Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy lehetne erről leszoktatni...

Hogy lehetne erről leszoktatni őket?

Figyelt kérdés

Anyósomék ha jönnek mindig kér valamit anyósom(üdítő, kávé, süti stb) ami aztán persze nem kell, kibontatja és egy szem vagy egy korty után "jaj én ezt nem szeretem\más fajtát szeretek\túl erős ez a kávé\túl édes stb"

De ha meg nem veszünk elő semmit akkor az a baja vagy ha olyasmit kínálunk amit mi is eszünk épp tehát nem frissen nekik nyitjuk.. Már amikor pár hetes volt a gyerek is jött és szóvá tette hogy nincs főzve kávé? Nem sütöttem?!

Gyűlölöm a pazarlást és ezek mindig rajtunk is romlanak\száradnak mert nekem a tejfehérje mentes diéta miatt nem lehet, férjem nem szereti annyira és nem is egészséges egy egész zacskó teasüti vagy 1 liter gyümölcslé 1 személyre 😅

Valami ötlet?


2022. máj. 4. 09:06
1 2 3 4 5 6 7
 61/65 anonim ***** válasza:
91%

Én a főnöknek is mondanám normálisan hogy bocsi de csak ez meg ez van itthon, lehet jelezném is hogy dehát ő maga kérte pont azt a dolgot amit utána nem evett/ivott meg.

Senkitől nem viselem el hogy engem b@szogasson a saját otthonomban, főleg nem ilyen rendszerességgel.

Amúgy anyós itt hetente betoppan, ez sehol sem vendégség vagy komolyabb látogatás. Ha épp semmi rágcsálnivaló nincs itthon és ásványvízzel tudom csak kínálni, hát az is benne van a pakliban.

Az meg hogy a kérdező miért nem süt… én sose sütök max karácsonykor mert nem szeretjük, nem fogok hetente ezzel dolgozni hogy anyós megegyen 2 szeletet vagy 2 db pogácsát.


De nyilván egyértelmű ki a hunyó itt. Én se járkálok át hetente senkihez, hogy aztán kiszolgáltassam magam és megjegyzést tegyek hogy amit adtak az nem jó…

2022. máj. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/65 anonim ***** válasza:
0%
Heti 1 pohár üdítő és 1 kv. Az komoly! És az mind a csapban köt ki. Bocsi kérdező, de mi lesz veled ha komoly problémát ad az élet?
2022. máj. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/65 anonim ***** válasza:
91%

Anyós közeledése a probléma, meg a játszmák. Nem az az egy pohár üdítő.

Én se viselnem el ha a saját otthonomban bosszantana valaki, pláne ha nem is én hívtam.

2022. máj. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/65 anonim ***** válasza:
88%
Velem 2x vagy 3x játszana ezt el aztán ha kérne nem kapna max egy pohár vizet és megmondanam, hogy ha nem tetszik a kabátot is raadom
2022. máj. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/65 anonim ***** válasza:
91%

#57

Nekem is ez volt, amikor 10-15 perc kocsira laktak tőlünk. Mindig csak betoppantak, soha nem telefonáltak.


Tudta, hogy mikor van éjszakás hetem, de olyankor mindig délelőtt jött át, mert otthon vagyok úgyis napközben.... és nyomta hosszan a csengőt, ami fel nem vert és be nem engedtem. Leült a konyhába, fosta a szót, csináltatott magának egy KV-ét és elment.

Pár hét után meguntam és bentre a lakásba tettem egy kapcsolót a csengő elé, amit lenyomtam amikor aludni akartam.... akkor elkezdett kiabálni az utcáról "Ferikééém, Ferii, hahó". Erre a füldugó volt a megoldás.

Apósom alapvetően jófej, de egy papucs, önálló gondolata nincs, anyósom magyarhangja.


Jelenleg 150km-re lakunk egymástól és havonta egyszer látom a pofáját.

2022. máj. 6. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!