Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy lehetne erről leszoktatni...

Hogy lehetne erről leszoktatni őket?

Figyelt kérdés

Anyósomék ha jönnek mindig kér valamit anyósom(üdítő, kávé, süti stb) ami aztán persze nem kell, kibontatja és egy szem vagy egy korty után "jaj én ezt nem szeretem\más fajtát szeretek\túl erős ez a kávé\túl édes stb"

De ha meg nem veszünk elő semmit akkor az a baja vagy ha olyasmit kínálunk amit mi is eszünk épp tehát nem frissen nekik nyitjuk.. Már amikor pár hetes volt a gyerek is jött és szóvá tette hogy nincs főzve kávé? Nem sütöttem?!

Gyűlölöm a pazarlást és ezek mindig rajtunk is romlanak\száradnak mert nekem a tejfehérje mentes diéta miatt nem lehet, férjem nem szereti annyira és nem is egészséges egy egész zacskó teasüti vagy 1 liter gyümölcslé 1 személyre 😅

Valami ötlet?


2022. máj. 4. 09:06
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező, ne foglalkozz vele. Illik a vendég kedvére tenni, de a vendégnek meg nem illik ezzel visszaélni. Anyósod nagyon visszaél vele, innentől kukába az illemmel. Te megkínáltad, kapott inni, enni, innentől ha nem fogyasztja el, akkor az ő dolga, te vendéglátói kötelességeidnek eleget tettél.
2022. máj. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/65 anonim ***** válasza:
4%

30!


Nem olyat kért, legalábbis a kérdésből nem az jön le. Kért valamit, pl üdítőt. A kérdező adott neki colat, amit anyós nem szeret. Anyós a Fantat szereti.

2022. máj. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 anonim ***** válasza:
70%

Elöször is az anyós félig családtag, nem vendég!

Másrészt anyósnak az soha nem felel meg, ami éppen van, mindig extrát akar.

Harmadszor csak azért nem fözös le 4 személyes adag kávét, mert anyósnak nem jó a fél órávan korábbi, a többit meg önthetem ki.

A fönök - vagy egyéb vendég - meg meghívásra jön, akkor készülök rá, ez egész más helyzet.

2022. máj. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/65 anonim ***** válasza:
92%
Jézus 32, te csak trollkodsz ugye? Nyilván a kérdező szándékosan pazarolja a drága üdítőket, csak hogy szegény szerencsétlen anyós szomjan maradjon, majd ezután kérdést ír ki róla, hogy hogyan tudná anyóst leszoktatni a pazarlásról... Oké, egyértelmű, hogy te is csak kötözködni akarsz.
2022. máj. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/65 anonim ***** válasza:
66%
Én nem értem, mi a jó abban, ha az ember saját magát bosszantja. Ez egy hangyafingnyi probléma, veszel kicsi adagokat majd magadban már előre röhögsz, na, jön az öreglány hisztikélni. Nem lenne egyszerűbb?
2022. máj. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/65 A kérdező kommentje:

Ne értse félre senki, meg van kínálva, férjem elmondja mi van és abból választhat, azt bontjuk, nyilván nem vagyunk kisbolt, van 2-3 féle dolog.

Engem úgy neveltek hogy babás házhoz úgy menjek hogy ne várjak el semmit, mert ez nem rólam szól és a legelején őszintén azt se tudtam merre vagyok előre az éjszakázás mellett, nem hogy mi van a kamrában, túlélésre megyek a sebeimmel még mindig, főleg hogy csak én iszok kávét itthon, ha eljutok oda egyáltalán😄

2022. máj. 4. 10:31
 37/65 anonim ***** válasza:
4%

de ja vue érzésem van a kérdés olvastán.....

Hányszor volt már kiírva? :)))

2022. máj. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/65 anonim ***** válasza:
10%
K#rvajók ezek a kreténcsaládok :D
2022. máj. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/65 anonim ***** válasza:
93%

Én nagyon sokáig próbáltam megfelelni, ha jött 3 féle étel, sütemény, innivalók.


Azóta sem fogadott el, kotekszik velem, állandó az ellentét, a helyedben nem kedveznék, azt adnám ami épp van, nekem és a férjemnek megfelel.

2022. máj. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/65 anonim ***** válasza:
95%

"Engem úgy neveltek hogy babás házhoz úgy menjek hogy ne várjak el semmit, mert ez nem rólam szól"


Igen, kérdező, téged jól neveltek.

Én azon csodálkozom, hogy a férjed még nem kapta föl a vizet ezen. Én biztos már rég kiosztottam volna a saját szüleimet is, ha a feleségem nem akar konfrontálódni.

2022. máj. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!