,és mivel párom jól keress ezért megbeszélünk,hogy hiába kezdik el az óvodát a gyerekek,inkább itthon maradok még 3 évig és viszem a háztartást és a gyerekeket,nekem is könnyebb és a férjemnek is,hogy nem rohanásból áll az életük,jut idő mindenre-mindenkire, magunkra is,két pici mellett egyszerre, hát nem könnyű,de így igen.Most lettek óvodások a gyerekek, hát anyós finoman célozzgatott rá,hogy na és hogy állok a keresésben,milyen munkát találtam,nem is tudtam válaszolni, egyből megtette a férjem,hogy még nem fog majd egy kicsit később amikor a fiú elkezdik az iskolát.Anyós akkorát nyelt,hogy ez nem lehet igaz,miért engeded ezz meg neki..... Jól ki lett osztva a mama,hogy semmi köze hozzá, de mivel normálisan kérdezett és nem titok így válaszoltunk rá,a mi döntésünk volt. Csend volt egy darabig,úgy láttuk mama már nem foglalkozik ezzel.

A héten a kedved mama szétkürtőlte a rokonoknak,hogy én kihasználom a férjemnek a pénzét, fordítva sült el a dolog,rokonok csak kiröhögték,hogy persze mama 10 éve együtt vannak, lett hirtelen 2 gyerek...igen bizonyára a pénzre hajtok..senki nem vette komolyan és az anyós bedurcizott.


A kedves mamának miért fáj,hogy mi így döntöttünk,nem értem hol a probléma,tök érdekes egyik rokon se foglalkozik ezzel+ ők megértik teljesen elfogadják,nem is foglalkoznak vele.


Jó persze igen,mi dönthettünk volna úgy is,hogy vissza megyek dolgozni,de így lett és én nem látok benne problémát és ezért nem értem,hol ezzel a probléma,nem otthon ücsörögök.


2 gyereket reggel öltöztetni nem 2 perc elindulni az óvodába szintén nem 2 perc,én átmegyek a másik városba,mert falunk lakunk,nem 2 perc.

Bevásárolok, elintézek ezt azt nem 2 perc,hazaérek pihenek ...jajj bocsánat,hogy lemertem ülni 1 órára.Főzök,mosok, takarítók,ja a 2 gyerek után dupla annyi a szennyes...

Tudnám sorolni,de aki szülő ezt tudja mind.



2021. okt. 1. 05:50
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
98%
Mindig a kívülállóknak van problémája ezzel. Sosem értettem miért zavar másokat, hogy két felnőtt hogy éli az életét. Felnőttek. Külön élnek. Kepesek döntéseket hozni. Ha az a döntés, hogy a nő nem dolgozik, akkor annak oka van, olyan oka, amit ők megfelelőnek látnak. Onnantól mindegy, hogy 2 gyerek van, vagy 6, van e egyáltalán gyerek, egy kis lyukban laknak vagy 50 szobas villában. Ők igy dontottek.
2021. okt. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
13%
Gondolom naluk nem divat az ingyenélés...
2021. okt. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
71%

A legtöbb anyuka frászt kap, mikor a gyereke eltart egy másik felnőtt embert, mert a helyzetben mindig ott lebeg a kihasználás veszélye. Mert mi van ha elhagyod a fiát, és elbukja a több évi keresetének azt a részét, amit a te megélhetésedre költött.

A te oldaladról pedig ott a pofáraesés veszélye. Mert mi van ha a férjed elhagy, és ott maradsz a több évnyi GYES-től lecsórósodva.


Egyébként megértem az igényt, én is most megyek vissza dolgozni egy gyerek után, és még így is elég necces. Mert mindig legyen valaki, aki el tudja vinni, érte tud menni, szülőire jár, sütit süt a farsangra, meg a többi agymenés. A legtöbb munkahelyen nem olyan a munkaidő-beosztás, hogy egyáltalán óvodába tudd hordani a gyereket. Az enyém olyan - elég szarul is fizet. Munka után olyan napi négy-öt ébren töltött órám lesz itthon. Ebben főzzek, mosogassak, pakoljak, takarítsak, és legyen időm a gyerekkel törődni, szeretni. Hobbiról, aktív pihenésről álmodni sem merek, talán csak néha hétvégén, 1-2 lopott órát. Nehéz lesz, na.


