Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek? (Anyós munkakerülő)

Mit tegyek? (Anyós munkakerülő)

Figyelt kérdés

Én 29F, barátnőm 28 éves.

Együtt vagyunk több mint 6 éve. Összeköltözni még nem tudtunk több okból kifolyólag, viszont most pár hónapon belül odaköltözhetne hozzám, de nem fog tudni mert az anyját el kell tartani. Anyukáját már az első pillanattól kezdve nem kedveltem, mert nem jövök ki vele meg nem dolgozik, hagyja hogy a lánya kidolgozza a belét és eltartsa. Arra hivatkozik anyós hogy Ő így meg úgy rosszul van, de egész napos csavargásra meg eldohányozni a pénzt van ereje, dolgozni nem. Állítólag próbált munkát keresni de sehova nem vették fel, okot nem tudunk hogy miért, de az a baj hogy ezekre a interjúkra is csak sok-sok piszkálás után ment el, azt sem tartom kizártnak hogy Ő intézi úgy hogy ne vegyék fel sehova. Ha nem piszkáljuk akkor nem is próbálkozik, szarik bele az egészbe. 7 éve otthon van és csavarog.


Ha tegyük fel hozzám költözne a barátnőm akkor mi lenne az anyjával? Küldözgetné a barátnőm a fizetésének xy százalékát hogy anyós lébecóljon? Sajnos barátnőmet ismerem, nem hagyná anyját cserben akármilyen mert az anyja, de azt sem várhatja el hogy együtt lakunk, közös jövőt kéne építenünk de mondjuk az ő zsebéből 80 ezer az anyjának megy egy hónapba amit magunkra kéne fordítani. A másik, ha babánk lesz Ő csak gyesen lesz, én meg nem fogom az anyjának küldeni a pénzt.


Mit tegyek? Segítsetek kérlek mert idegesít a dolog nagyon.



2022. jún. 20. 07:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/72 anonim ***** válasza:
83%

#50 igazad van, nem dönthet arról. De arról igen, hogy össze akar-e költözni, és ha igen, akkor a közös háztartásban már van némi beleszólása, tehát... valahol mégiscsak.


Hogy egyszeri harmincezret elkölt valamire, a nő, mert megtetszik, az tényleg ne legyen téma, de ha a közös keresetük 40%-át havi szinten rendszeresen elszórja, akkor lehet egy-két szava neki is.


Na de most már csak ismételgetem magam, leállok a kérdés követéséről

2022. jún. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/72 anonim ***** válasza:
78%

Mit tegyél?


Ha szereted a lányt, akkor elfogadni a körülményeket, ha eddig változtatni nem tudtál rajta. 6 év alatt azért már kiderült.


Na, de tényleg szereted?


Vele akarod leélni az életedet?


Csak a pénz a valódi akadály?


Ha jönne egy jobb kapcsolati lehetőség, simán váltanál?


Ha halálosan szerelmes vagy a barátnődbe, akkor viszont miért nem vetted még el?


Mi van, ha a mama meg a pénz csak kifogás?


Te tudod belül mindenre a választ.

2022. jún. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/72 anonim ***** válasza:
35%

"az ő zsebéből 80 ezer az anyjának megy egy hónapba amit magunkra kéne fordítani."


Tegyük fel, hogy azt a pénzt nem a mamának adja, hanem közösen elköltitek:

elmentek wellnessezni, talán moziba vagy autóra gyűjtötök, megeszitek stb.


Szerinted a barátnőd, aki ilyen lelkiismeretes/rendes, tudná veled mindezen pluszt nyugodtan élvezni, miközben az anyja esetleg hajléktalan?


És ha a te anyukáddal történne valami, hasonló helyzetben te milyen társnak örülnél jobban?


Szeretnéd, ha a párod pénzéhes lenne és hátat fordítana?


Egy családtag segítése, eltartása pénz elszórásának számít?


Sajnos a mai világban az ember nem sokat ér, csupán a kényelem számít.


De lehet-e úgy boldogan élni, hogy közben a másik boldogtalan?

2022. jún. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/72 anonim ***** válasza:
88%

53: miért pont a wellnest hozod elő....?


Miért nem pl. a lakásra spórolást? A továbbképzéseket, esetleg nyelvtanulást... Csupa olyan dolog, ami később hozza vissza az árát...


Lehet, hogy te wellnessezni jársz havi 80-ból, de hidd el, hogy a többség a napi megélhetésére költi.

2022. jún. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/72 anonim ***** válasza:
12%

A szeretet hiánya és az egoizmus tetten érhető ebben a fórumban is.


