Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A barátnőm apja nem kellene...

A barátnőm apja nem kellene kifizesse a motoromat?

Figyelt kérdés

Még csak 5hónapja ismerem és odaadtam neki a motorom, hogy próbálja ki. Előtte soha nem motorozott, de mindent megmutattam neki, hol vannak a kezelőszervek stb. Az első kanyarban elesett, egyszerűen belehajtott az árokba. Szerencsére lassan ment és nem sérült meg, de a motor kicsit összetört. (Triumph Street triple 675) Én magam javítottam és új helyett bontott alkatrészt vettem, de így is 650euróba került.. Ma lett kész, 3hétig használni sem tudtam, és eddig nem ajánlotta fel, hogy kifizeti.

Tudom, hogy nem lett volna szabad odaadom, de nem egy jelentéktelen összegről van szó és örülnék ha legalább a felét kifizetné. Kérnem kellene tőle, vagy várjak hátha felajánlja magától?



2022. jún. 23. 19:35
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
14%
Örülj neki, hogy elütötted az őzet és nem az árokban landoltál. Azért ez más eset, tőled el sem fogadtam volna, na de a motor? Direkt tönkre akarta tenni? Fizessen csak.
2022. jún. 24. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
83%

Vannak esetek, amikor úgy gondolom, hogy az após, anyósjelölttel a párnak kellene közvetíteni, de ez konkrétan a tipikus após- anyós vej közti konfliktusra vonatkozik.

Ha ő ilyen jellegű kárt okoz, az nem az, hanem teljesen általános.


Szerintem neked kéne szóba hozni, ha ő nem tette, és minél előbb. Később már egyre kínosabb lenne neki is, neked is, és több lenne a tüske.


Most csak annyit mondasz, hogy hú hát kijavítottam a motort, én szereltem a legolcsóbban, ahogy tudtam, de így is x-be került.


Erre lehet, hogy már rögtön mondja, hogy kifizeti, lehet, hogy eddig is csak erre várt. Ha erre se mond semmit, akkor lehet, hogy megkérdezném, hogy szerinte ebben a helyzetben kinek kellene megfizetni az okozott kárt? Erre már csak nyögne valamit.

2022. jún. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
25%
Ez a te hülyeséged :D
2022. jún. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
100%
Illene neki kifizetni legalább a felét, ha már volt olyan bátor és ráült egy ilyen motorra, holott még nem motorozott életében. Mondjuk az nég hagyján, ha csak ráült volna, de be is indítózta :). Te pedig máskor kezdőknek ne add oda a géped, inkább legyen egy pár perces sértődés, mint egy súlyos baleset.
2022. jún. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
96%

Kárt okozott, illene felajánlani, hogy fizeti. Nem teszi.

Eleve nem szabadott volna kérnie, ha soha nem motorozott, nagyon felelőtlen volt, és úgy gondolom, hogy bunkó is: kellemetlen helyeztbe hozott, mert nyilván friss kapcsolatban nem azzal akarnád kihúzni a gyufát, hogy kiktatod az öreget, hogy miért nem jó ötlet.

Na, most egy ilyen bunkótól mit vársz? Teljesen mindegy, milyen formában hozod szóba, vagy bízod a barátnődre, hogy szóbahozza, garantált a sértődés :S Jobban jártál volna, ha megtagadod, és akkor legalább amotorod ép maradt volna, ha a sértődés úgy is garantált lett volna.

Próbáld meg a barátnődön keresztül, hogy utaljon az apjának ara, hogy miylen sokba került a kár kijavítása, amit okozott, hátha magától eszébe jut...

2022. jún. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
100%
Miért a felét? Apuka okozta a kárt teljes egészében, fizesse ki ő az egészet. Te már így is szopsz azzal, hogy egy ideig nem tudod használni a motorodat. Mellesleg nevetséges, hogy nem mered az anyagi részét szóba hozni neki. Nem célozgatni kellene, hanem telibe a közepébe vágni: X ft volt a kár a motorban, most fizeted ki kp-ben, vagy adjam meg a számlaszámot és átutalod ??
2022. jún. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem itt te vagy egyedül a hibás! Bevágódni akartál és oda adsz neki egy motort, se kezelni nem tudja, jogsit meg se kérdezem volt-e... Ahelyett hogy mögéd felült volna. És ha nagyobb baja lett volna?

Könyveld el tanuló pénznek és legközelebb gondolkozzál.


Felnőtt ember vagy, elvileg felelősségteljes.

2022. jún. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
83%
Itt azért tök mindegy hogy ő akart motorozni... És ha megsértődik akkor mi van? Látható mi történt a jópofizásból... Kisgyereknek se adok kést a kezébe meg stb. Enyém a felelősség.
2022. jún. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
100%
38- igen de ez a pasi messze nem kisgyerek, sőt valószínű, hogy nem debil.Ugyhogy neki is van felelőssége a dologban. Ezért fizessen.
2022. jún. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
100%
Csak ugye nem törik össze a motor ha nem kapja meg a kulcsot. Ha a legrosszabb esetet nézem akkor ha meghalt volna? Kié a felelősség? Az apáé, mert furikázni akart vagy a pasasé, mert oda adta neki a kulcsot?
2022. jún. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!