Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tennétek ilyen családi...

Mit tennétek ilyen családi problema esetén?

Figyelt kérdés

Van egy gyermekem. Itt lakunk a férjem szüleinél, de mióta megszületett a babánk azóta mindenki más lett.

A házunk építés alatt van, de olyan mély fájdalom nekem ez ami itt megy nap mint nap, hogy már nem akarom megvárni míg a házunk kész lesz.

Ugyanis mindenkivel csak a harc megy. anyósom úgy érzi ő a gyerekem anyja, állandóan ossza az eszet, mindent sz.rul csinálok, és ha kérek valamit hogy "ezt nem így szeretném hogy legyen" már csak azért is provokál. A fia előtt a szent jó anyós szerepet mutatja meg úgy mindenki más előtt de velem 4szemközt nagyon gerinctelen és sok aljas húzása volt..

Apósom is állandóan okoskodik de nála többnyire ennyinél megáll a dolog.

Van egy nővére aki állandóan okosabb pedig még gyereke sincs.

A drága férjem meg állandóan azzal van ha mondom hogy költözzünk mert nem bírom nem egészséges nem normális ez hogy ennyien itt lakunk, akkor annyi a válasza hogy "hamarosan kész a ház" (ahaa jobb esetben 1 év..) "ezért küzdöttünk annyit hogy letaposs" vagy a kedvenc" ha van valami bajod anyámmal mond meg neki" .. hmmm

.. párszor próbáltam beszélni de az a baj, hogy semmi értelme.

Testvérem mondta költözhetek hozzá. De a férjem arra hivatkozik " szép testvér aki egy családot szét választ "

És hogy "mennyi anyagi hiany lenne ez" ....

Nagyon kiábránultam mindenkiből. Mennék innen hisz van lehetőség. De félek a következményektől. Félek hogy elvennék tőlem a picit. Egyébként van rendes GYED-em amiből egy városi albérletre is futná. A gyerekem megfelelően fejlődik boldog vidám . A férjem kérdés hogy jönne és szerintem nem is veszi komolyan hogy menni akarok de úgy gondolom az én életem úgy élem ahogy én akarom úgy érzem ennek a házasságnak vége.. így..

Nem tudtam hogy ennyire anyuci pici fia az én "lovagom" .


2022. máj. 8. 22:22
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen ezt a sok választ!

8as, A szüleim nem is tudnak a gyerekemről annyira nem beszélünk.. nem is ismerjük egymást. Eldobtak.


10es ,25 éves igen van testvére


Nehéz döntés. Ha valaki ilyenben dönt.. le a kalappal.

2022. máj. 8. 23:14
 12/66 anonim ***** válasza:
84%
11: Fú, nagyon fiatal... nem fog veled menni.:(
2022. máj. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 anonim ***** válasza:
90%
Költözés sürgősen. És nagyon gondold meg hogy a pasast megtartod-e, hisz nem áll melletted, leszarja hogy szenvedsz. Apának se fog szart se érni- az meg már kiderült hogy férjként hulladék.
2022. máj. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/66 anonim ***** válasza:
79%
A legkevésbé se nehéz döntés, sőt kifejezetten könnyű: ez az egyetlen lehetséges megoldás! Kötelező meglépni, akár holnap elkezdve az lakáskeresést. Rendkívül ostobán, felelőtlenül, család utáni sóvárgásból házasodtál az abszolút nem megfelelő emberrel, és ezt a hibát ki kell javítani azzal, hogy megszünteted az elhibázott házasságot. Nem a testvéredhez mész, mert akkor vele is megromlik a viszony, hanem önállóan albérletbe. A testvéredet tartogasd arra, hogy szükség esetén vigyázzon a kicsire. A gyereket, ha el tudod tartani, nem veszik el.
2022. máj. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 anonim ***** válasza:
31%

A tesódtól kérdezd meg, hogy a két gyerekre és a férjedre is vonatkozik-e a hívás, vagy csak rád, vagy kire?


Én a helyedben készítenék néhány felvételt, hogy hogy bunkóskodik az anyuka, amikor nincs ott, milyen kétszínűek... És megmondanám, hogy vagy kiáll melletted, mint a férjed, és következetesen melléd áll, megvéd, vagy költözöl, és dönthet, hogy jön-e veled, vagy az anyucit választja.

Első körben nem mutatnám meg a felvételt, kérdés, hogy hisz-e neked, vagy nem. Személyiségi jogot is sértene, de le van szarva. Ha úgy mutatod meg a férjednek, hogy megígéri, hogy nem mondja tovább, akkor vagy annyi, de ha tovább is mondja, és fel is jelentenek, akkor se lesz semmi. Viszont válóoknak remek, és annak is, hogy a gyereket nálad helyezze el a bíróság.


Ilyen kicsi korban a gyerek szerintem mindenképpen nálad helyezné el a gyámügy/bíróság a gyereket (még nem beszélünk válásról) a férjed viszont láthatná. Hogy ettől észbe kapna, és költöznétek, vagy válna, az egy másik kérdés.


Nem is értem, hogy merült fel benned más. Válás esetén meg a férj fizethetne tartásdíjat.

2022. máj. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 anonim ***** válasza:
10%

Tudom hogy le leszek pontozva, nem érdekel.

Nem tudom sok beképzelt válaszolónak miért magától értetődő, hogy ha az anyuka önszántából elköltözik, akkor önhatalmúlag viszi magával a gyereket is. Ez nem így működik (illetve tudom hogy sok helyen így működik, de ez egyáltalán nem normális). A gyerek nem az anyukáé, hanem mindkettőjüké.

Azt megértem hogy a kérdező és férje viszonya megromlott. De ez nem jogosítja fel arra, hogy a gyereket elszakítsa az apukájától. Nem a gyereket "bántják", vele semmi rosszat nem tett sem az apja sem az apjának a szülei. Legalábbis a kérdésben nincs ilyesmiről szó.

2022. máj. 9. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 anonim ***** válasza:
88%
én egyszerűen nem értem, miért kell rögtön lepulyázni. miért?
2022. máj. 9. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 anonim ***** válasza:
91%

#16 ezért is írtam, nem eszik ilyen forrón a kását, de 99%, hogy ő kapja a hivatalos engedélyt, szóval nála lesz. Ez azonban nem jelent kizárólagos felügyeleti jogot, hogy nem viheti el néha stb. csak azt, hogy vele lakik. De szerintem a férj észhez tér, ha látja, hogy a felesége komolyan gondolja, és tényleg nyomós oka van. Most kb. semmibe veszi, és tartok attól, hogy ha nem áll a sarkára az asszony, nem mutatja meg a belső tartását, erejét, akkor később se lesz tekintélye.


Normális esetekben ilyenkor mindig a gyermek rendezi le az anyját, nem annak férje, felesége.

2022. máj. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 anonim ***** válasza:
93%
14-esre hallgass! teljesen igaza van
2022. máj. 9. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 anonim ***** válasza:
84%
Jaj 16-os menj már az ájtatos dumáddal...válás után az apukák lelépnek, tojnak az alomra, jön az új nő és csinálnak másik almot. A régit meg elfelejtik!
2022. máj. 9. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!