Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Az anyós megrendelte és ki is...

Az anyós megrendelte és ki is fizette az esküvői tortánkat a tudtunk nélkül. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Ma számolt be erről. Lefagytam.

Azt mondta én csak ne kíváncsiskodjak, majd meglátom. Tessék örülni.

Így már vissza se lehet mondani ha kifizette. Párom szerint kedves gesztus és túlreagálom.



2022. máj. 2. 11:06
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 111/127 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk is ugyanez volt és még rádásul valami szar zug cukrászdába csináltatta és ehetetlen is volt. Minden vendég fujjolt rá, a fél torta ment a kukába a lagzi után. Őszintén... én örültem, hogy nem nekem kellett fizetni. Mert ezt leszámítva nagyjából minden én és a párom meg az én szüleim fizettek, anyósék meg csak a tortát.
2022. máj. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/127 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk is rendelt anyós. A lagzin a saját tortánkat vágtuk meg, arról van fotó, mi azt ettük azt kaptak a közel állóbb emberek. Az anyósom féle torta is ott volt félretolva, azt ette az ő rokonsága, meg a fotós, videós, a zenekar meg azt attuk a csatak részegeknek (volt aki délután 1-re úgy jött a templomba...)
2022. máj. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/127 anonim ***** válasza:
26%

Vasban is visznük/kaptunk tortát :)

És minőségit, cukrászdából, nem otthon sütöttet. Sőt, felénk pl divat a pörkölttorta (grillázs) is.

2022. máj. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/127 anonim ***** válasza:
90%

Felénk is divat, hogy tortát viszünk. Itt nincs klasszkis menyasszonyi torta, hanem a vendégek hozzák. általában egy család/1 torta. Ki milyet... van aki maga süti, van aki olcsóbbat, van aki minőségit. És az a szokás, azt eszed amit hoztál. De van aki kettőt hoz és az egyiket oda adja a párnak.... nekünk 22 tortánk volt. Kapott a fotós, a videós és minden zenekari tag egyet és hajnalban az étteremben a takarítónak is adtunk, meg a konyhalánynak akik jöttek be melózni


De még ígyis tele volt tortával a hűtő, 1 hétig azt ettük

2022. máj. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/127 anonim ***** válasza:
21%

112 Hogy ez mennyire tipikus, okádék viselkedés amit leirtál 🤮

De! SZERENCSÉRE te is leszel egyszer anyós 😁😎

2022. máj. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/127 anonim ***** válasza:
18%

115, mit vársz tőle? "azt attuk" :D

Annyi esze van, amennyi látszik.

2022. máj. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/127 anonim ***** válasza:
84%
113! Jól kereshettek vazsmenyében, ha grillázstortát visztek lagziba. Meg minőségit, nem otthon sütöttet, ahogy te fogalmazol.
2022. máj. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/127 anonim ***** válasza:
100%

Nem kedves gesztus! Velünk is hasonlóan járt el!


Az én anyósom is ajándékba kifizette a tortát. 45 ezerért csináltatott nekünk egy falusi nővel. Nem is tudom ismerőse volt e "cukrász" nő....

Én mondtam neki, hogy ahol lakunk, onnan szeretnék a cukrászdából mert azt ismerjük hogy finom (anyósom is tudta hogy ott jó mert mindig onnan rendelt) és ráfizetnénk mert onnan többe került volna. De ő nem volt hajlandó figyelembe venni minket! Nem érdekelte, csak hajtogatta hogy ő attól a nőtől akarja! Jó van.... Elmentünk megbeszélni milyen legyen. Én mutattam a nőnek képeket, hogy milyenek tetszenek. Erre velem olyan lekezelően beszélt mint aki direkt! Azt mondta milyen ódivatú tortákat mutattam neki - mert virágokat szerettem volna rá. De amilyen hangsúllyal ezt előadta. Hát kb 10 perc után úgy felhúzott, hogy levettem a kezem az egészről. Mondom majd a férjem meg anyósom megbeszéli mit akar magának, mert az én véleményem nem számított. Úgy tartottam számon, hogy az nem az én tortám. Csináljanak amit akarnak, nem érdekel milyen lesz. Meg is mondtam a férjemnek is, hogy anyád nem ajándékba szánta... csak hogy ő dönthesse el és DIREKT azért sem onnan ahonnan mi akartuk! Direkt!

