Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek? (Anyós munkakerülő)

Mit tegyek? (Anyós munkakerülő)

Figyelt kérdés

Én 29F, barátnőm 28 éves.

Együtt vagyunk több mint 6 éve. Összeköltözni még nem tudtunk több okból kifolyólag, viszont most pár hónapon belül odaköltözhetne hozzám, de nem fog tudni mert az anyját el kell tartani. Anyukáját már az első pillanattól kezdve nem kedveltem, mert nem jövök ki vele meg nem dolgozik, hagyja hogy a lánya kidolgozza a belét és eltartsa. Arra hivatkozik anyós hogy Ő így meg úgy rosszul van, de egész napos csavargásra meg eldohányozni a pénzt van ereje, dolgozni nem. Állítólag próbált munkát keresni de sehova nem vették fel, okot nem tudunk hogy miért, de az a baj hogy ezekre a interjúkra is csak sok-sok piszkálás után ment el, azt sem tartom kizártnak hogy Ő intézi úgy hogy ne vegyék fel sehova. Ha nem piszkáljuk akkor nem is próbálkozik, szarik bele az egészbe. 7 éve otthon van és csavarog.


Ha tegyük fel hozzám költözne a barátnőm akkor mi lenne az anyjával? Küldözgetné a barátnőm a fizetésének xy százalékát hogy anyós lébecóljon? Sajnos barátnőmet ismerem, nem hagyná anyját cserben akármilyen mert az anyja, de azt sem várhatja el hogy együtt lakunk, közös jövőt kéne építenünk de mondjuk az ő zsebéből 80 ezer az anyjának megy egy hónapba amit magunkra kéne fordítani. A másik, ha babánk lesz Ő csak gyesen lesz, én meg nem fogom az anyjának küldeni a pénzt.


Mit tegyek? Segítsetek kérlek mert idegesít a dolog nagyon.



2022. jún. 20. 07:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/72 anonim ***** válasza:
91%
A lány mindenképpen adogatni fog az anyjának pénzt, csak előled eltitkolva.
2022. jún. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/72 anonim ***** válasza:
89%

Itt az van, hogy senki se dönt, csak mindenki sodródik.


Anyós nem dönt.

Lány nem dönt.

Te nem döntesz.


Szerinted mi lesz ebből a kapcsolatból?


Ideje lenne egy jó kis beszélgetésbe fogni a pároddal, hogy mennyire komoly ez a részéről.

2022. jún. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/72 anonim ***** válasza:
12%
Meg kellene hallgatni a másik oldalt is.
2022. jún. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/72 anonim ***** válasza:
90%
Ha anyóssal leülnétek beszélni, megjósolom, az lesz, hogy anyós sír, zokog, hisztizik, hogy te bántod őt, meg is akar halni, ő beteg, és még te is szembe akarod fordítani a lányával...
2022. jún. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/72 anonim ***** válasza:
89%
Megszületett a kérdés párja most, ahol a fiától szedi el az anyós a pénzt és a női pár jajgat ezen.
2022. jún. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/72 anonim ***** válasza:
81%

Elpazaroltál 6 évet, ez a csaj sose lesz egyenesben, mással már 2-3 év után összeköltöztél volna, mostanra meg lehet jönne már a gyerek is.


Én kidobnám a csajt.

2022. jún. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/72 anonim ***** válasza:
91%
Itt a kérdés párja, beszélgessetek, kérdezők: https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__anyos-ap..
2022. jún. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/72 anonim ***** válasza:
84%
Sajnos családon belül ismerek olyat, aki szintén ilyen helyzetben van, csak ő külföldön dolgozik, abból a pénzből kicsit könnyebb megoldania az egyébként semmirekellő, 30 egynéhány ezer Ft-os szociális járadékon tengődő, nyomorék anyja támogatását. Az se nyugdíjas még, de már évekkel ezelőtt se helyezkedett el, amilyen fizikai állapotban meg most van, már nem is fog. Szóval vagy nézi, ahogy éhen hal, vagy ad neki havonta. Ő is tudná máshova tenni, de ez van, mégiscsak az anyja... Úgyhogy én megértem, hogy van az a helyzet, amikor nem tud/lehet nemet mondani. Neki. Neked még van választási lehetőséged, hogy ezzel kalkulálva vele maradsz, vagy más után nézel. Biztosan nehéz a döntés, de bizonyos élethelyzetben már nemcsak a nagy szerelem, hanem egyéb körülmények is számítanak, mint a családi háttér. Nem mindenki teheti meg, hogy anyósra (is) keressen, mert őrül, ha egyről a kettőre jut, és nem lehetsz biztos benne, hogy nem él még vagy 20 évig... Most addig élj úgy, hogy állandóan azt méricskéld minden hónapban, hogy ha nem menne el ez az x ezer Ft anyósra, akkor most épp nyaralhatnátok/lenne jobb autó/telne erre-arra?
2022. jún. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/72 anonim ***** válasza:
10%

Kedves Kérdező!


Én egy másik nézőpontból közelítem meg a dolgot.


A lányt ki nevelte fel és ki tartotta el, amíg nem kezdett el dolgozni?


Csak a szülőnek van kötelessége a gyerek felé, visszafelé már undorító és megvetendő dolog támogatni, szükség esetén eltartani a szülőt a saját gyerekének?


Szerinted a munkáltató kit vesz fel hamarabb akárcsak takarítani is:

a 20 éves dekoratív csajt vagy az 56 éves mamit?


Elkeseredettségben van-e joga az embernek lerobbanni és szenvedélybeteggé válni?


Ha te már 6 éve úgy használod a barátnődet, hogy csak meghúzod, de még nem vetted el, és már 6 éve tudod, hogy ez a helyzet, de mégis húzod-halasztod, nem érzed úgy, hogy te sem vagy fer vele szemben?


Arra gondoltál már, hogy az anyja támogatásának kritizálása helyett inkább a saját karriereddel foglalkozz, hogy ne szorulj rá a barátnőd keresetére és ne érintsen téged ennyire mélyen anyagilag, hogy nem elég a fizetésed?


Jobban örülnél, ha inkább elbulizná azt a pénzt vagy hagyná megrohadni az anyját?


Segítettél már az anyukájának álláshoz jutni?


Te mivel járultál hozzá a helyzet kialakulásához vagy megváltoztatásához?


Szerintem érdemes lenne elgondolkodni is, mielőtt a "semmirekellő" mamát virtuálisan felakasztjátok....

2022. jún. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/72 anonim ***** válasza:
86%

#39: már ne is haragudj, de ha valaki annyira beteg, hogy nem tud dolgozni, az miért dohányzik, miért csavarog a városban..??


Nem jön le neked, hogy az anyuka egy lusta némber...??? parazitaként rátelepszik a lányára.


Segíteni munkához jutni egy kifogásgyárosnak....???

Ezer dolgot felsorolna a "kedves" mama, hogy miért nem jó neki az ajánlott munka.... Ismerem a fajtáját.


Senki nem akasztja fel a mamát.


Ha önhibáján kívül került volna - ÁTMENETILEG - nehéz helyzetbe, teljesen magától értetődő, hogy segít rajta a gyerek.


De amikor eszébe sincs munkát keresni, és eltartatja magát a gyerekével - ez nagyon nincs rendben.

2022. jún. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!