Nem mindenki képes a másik ember hajléktalansága árán karriert építeni és hasznos válaszok helyett a másik hozzászólóval személyeskedni, annak szavait kiforgatni, lejáratni.


Szomorú világot élünk és remélem, hogy a kérdező barátnője talál magának egy igazi társat, akivel nem lesznek megélhetési gondjaik a kérdező pedig egy pénzes anyóst, akivel nem lesznek problémái.


A nyelvtanulásról, önképzésről meg csak annyit, hogy minden fent van az interneten és aki akar, az tud tanulni anélkül is, hogy az anyjának hátat kellene fordítania. Sőt! Sok esetben még hasznosabb dolgokat is kaphat, mint fizetős iskolákban.


Szívből kívánom, hogy az itt fröcsögőkből soha ne legyen rászoruló szülő!


A kérdező minden infót megkapott és remélhetőleg ki tudja majd szelektálni a segítő szándékú, hasznos válaszokat a frusztráltak közül.


Remélem, jó döntést fog hozni.


Szép estét!

2022. jún. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/72 anonim ***** válasza:
80%
Mitől is rászoruló? Mert eldohányzik egy vagyont, és egész nap lébecol? Nem mozgássérült, mászkálást bírja. Nem is szellemi beteg.
2022. jún. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/72 anonim ***** válasza:
76%

Itt a másik parazita szülő... Aki a szeretője pártjára áll, mikor az mocskolja a lányát - most meg oda akar cuccolni szeretőstül...

Miért is kéne befogadni egy ilyen apát? aki ötvenix éves korára egy fillér megtakarítás nélkül van, és luxusluvnyaként tartja otthon "háztartást vezetni" a barátnőjét... .


https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..

2022. jún. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/72 anonim ***** válasza:
76%
55: tuti, hogy belőlem nem lesz ilyen parazita szülő! Egyrészt mert világ életemben dolgoztam, és van megtakarításom - másrészt előbb harapnám le a saját kezemet, mintsem a gyerekemet kényszerítsem arra, hogy eltartson.
2022. jún. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/72 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok kijózanító, megerősítő válaszaitokat! Tudom mennyire gáz hogy még nem költöztünk össze ennyi idő után. :( Sajnos az anyja miatt elsősorban, mert a lánya nem tud előrébblépni miatta, mert el kell tartani. Próbáltam vele beszélni már arról hogy gondolkodott l-e a jövőről hogy mi lesz az anyjával ha nekünk mondjuk családunk lesz, a saját gyerekünktől "vegyük" el a pénzt amit mondjuk a ruhájára költenénk mert az anyját el kell tartani? Nyugdíjat sem fog kapni, előző válaszomba már írtam. Erre azt a választ kaptam hogy Ő sem akarná eltartani az anyját, de mivel ismerem őt, elfogja tartani mert az anyja, akkoris ha egy melókerülő:/ Úgyanakkor így nem tudom mit gondol, ez így menni fog? Nem tudom melyik férfi vállalná ezt be. Egészen más lenne a helyzet ha az anyja rokkant lenne vagy ilyesmi és emiatt nem dolgozik mert nem tud, de itt nem ez van. Állítólag rosszul van, meg nem érzi jól magát, bizsereg a lába meg van nála valami erős "szívdobogás" meg mittudomén, ilyeneket mond. Érdekes, ha a tünetei fenn állnak akkor a csavargásra meg egyebekre miért van energia, dolgozni mondjuk miért nincs? Az ok amiért még nem léptem, mert szeretem a lányt nagyon, reménykedtem majd változik a dolog, beszélt annyával már hogy húzzon el a francba dolgozni de ez már több mint másfél éve,azóta se melózik. Összesen kb 7-8 éve ha nem több. A melókeresés meg sosem ment neki, mindig álítólag elutasították meg nem vették fel a telefont ilyenek. Nem tudom hogy vázoljam fel a barátnőmnek hogy ez nem fog menni, mert k*rva nehéz ezzel eléállnom, de ha nem akarok a további életem úgy élni hogy megrövidítik a pénztárcát kénytelen leszek elé állni és elvállni. Köszönöm nektek a sok választ mégegyszer, sokat jelent hogy adtok erőt nekem. :)
2022. jún. 20. 18:34
 60/72 anonim ***** válasza:
74%
59: ez a "nem vették fel a telefont" a tipikus kifogásgyáros mentegetőzés... Tuti, hogy fel sem hívta őket.
2022. jún. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!