Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek? (Anyós munkakerülő)

Mit tegyek? (Anyós munkakerülő)

Figyelt kérdés

Én 29F, barátnőm 28 éves.

Együtt vagyunk több mint 6 éve. Összeköltözni még nem tudtunk több okból kifolyólag, viszont most pár hónapon belül odaköltözhetne hozzám, de nem fog tudni mert az anyját el kell tartani. Anyukáját már az első pillanattól kezdve nem kedveltem, mert nem jövök ki vele meg nem dolgozik, hagyja hogy a lánya kidolgozza a belét és eltartsa. Arra hivatkozik anyós hogy Ő így meg úgy rosszul van, de egész napos csavargásra meg eldohányozni a pénzt van ereje, dolgozni nem. Állítólag próbált munkát keresni de sehova nem vették fel, okot nem tudunk hogy miért, de az a baj hogy ezekre a interjúkra is csak sok-sok piszkálás után ment el, azt sem tartom kizártnak hogy Ő intézi úgy hogy ne vegyék fel sehova. Ha nem piszkáljuk akkor nem is próbálkozik, szarik bele az egészbe. 7 éve otthon van és csavarog.


Ha tegyük fel hozzám költözne a barátnőm akkor mi lenne az anyjával? Küldözgetné a barátnőm a fizetésének xy százalékát hogy anyós lébecóljon? Sajnos barátnőmet ismerem, nem hagyná anyját cserben akármilyen mert az anyja, de azt sem várhatja el hogy együtt lakunk, közös jövőt kéne építenünk de mondjuk az ő zsebéből 80 ezer az anyjának megy egy hónapba amit magunkra kéne fordítani. A másik, ha babánk lesz Ő csak gyesen lesz, én meg nem fogom az anyjának küldeni a pénzt.


Mit tegyek? Segítsetek kérlek mert idegesít a dolog nagyon.



2022. jún. 20. 07:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/72 anonim ***** válasza:
78%
#12: nekem is egyből ez jött le... El is tűnt a kérdező, mint minden többi gumicsont-kérdésnél.. .
2022. jún. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/72 anonim ***** válasza:
87%
Ha ez mégsem kamu, akkor menekülj, ha a lány nem hajlandó menekülni a parazita anyjától....
2022. jún. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/72 anonim ***** válasza:
85%
"Kedves x néni! Két hónap múlva összeköltözünk a lányával, ezután nem fogja tudni anyagilag támogatni magát. Szeretném megkérni, keressen állást, itt van kettő lehetőség, ahová el tud menni. Nem szeretnénk ha utcára kerülne, de a továbbiakban ez így nem fog menni."
2022. jún. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/72 A kérdező kommentje:
Nem kamu kérdés, sajnos ez a valóság. Igen, együtt vagyunk mert szeretem, reménykedtem hogy majd változik valami, de minden maradt a régi. Egyik ok az anyós aki miatt nem tudtunk összeköltözni. Beszéltem már vele erről, azt mondta Ő sem akarja eltartani majd, de akármit mond nekem nagyon úgy tűnik hogy nem fogja az anyját pénz nélkül hagyni. Sokszor gondolkodtam már ezen mi lesz ennek így a vége, azért maradtam vele mert szeretem úgyanakkor tudom hogy ha nem állítja választás elé az anyját akkor zsákutca a kapcsolat, nekem nem kell az hogy elkelljen tartanom az anyját akit mellé még nem is szeretek. :( Szerethetem a barátnőm bármennyire ha ez nem változik akkor lépnem kell.:(
2022. jún. 20. 10:52
 25/72 anonim ***** válasza:
87%
Akkor ez a kapcsolat kuka, nem fog a lány sem változni, míg él a semmirekellő anyja el fogja tartani.
2022. jún. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/72 anonim ***** válasza:
88%

Unokatestvérem pontosan ilyen helyzetben van, ő most szakított. Ők is évek óta együtt voltak, a srác felvetette, hogy költözzenek össze. A csaj az anyjával él a 4 másik testvérével, akik dolgoznak és így öten eltartják anyukát, mert ott sem hajlandó dolgozni nagyon régóta.

Anyuka kétségbeesett, hogy kiesik egy kereset, így elkezdte érzelmileg zsarolni a lányát, meg mondta, hogy költözzön oda unokatesóm (nagyon jó fizetése van), és még örült is az ötletnek, hiszen plusz egy bevételforrás.

Szerencsére unokatesómnak volt esze, megmondta a lánynak, hogy ő nem az anyjával, meg a testvéreivel akar élni, hanem vele. Vagy jön vele és összeköltöznek végre, vagy legyen vége és majd esetleg szóljon, ha meggondolná magát. Csaj sírt, de csak nem ment, otthon maradt a mamival. Így most külön vannak.

Van egy olyan érzésem, hogy te is erre számíthatsz, de legalább több idődet nem pazarlod feleslegesen.

2022. jún. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/72 anonim ***** válasza:
81%

24: nincs egyetlen barátotok, rokona, tesója, senki sem, aki beszélni tudna a barátnőddel...?

Ez így kb. mission impossible.


Az anya egy parazita, lusta izé, akinek esze ágában sincs dolgozni. Hiszen eltartja a lánya.


De ha kényszerhelyzetbe kerülne, tuti elmenne... De így kényelemesebb neki....


Baj, ha ezt a barátnőd nem látja be.

2022. jún. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/72 anonim ***** válasza:
87%

Akkor vázoljuk fel a helyzetet.


Van egy "anyós", aki magához kihasználja a lányát, a lány, aki kihasználja a te türelmedet...


Oké, hogy szereted, de toxikus az anya, és az anya miatt toxikus a lány.


Én azt mondanám, hogy ez így nem jó, x ideig (mondjuk az év végéig) szeretnéd, ha rendezné a viszonyokat az anyjával, és hozzád költözne, mert nem tudsz tovább várni rá, komolyabb kapcsolatot szeretnél.


A rendezés lehet az, hogy már most megmondja az anyjának, hogy hamarosan elköltözik, és magáról kell gondoskodnia, találjon munkát, hagyja abba a bagót, stb.

Vizsgáltassa ki magát.

További lehetőség, hogy a szobát, amiben most a barátnőd él, szépen bérbe adja, abból is lesz egy kevéske.


A barátnőd meg ne adogasson neki pénzt, legyen ebben következetes, mert csak ki fogja használni. Eladhatja a lakást életjáradékért cserébe használati joggal terhelve, de akkor a barátnőd elesik az örökségtől, bár ahogy elnézem, előbb-utóbb úgyis elveszik.


Addig meg a lánya kezében az összes pénz, és semmi bagó, stb. és ha másból nem, ebből egyből érezni fogja, hogy komolyan bekeményített. Plusz elvárnám a helyében, hogy takarítson, csináljon mindent, mert akkor még kaját se kap.


Amúgy a lány addig is átjelentkezhetne hozzád, és ezt meg is mondhatná az anyjának, hogy már elkezdődött a folyamat. Aztán az önkormányzathoz meg mittudom én hova szaladni segélyért, de elsősorban munkáért.

2022. jún. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/72 anonim ***** válasza:
31%
Most az jön, hogy az anya meg a lány egy szobában laknak, albérletben, ezért nem adható ki.
2022. jún. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/72 anonim ***** válasza:
82%
A barátnődet kell döntési helyzetbe hozni.
2022. jún. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!