Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Az anyós megrendelte és ki is...

Az anyós megrendelte és ki is fizette az esküvői tortánkat a tudtunk nélkül. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Ma számolt be erről. Lefagytam.

Azt mondta én csak ne kíváncsiskodjak, majd meglátom. Tessék örülni.

Így már vissza se lehet mondani ha kifizette. Párom szerint kedves gesztus és túlreagálom.



2022. máj. 2. 11:06
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 101/127 anonim ***** válasza:
98%

Meg lehet csinálni, hogy nem eszik aki allergiás, de ha a jegyespár erre külön odafigyel, hogy kinek milyen allergiája van, és így adják le a rendeléseket, akkor had egyen már az ember, ha már egyszer meghívták a lagzira. Ne mondjátok már hogy normális belekontárkodni szülőként a gyermeked esküvőjébe, vagy más döntésébe!

Egyébként én se hallottam róla, hogy esküvőre tortát visznek ajándékba. Magyarország melyik részén van ilyen szokás?

2022. máj. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/127 anonim ***** válasza:
77%

Egyébként én se hallottam róla, hogy esküvőre tortát visznek ajándékba. Magyarország melyik részén van ilyen szokás?


Zalában, pl. Gyerekkorom óta mindenhova vittünk, mi is kaptunk 20-25 tortát. Szokás belőle adni lagzi végén a vendégeknek, süteménnyel együtt.

2022. máj. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/127 anonim ***** válasza:
95%
Én szerintem itt valami félreértés van. 102 te torta alatt mit értesz pontosan? Egy átlag nem esküvői torta minimális díszítéssel 6-8-10ezer forint. Nem beszélve róla, hogy milyen iszonyatos pazarlás 20-25 torta. Ha csak nem 500 fős a lagzi persze.
2022. máj. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/127 anonim ***** válasza:
94%

Esküvőszervezésben vagyok, szóval aktuális a téma. Én soha nem hallottam olyat hogy a vendégek tortát vittek volna az esküvőre, pedig voltam egy páron. Rokonságban volt olyan hogy anyám sütött ezt azt, de ennyi. És az meg volt beszélve, hogy mit. Nálunk ugyanígy lesz. Anyám és a nagynénik sütnek 1-1 tálca süteményt, a többi cukrászdából lesz rendelve. Megbeszéltem mindenkivel, hogy ki mit süt és ennyi. kéretlenül nem kell több.

Az meg hogy az anyós megrendelte az esküvői tortát, hát eszem megáll. Ráadásul úgy hogy el se mondja, honnan. Hát köszi, ilyen meglepiből inkább nem kérnék. Ha anyósom, vagy akár a saját anyám a tudtom nélkül rendelgetne valamit az esküvőmre, igenis kiakadnék.

2022. máj. 4. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/127 anonim ***** válasza:
100%
Na mi lett a tortával?
2022. máj. 4. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/127 anonim ***** válasza:
89%
Szegény kérdező csak feltett egy kérdést, itthagyott minket, hogy lenyugodjon, erre mire visszanéz, látja majd, hogy ideb.sztunk neki több, mint 100 választ :D csórikám
2022. máj. 4. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/127 anonim ***** válasza:
13%

Én szerintem itt valami félreértés van. 102 te torta alatt mit értesz pontosan?


Tortát, mert nem vagyok hülye.

Igen, ennyibe kerül. És? Akkor is szokás. És nem, nem pazarlás, mert nálunk szokás a vendégeknek süteményt csomagolni, amihez mindenki kapott tortát is.


Én soha nem hallottam olyat hogy a vendégek tortát vittek volna az esküvőre, pedig voltam egy páron.

Akkor gyere el Zalába...

2022. máj. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/127 anonim ***** válasza:
93%

Kedves gesztus akkor lett volna, ha felajalnlja, hogy valaszd ki a tortat es o kifizeti.


Nem donthet mas az ekuvorol, csak te es a parod.


Amugy hiaba fizette ki, a torta meg nincs keszen,ezert lemondhato es ha neked nem tetszik az a torta amit valasztott mondd is le. Ha esetleg nem kapa vissza a penzet, akkor igy jart

2022. máj. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/127 anonim ***** válasza:
89%

Utánajártam ennek a Zala megyei tortás sztorinak, sehol nem írják, hogy ajándékba tortát szoktak vinni az esküvőre. Sőt írják is, hogy mennyi a javasolt mennyiség, amennyiben nem kívánnak csomagolni a lagzi után.

Sőt, én is voltam zala megyében esküvőn, senki nem vitt ajándékba tortát. Sütemény lett csomagolva, mert annyit kért a jegyespár, hogy fogyasztani és csomagolni is tudjanak, de pluszba tortát nem kaptak.



108-as véleményét osztom!

2022. máj. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/127 anonim válasza:
89%

Lagziba tortát vinni kapcsán megvédeném a kommentelőt, aki ezt írta. Bács-Kiskun megye, nagyközség, jó 30 évvel ezelőtt (de lehet, hogy még 20 éve is) szokás volt, hogy a vendégek családonként 1 tortát vittek a lagziba. Ebéd végén (mert akkor még egész napos lagzik voltak, 10-kor kezdődtek, 2 sokfogásos étkezéssel) szolgálták fel a konyhások (akik rokonok, barátok voltak), minden tortát az adott család elé tettek le. A maradékot pedig a család vitte haza, nem osztotta szét az ifjú pár. Arra már nem emlékszem, hogy volt-e kifejezett esküvői torta, szerintem igen, csak az este jött.

(És az egész napos lakodalom idejéből maradt fenn, hogy a helybéliek még ma is hazamennek vacsora után átöltözni, mert régen még sokfelé voltak állatok, amiket el kellett este látni és hát nyilván átöltöztek utána. Az állatok elmaradtak, az öltözés maradt)

2022. máj. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!