Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A barátnőm apja nem kellene...

A barátnőm apja nem kellene kifizesse a motoromat?

Figyelt kérdés

Még csak 5hónapja ismerem és odaadtam neki a motorom, hogy próbálja ki. Előtte soha nem motorozott, de mindent megmutattam neki, hol vannak a kezelőszervek stb. Az első kanyarban elesett, egyszerűen belehajtott az árokba. Szerencsére lassan ment és nem sérült meg, de a motor kicsit összetört. (Triumph Street triple 675) Én magam javítottam és új helyett bontott alkatrészt vettem, de így is 650euróba került.. Ma lett kész, 3hétig használni sem tudtam, és eddig nem ajánlotta fel, hogy kifizeti.

Tudom, hogy nem lett volna szabad odaadom, de nem egy jelentéktelen összegről van szó és örülnék ha legalább a felét kifizetné. Kérnem kellene tőle, vagy várjak hátha felajánlja magától?



2022. jún. 23. 19:35
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
88%
Igen, illene felajánlania, hogy fizeti.
2022. jún. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
92%
Mondanám neki, hogy vettem alkatrészeket, magam javítottam, x euróba került. Úgy gondolom, felezzük meg a költségeket. (ha akarta volna, magától momdta volna, hogy fizeti)
2022. jún. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
82%
Odaadsz egy 100lóerős motort egy full kezdőnek? Tudod, hogy ez minősített bűncselekmény? Örülj, hogy az élete nem szárad a lelkeden és inkább maradj csöndben.
2022. jún. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
81%
Mondhatni mondhatod neki.Lehet hogy pénzt nem tudsz tőle szerezni,de tapasztalatot legalább már szereztél róla,hogy milyen ember is ő.És a továbbiakban te is így állsz majd őhozzá,ha anyagi dolgok kerülnének szóba.
2022. jún. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
83%
Te hibád hogy odaadtad neki
2022. jún. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
87%
Egyúttal önként be is fizethetnéd büntetésként. Ritka felelőtlen vagy. Örülj, hogy ennyivel megúsztad.
2022. jún. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
14%
Nem kéne hogy kifizesse. Tudtad hogy nem motorozott a csaj, mégis odaadtad neki. Csak és kizárólag a saját ostobaságodnak köszönheted azt ami történt. Kérte egyáltalán a csaj hogy add oda a motort, vagy te erőltetted hogy próbálja ki? Amúgy meg: ha csávózni elég nagy a csaj, a diákmunkához is az. Fizesse meg ő maga a kárt amit okozott.
2022. jún. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
26%

#6 Oszt mégis mitől büdösek? Azt ugye tudod hogy manapság nem a Simson, az Etz meg a Czetka jawa jelenti a motorozást?

"A létező legcélszerűtlenebb eszköz" Nekem egész jól funkcionált évekig munkába járni 2.5 literes fogyasztással és nem mellesleg, dugóban is 15 perces menetidővel...

Autóból is van "hangos meg büdös" autókban is ülnek idióták, ugyanúgy mint motoron.🤷‍♂️

2022. jún. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
95%

Jah, kérdező: Hülye vagy hogy odaadtad..

Igazad van, úgy lenne normális ha kifizetné magától, de mégis mit vársz, az normális, aki mindenféle tapasztalat nélkül nagy motorra akar ülni? Jó, mondjuk te sem vagy az, hisz odaadtad.

2022. jún. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 A kérdező kommentje:
Talán kicsit félreérthetően magyaráztam. Tehát nem a barátnőm esett el, hanem az APJA. Nem is én ajánlottam, hanem ő kérte, én pedig nem akartam rossz benyomást kelteni azzal, hogy megtagadnom.
2022. jún. 23. 20:05
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!