Nektek kell tudni hogy vállaljátok-e a kockázatot. Ez így, hogy a férjed letisztázza az anyóssal, szerintem rendben van. Az túl nagy elvárás, hogy csak úgy megértse és egyetértsen. Túl szép lenne a világ, ha így működnének az emberek :). A legtöbb amit elvárhatsz, az az, hogy idővel beletörődik és csendben marad.


Azért ahogy majd alakulnak a dolgok a gyerekekkel, gondolkozz el rajta ha úgy adódik, hogy nem férne-e bele mégis egy részmunkaidő legalább.

2021. okt. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
100%

Van egy ilyen rossz szokásuk, ha ők végig csináltak valamit nehezebb verzióban, akkor te miért nem tudod? A hozzászólók között is van erre példa.

A nővéremék a második gyerekkel egy nagyobb lakásba költöztek, ott is pattogott az anyós, hogy minek, ő is egy egyszobás lakásban nevelt 3 gyereket.

Ha valakinek nem volt lehetősége jobbra, azon lovagol, hogy bezzeg ő így is végig csinálta, te is végig tudod!

Gondolom ettől jobban érzik magukat, vagy többnek, de közben ott az irigység..

2021. okt. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
85%
Gondolom ezt a tegnapi kitartott nős kérdés ihlette, ahol a kérdező belezavarodott a hazugságaiba.
2021. okt. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
81%
Tegnap még nem ikreid voltak. Találj ki jobbat.
2021. okt. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
84%

"Mert mi van ha elhagyod a fiát, és elbukja a több évi keresetének azt a részét, amit a te megélhetésedre költött."


He? A házasságban vagyonközösség van. Mi a jó eget bukna el pontosan? Ha az egyik fél 1 millát keres, a másik semmit, a közös jövedelem 1 milla. Ha az egyik 250ezret keres, a másik 750et, akkor is 1milla a közös.Ha mindkettő 500ezret, akkor is 1 milla. A kutyát nem érdekli válásnál, ki mennyit keresett, kivéve, ha van házassági vagyonjogi szerződés. Tehát ha Józsi azon aggódik, hoigy majd a Kati lelep, akkor kötnek egyet és a probléma megoldva. Jozsi meg a Kati anyjának ehhez nincs koze

2021. okt. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
89%

#27

Azért nem is annyira egyszerűen megy a dolog, hogy vagyonközösség van. Egy válásnál mindkét fél keresi az igazát és a pénzét, nagyon megy az egyezkedés, érvelés, veszekedés. A legritkább esetben törődnek bele abba, hogy "na jó, akkor mindenemnek a fele a tiéd", helyette összemarakodnak, hogy végülis kinek a pénzéből van a nagyképernyős TV meg a szekrénysor. Az anyós meg végképp nem fogja fejben ilyen papírforma-szerűen gondolni a dolgokat.


A nővérem is megkapta az anyósáéktól, mikor a férje elhagyta őt, meg a néhány éves nagyobbik és párhónapos kisebbik gyereküket egy másik nőért, hogy ne követeljen már tőle semmit, mert "hát milyen sokáig rátok keresett szegény", pedig a nővérem soha nem maradt otthon a sima gyesnél hosszabb ideig. Erre még a gyerekekre költött pénzt is sajnálták. Én is ki voltam akadva, de így működnek a "jaj a kisfiamnak elveszik a pénzét"-véranyukák.

2021. okt. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
78%

28!


De tökmindegy, hoyg összevesznek-e a tv-n, amíg hivatalosan bizony mindennek a fele jár. A novered anyosa meg ezek szerint egyrészt idióta, másrészt meg köze nincs hozza.

2021. okt. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
52%

#29

Nem láttam még olyanokat, akik az ágyneműt meg az evőeszközt is elfelezték... A végén valamilyen megegyezés jön ki a dologból.

2021. okt. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!