Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek? (Anyós munkakerülő)

Mit tegyek? (Anyós munkakerülő)

Figyelt kérdés

Én 29F, barátnőm 28 éves.

Együtt vagyunk több mint 6 éve. Összeköltözni még nem tudtunk több okból kifolyólag, viszont most pár hónapon belül odaköltözhetne hozzám, de nem fog tudni mert az anyját el kell tartani. Anyukáját már az első pillanattól kezdve nem kedveltem, mert nem jövök ki vele meg nem dolgozik, hagyja hogy a lánya kidolgozza a belét és eltartsa. Arra hivatkozik anyós hogy Ő így meg úgy rosszul van, de egész napos csavargásra meg eldohányozni a pénzt van ereje, dolgozni nem. Állítólag próbált munkát keresni de sehova nem vették fel, okot nem tudunk hogy miért, de az a baj hogy ezekre a interjúkra is csak sok-sok piszkálás után ment el, azt sem tartom kizártnak hogy Ő intézi úgy hogy ne vegyék fel sehova. Ha nem piszkáljuk akkor nem is próbálkozik, szarik bele az egészbe. 7 éve otthon van és csavarog.


Ha tegyük fel hozzám költözne a barátnőm akkor mi lenne az anyjával? Küldözgetné a barátnőm a fizetésének xy százalékát hogy anyós lébecóljon? Sajnos barátnőmet ismerem, nem hagyná anyját cserben akármilyen mert az anyja, de azt sem várhatja el hogy együtt lakunk, közös jövőt kéne építenünk de mondjuk az ő zsebéből 80 ezer az anyjának megy egy hónapba amit magunkra kéne fordítani. A másik, ha babánk lesz Ő csak gyesen lesz, én meg nem fogom az anyjának küldeni a pénzt.


Mit tegyek? Segítsetek kérlek mert idegesít a dolog nagyon.



2022. jún. 20. 07:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/72 anonim ***** válasza:
10%

Szerintem kész csoda, hogy 80 rugóból kijön a mama minden szenvedélyével együtt. Nálunk ez két nagyobb bevásárlás és nyista.


Ha csavarogni jár a mama, akkor annyira lusta nem lehet. :D


Azt meg nem tudhatjuk, hogy az ilyen "csavargások" alatt nem-e éppen munkát keres. Csak az van, amit a kérdező állít, ő meg gondolom, nem követi mindenhová vagy igen?


Én például egyáltalán nem örülnék, ha a lányomnak olyan pasija lenne, akinek gondot okoz a pénz és aki csak krogatja évek óta a háta mögött meg már a szakítást fontolgatja.


Azért az a 6 év már a csaj legszebb éveiből is elment.


A kérdező majd ráun az egészre, aztán kalap-kabát.


Én igazából a lányt sajnálom az egész történetben, mert nem ezt érdemelné.

2022. jún. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/72 anonim ***** válasza:
87%
Fú, most olvasom, hogy hat éve járnak, és még mindig nem költöztek össze... hát ez tényleg ciki. Bizony, menni kéne együtt. Anyu meg gondoskodjon magáról.
2022. jún. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/72 anonim ***** válasza:
84%
A lány is érezhetné hogy ez gáz. Miért nem ülteti le az anyját és beszéli át vele az anyagiakat? Tudod miért utolsó? Mert nem érzi gáznak! Természetes hogy eltartja a hülye anyját.
2022. jún. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/72 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem teljesen természetes, hogy az ember segít a szüleinek AKÁRMEDDIG és elszomorító, hogy manapság ez ciki! :(
2022. jún. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/72 anonim ***** válasza:
91%

44: na kíváncsi lennék, te mit csinálnál, ha a dolgozni NEM AKARÓ anyádat kéne eltartani - és pl. a meglévő három-négy gyereked ezért hiányt szenvedne.....


Azt kell segíteni, aki önhibáján kívül nehéz helyzetbe kerül.

De azt marhára nem, aki parazitaként nem hajalndó dolgozni....

2022. jún. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/72 anonim ***** válasza:
86%
44-es, én is eltartom a 86 éves apámat, aki ledolgozott egy életet és engem egyedül felnevelt. Egy ilyen léhűtő, lusta, cigis anyát biztos nem tartanék.
2022. jún. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/72 anonim ***** válasza:
83%

44: akkor vázolj fel egy modellt.


A jelen esetben arra köteleznéd a lányt, hogy ne alapítson családot, hanem holtáig tartsa el a dolgozni nem akaró anyját.


És mi lesz a lánnyal, ha ő - pl. egy betegség, vagy más során - majd eltartásra szorul...??? Nem lesz megtakarított fillérje se, hiszen a bagós anyjára kellett költenie...

2022. jún. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/72 anonim ***** válasza:
24%

Kérdező!


A mama nem az anyósod, hiszen nem vagy házas.

A barátnőd, mivel dolgozik, így nem csak gyesre lesz jogosult.


De mindkettőtök érdekében: inkább ne!


Szegény gyereknek szerető családra van/lenne szüksége és nyugodt háttérre.

2022. jún. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/72 anonim ***** válasza:
84%

Beszélned kell a barátnőddel, és nagyon határozottan.

Nem az a gond, hogy segít, hanem az, hogy hogyan. Költözzön át hozzád.

Beszéljen az anyjával, vigye pszichológushoz, van tb. kattantsa le a bagóról, ne adjon a kezébe pénzt.


Segítsen állást keresni neki, és legyen megmondva, hogy lassan a számlákat sem fogjátok fizetni, mert gyerekvállalásra kell. Gondoskodjon magáról.


Készítsd fel, hogy lesz mindenféle érzelmi zsarolás, áskálódás, és a többi, de ne foglalkozzon vele.


Előtte persze írasson meghatalmazást a lánya a közműveknél stb. hogy érdeklődni tudjon, hogy mennyire fizeti az anyós, ill. ha nagyon muszáj, akkor be tudjon avatkozni az anyja tudta nélkül, hogy ne kapcsolják le a villanyt, de azért nehogy már a teljes fizú rámenjen.


Aztán igen, lehet hogy valakinek kiad egy szobát.


Látogathatja is, de azért szakadjon már le a mamáról.


Ez egyébként elég ügyes trükk, de akkor sem kell bedőlni.

2022. jún. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/72 anonim ***** válasza:
12%

Mi is szegények voltunk, de ahol négynek jutott, ott jutott az ötödiknek is.


Teljesen mind1, hogy milyen, de az embernek akkor is az anyja az anyja és egy normális lelkületű gyerek nem fogja hagyni éhen halni a szeretteit.


És nem várható el, hogy a kérdező szabja meg, hogy a barátnője mire költse a pénzét. Ő szereti az anyját és ez becsülendő - pláne a körülmények fényében.


Ez a kiírás semmi másra nem volt jó, mint arra, hogy a mamából élősködő szörnyeteget csináljon, a kérdezőből meg mártírt, miközben a lány az igazi áldozat.

2022. jún. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!