Na oszt képzeld el egyik rokon szintén náluk csináltatott ugyan úgy a mi esküvőnkre egy normál tortát. S a lagzin amikor ennek a rokonnak a férje evett az általuk vitt tortából (de ő nem tudta, hogy azt ők vitték amúgy), hogy mennyire rossz! A nagy esküvői torta is amikor kiért, már rogyott össze az alja. Főzött sűrű krém volt benne ami minden volt csak nem oroszkrém... vanília puding. Igazából a épp hogy belekóstoltam, elment a kedvem tőle. Mindenki azt mondta még anyósom is, hogy nagyon szar volt! Persze facebookon agyonra kidícsérte a nőt, nyalt a nőnek! A háta mögött meg hogy mennyire szar ehetetlen volt...


Ha kedvességből tennék, rátok hagyta volna honnan milyet akartok, max ő is megmondja hogy ennyit szán rá nektek!

De neeeeem... Maguknak csináltatnak.

Az én anyósom az oltár előtt állt volna a fiával ha tehette volna. Egyátalán semmi öröm nem volt az arcán csak a kezét szoringatta kétségbe esett arccal. Velem egy fényképet nem csináltak, egyet sem! Csak megkért engem anyósom, hogy segítsek már neki feltenni a képeket netre. Persze rólam nem volt egy sem ugye, velem nem is fotózkodtak, csak magukkal. Annyira nem akarta, hogy rongáljam az oldalát, hogy mikor egyik kommentben lecseszték, hogy rólam hol van kép? Amit én feltettem, azt osztotta meg! Mindig is utáltak mert nem olyan vagyok mint ők. Végülis nem csodálkoztam a tortás dolgon sem. Ezek mind olyan direkt dolgok, hogy ne érezzem magam egy percig sem jól. Esküvő előtti napokban megláttam, hogy vezetéknévvel vagyok neki beírva a telefonba. 6 éve ismertük egymást akkor. Mondom ennyire idegennek tartasz? Azt mondta: most má családtag leszel! Mondom most 6 év után? Mitől lennék akkor jobban most családtag? Mert felveszem a fiad nevét??? A család nem ettől függ. Na ott átírta előttem menyemre! Menjen má! Írjon csak be maga a sátánnak bánom is én....

Tudom hányadán állunk, akkor is tudtam csak már nem érdekel így 10 év után már. Akkor még jobban bántott, mert képesek voltak az esküvőn is ignorálni csak azért is hogy érezzem a törődést. Csak nem tudom mit vártam tőlük, hogy majd pont aznap csoda történik és úgy viselkednek velem mint legalább egy jó ismerős....? Valahol igen. Hát kár volt. 🙃

2022. máj. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/127 anonim ***** válasza:
100%

Hiába keseregtek, hogy így anyós, meg úgy anyós. Ha nem akar kedvelni titeket, akkor ha fejre álltok sem fog.

Ott a tesóm pl., 30 évet töltött el a banya mellett rettegésben, hogy mit fog szólni ehhez-ahhoz, mibe fog megint belekötni, ahelyett, hogy elküldte volna a halál fszára időben. Megérte? Nem. Tavaly meghalt a boszorkány, azóta nyugodtabb az élete. De miért kellett ezt megvárni?

Én 2 év után meguntam a vén kváját. Leordítottam, azóta sem láttam(15 éve) szerencsére. Nem is hiányzik, és a gyereknek sem. Nincs szüksége ilyen hozzáállású vén banyára. A fia is leszarja az anyját, látja, hogy milyen. Neki sem hiányzik az állandó felesleges feszültség. Szóval, csak magatoknak csináljátok a felesleges idegeskedést olyan emberek miatt, akikkel semmit sem lehet kezdeni, az állandó megfelelési kényszeretek miatt. Nem kell mindig mindenáron megfelelni.

2022. máj. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/127 anonim ***** válasza:
100%
Végül mi lett? Kérdező?
2022. jún. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!