Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy lehetne erről leszoktatni...

Hogy lehetne erről leszoktatni őket?

Figyelt kérdés

Anyósomék ha jönnek mindig kér valamit anyósom(üdítő, kávé, süti stb) ami aztán persze nem kell, kibontatja és egy szem vagy egy korty után "jaj én ezt nem szeretem\más fajtát szeretek\túl erős ez a kávé\túl édes stb"

De ha meg nem veszünk elő semmit akkor az a baja vagy ha olyasmit kínálunk amit mi is eszünk épp tehát nem frissen nekik nyitjuk.. Már amikor pár hetes volt a gyerek is jött és szóvá tette hogy nincs főzve kávé? Nem sütöttem?!

Gyűlölöm a pazarlást és ezek mindig rajtunk is romlanak\száradnak mert nekem a tejfehérje mentes diéta miatt nem lehet, férjem nem szereti annyira és nem is egészséges egy egész zacskó teasüti vagy 1 liter gyümölcslé 1 személyre 😅

Valami ötlet?


2022. máj. 4. 09:06
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 anonim ***** válasza:
89%
Nekem is a pici dobozos üdítő, a fémdobozos dán vajaskeksz (vesz, többit visszacsukod,friss marad )és a 3:1 nescafé (kistasakos) jutott az eszembe. Ez van, kéri, nem kéri?
2022. máj. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/65 anonim ***** válasza:
94%
Én simán visszakérdeznék, amikor rákezd, hogy "nincs főzve kávé? Nem sütöttél?" hogy "nahát anyuka, üres kézzel tetszett jönni vendégségbe?"
2022. máj. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/65 anonim ***** válasza:
84%

Mondjuk én még a kicsi dobozos üdítőnél is azt mondom, hogy ha kibontja, kitölti, mégsem kéri, mert "mégsem olyan",azért is kár. Nem vagyok fillérb....szó, de megvan az áruk azoknak is.

Azért is írtam, hogy szörp és szódavíz.

2022. máj. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/65 anonim ***** válasza:
93%

A bárom egyik barátnője ilyen...

Főzök neki kávét, elnyomok neki egy jó drága kapszulát, felönteti egy 2 deci tejjel egy bögrébe, belekörtyol és ott hagyja. De akármi mást öntök neki (vizet, üccsit) max a fél pohárral megissza és ott hagyja, de legtöbbször csak belenyal.

Aztán ha megkínálom valami "jahhj, mit azt nem szoktuk" "mi nem szeretjük azt" "mi másikat szoktunk"

mondtam a páromnak, hogy a kedves barátnőd ezzel azt adja tudtunkra, hogy ha legközelebb jön ezeket vegyed meg neki... amúgy drága dolgok, amiket mi egyáltalán nem szeretünk, fogyasztunk.... pofátlan f.sz.

Meg is mondtam a feleségemnek, még 1x ide ne hívja, ha itthon vagyok.

2022. máj. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/65 anonim ***** válasza:
88%

Sz@rnám le, nem bontanék fel neki semmit, vagy jó a bontott vagy így járt. “Ez van itthon, nem vásároltunk be Xy dolgot”.

Ha nem tetszik nem kell jönni.

Anyós látogatása amúgy nem vendégség, hogy készülni kelljen rá. Persze kávéval/innivaloval megkínálom de ennyi.

2022. máj. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/65 anonim ***** válasza:
92%
Hát én kiakadtam..anyós helyében nem hogy nem varnám el a kiszolgálást, hanem én vinnék valamit. Foleg kisbabás anyukának. Nekem valahogy nem a csaladom bacogtatasa a cel hanem hogy oromet szerezzek. Ezért kár látogatóba menni.
2022. máj. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/65 A kérdező kommentje:
15 percre laknak, mindig a heti 1 bevásárlás előtt jönnek erre.
2022. máj. 4. 21:29
 58/65 anonim ***** válasza:
64%
Legalább nem nyitja ki a konyhaszekrény ajtókat és iszik bele kérdezés nélkül minden üdítőbe...
2022. máj. 5. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/65 anonim ***** válasza:
91%
Én a harmadik után megmondtam volna, hogy bocsi, van csapvíz meg ropi és kész, menne bele a franc az ostoba játszmáiba. Hát meg a nagy ló...
2022. máj. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/65 anonim ***** válasza:
68%
Gondolom, ha a férjetek főnöke érkezne látogatóba, ugyanilyen vagányan állnátok hozzá. - ha a férjem főnöke játszmázna, akkor neki megmondanám, hogy többet ide fixen nem jön, hanem üljenek be egy kávéra valahová.
2022. máj. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!